fot. Michał Dankowski/ źródło: facebook.com

Jak na poinformowano na oficjalnej stronie Gali Sportów Walki w Międzychodzie, walczący w main evencie gali Kacper Formela zna już nazwisko rywala. Będzie nim walczący na co dzień w klubie Warriors Donieck Vagif Askerov. Wydarzenie będzie miało miejsce w ten weekend. Zwycięzca walki otrzyma pas mistrzowski burmistrza Międzychodu.

Formela (MMA 5-1) ostatnią walkę stoczył na gali ACB 63, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Armena Stepanyana. Wcześniej odniósł pierwszą zawodową porażkę, która miała miejsce na gali Cage Warriors 83 w maju tego roku. W pierwszej rundzie poddał go wtedy Aiden Lee.

Askerov (MMA 5-2) obie zawodowe porażki odniósł na początku swojej kariery, która zaczęła się w 2015 roku. Od lipca 2016 roku nie uznał wyższości rywala już ani razu. Wszystkie zawodowe walki stoczył na galach na Ukrainie.

Na GSW 8 w Międzychodzie wystąpią także Dawid Pasternak, Patrycja Krawczyk, Piotr Niedzielski, Maciej Kaliciński i Adam Matuszak. Gośćmi specjalnymi będą Tomasz Oświeciński i Marcin Różalski.

2 KOMENTARZE

  1. Prawda pewnie jest gdzieś pośrodku – więcej niż 1 wygrana, więcej niż 2 porażki. Nawet jak ma 5 zwycięstw wg. Sherdoga, to nie wyglądają oszałamiająco – kolesie o wspólnym rekordzie 1-11, z czego to 1 zwycięstwo należy do gościa co sam jest 1-6.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.