Organizatorzy GSW 14 w Gostyniu poinformowali naszą redakcję o zmianie werdyktu w walce Łukasza Kopery (7-2) z Łukaszem Dziudzią (1-2). Pierwotnie starcie po trzech rundach zostało wypunktowane przez sędziów jako remisowe, jednak teraz komisja sędziowska ponownie zweryfikowała i zanalizowała zapis wideo z walki, ogłaszając Koperę jako zwycięzcę pojedynku, zmieniając werdykt na tydzień po gali.

Poniżej pełne oświadczenie organizatorów:

Odpowiedź na protest wysłany przez Łukasz Koperę z dniem 21.11.2017 w sprawie werdyktu walki na gali GSW w Gostyniu, która odbyła się 18.11.2017 na zasadach MMA. Walkę stoczyli Łukasz Kopera i Łukasz Dziudzia na dystansie 3 rund po 5 minut.

Komisja sędziowska w składzie: Paweł Stasiak, Rafał Zawidzki, Tomasz Haczyński.

Po ponownej weryfikacji i analizie zapisu wideo z walki, wyżej wymienieni sędziowie rozpatrzyli protest pozytywnie i oficjalnie zmieniają decyzję. W analizie walki zawarte są takie punkty, jak kontrola walki, presja i aktywność zawodników, próba obaleń i obrony tych że prób, ilość trafionych ciosów, a także chęć zakończenia walki przed czasem.

Wyżej wymieniony czynniki wskazują na poniższą punktację:

Runda 1: 10-10 Remis
Runda 2: 10-9 na Łukasza Koperę
Runda 3: 10-9 na Łukasza Koperę

Decyzją sędziów walkę wygrywa Łukasz Kopera

Zmiana decyzji dotycząca walki została przeanalizowana ze szczególną uwagą i nie podlega protestom.

Z poważaniem, zespół sędziowski wraz z organizacją GSW

3 KOMENTARZE

  1. Tak jak mówiłem na samej gali, walkę wygrał Kopera. Zawsze też mówiłem, również na gali, że jestem przeciwny zmianom decyzji sędziowskich jeśli nie było błędów proceduralnych, regulaminowych. Receptą na złe decyzje jest przyznanie się do błędu i organizacja jak najszybszego rewanżu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.