Grzegorz Szulakowski (MMA 6-1) będzie nowym rywalem Łukasza Chlewickiego (MMA 12-4-1) w jednej z walk głównej karty gali KSW 33: Materla vs Khalidov, 28 listopada w Tauron Arenie w Krakowie. Zawodnik z Namysłowa zastąpi Jakuba Kowalewicza, która w ostatni weekend przegrał pojedynek na gali w Międzychodzie.

Szulakowski po raz pierwszy pojawił się w klatce KSW w maju na KSW 31. Zawodnik reprezentujący Solo Team Namysłów i Arrachion MMA Olsztyn zdominował i poddał duszeniem zza pleców Patryka Grudniewskiego w drugiej rundzie. Była to jego piąta wygrana z rzędu i piąta w karierze walka skończona przed czasem.

W walce wieczoru KSW 33 dojdzie do pojedynku o pas w wadze średniej KSW Michał Materla (22-4, 4 KO, 12 Sub) skrzyżuje rękawice z gwiazdą polskiego MMA Mamedem Chalidowem (30-4-2, 11 KO, 17 Sub).

Oprócz tego w Krakowie o pas wagi ciężkiej KSW powalczą Karol Bedorf (12-2, 3 KO, 3 Sub) z Michałem Kitą (16-7, 9 KO 5 Sub), a w arcyciekawym starciu w kategorii średniej legenda polskiego MMA Tomasz Drwal (21-5-1, 12 KO, 6 Sub) skrzyżuje rękawice z Azizem Karaoglu (8-6, 7 KO, 1 Sub).

9 KOMENTARZE

  1. Tak jak lubię Kubę, tak rozumiem tę decyzję KSW. Konsekwencja musi być i w tym wypadku Szulakowski mógłby się czuć pokrzywdzony, że on wygrywa i walk nie ma, a inni przegrywają a mimo to występują na KSW. No a Kowalewicz… według mnie brakuję mu dobrych sparów w klubie, nie ma Anzora i Arbiego, a Alan z Warsaw Shore to chyba nie jest szczyt marzeń jeśli chodzi o treningi.

  2. Popieram taka polityke wzgledem zawodnikow i ich walk poza KSW. jak najbardziej nieh walcza poza organizacja poza czolowymi zawodnikami ale w przypadku porazki musza liczyc sie z tym ze nie zawalcza na KSW. Przyklad Tsareva i teraz Kowalewicza

  3. Bardzo dobra decyzja. Wyobrażacie sobie jaki sens trzymania Kowalewicza w KSW, jakby przegrał z Chlewickim? 3 porażki z rzędu? Swoją drogą dlaczego na Sherdogu nadal nie ma wyników z GSW w Międzychodzie?

  4. No właśnie, odpowiedź co do tej walki pojawiła się, bo udział Kowalewicza po dwóch porażkach z rzędu był mocno wątpliwy, tym bardziej że włodarze KSW już wcześniej pokazywali, że takich sytuacji specjalnie nie tolerują.

  5. A moim zdaniem gotowej rozpiski nie powinno się zmieniać z takich powodów. KSW w takim razie mogło się wstrzymać z ogłaszaniem rywala Saszki, albo dać tą walkę Kubie a konsekwencje wyciągnąć przy planowaniu następnej gali. Takie podmiany i zastępstwa uważam tylko zasadne przy kontuzjach lub innych losowych wydarzeniach. a tutaj co? ooo nawet taki dialog ułożyłem:K: Ty, słyszałeś? Kuba przegrał w Międzychodziu.L: Pierdolisz! z Kurą?K: mhm… i co teraz?L: (facepalm) wiedziałem, kurwa, wiedziałem, że tak będzie. się gówniarzowi kariery zachciało to ma. Wypierdalamy go z Krakowa?K: Pewnie! znajdziemy kogoś na jego miejsce. niech się gnoje uczą! A Kubie wyślemy do tej Japonii skoro tak lubi walki poza KSW.L: Deal!K+L razem: Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.koniec

  6. do Kaczka – też się zastanawiam od pierwszej walki Kuby na ksw co jest z jego barkami ?

  7. a u Mroza Jakub mówił że wynik walki nie ma wpływu na galę w Krakowie 🙂 …

  8. KSW potrzebuje nowego mistrza naturalnym kandydatem w tej wadze jest Gamrot. Kuba zgłaszał chęć walki o pas z zawodnikiem Ankosu. Jego ostatnie walki pokazują jednak że nie jest gotowy i nie zasługuje jeszcze na taką szansę. Sensownym wydaje się wpuszczenie nowych zawodników do tej kategorii bo stan obecny (poza Gamrotem)nie pozwala na zestawienie pary która zasługiwałaby na walkę o pas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.