Hardy i niebezpieczny. Agresywnie walczący mocarz posiadający nokautujące uderzenie. MAXIMUS wchodzi do gry!

Dawid Żółtaszek to czołowy polski kickboxer wagi ciężkiej. Doświadczony i twardy atleta, stawiający na ostre wymiany. Mimo, że wiele bitew już za nim to ogień wciąż płonie. Zmotywowany i gotowy na elitarny turniej Gromda.

Hardy i niebezpieczny. Agresywnie walczący mocarz posiadający nokautujące uderzenie. MAXIMUS wchodzi do gry!Dawid…

Publiée par Gromda sur Vendredi 14 août 2020

Dawid pochodzi z Wrocławia, jednak od ponad 10 lat mieszka na Wyspach Brytyjskich. Sztuki walki trenował już od najmłodszych lat: początkowo, były to zapasy i judo. Już wtedy zaczął brać czynny udział w zawodach. Następnie zainteresował się boksem i kickboxingiem. Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii zaczął pracować jako trener oraz rozwijać swoją pasję do sztuk walki.

Jego pierwszym występem był organizowany w 2011 roku przez organizację „Stand and Bang” turniej w formule K1. W turnieju tym Dawid najpierw znokautował faworyta, Rolanda Orguna – w czasie 5.3 sekundy pierwszej rundy – a następnie zwyciężył przez KO przeciwko Athosowi Konstandi w 40 sekundzie pierwszej rundy.

Zwycięstwo to dodało mu skrzydeł i Dawid stoczył w formule K1 kolejne pięć walk dla kilku różnych organizacji. Pierwszą z nich była Dynamite Flight Series: Dawid jedną z walk wygrał w pierwszej rundzie przez TKO drugą przez KO, również w pierwszej rundzie. Następne były dwie walki dla International Fighting Championship i walka przeciwko Davidowi Lupu – zawodnikowi, którego rekord na tamtą chwilę był czysty (11 zwycięstw, zero remisów i porażek). Dawid wygrał tę walkę. Po tych sukcesach postanowił spróbować swoich sił w MMA. Pierwszą walkę wygrał w pierwszej rundzie przez G&P. Następna była walka dla organizacji KTMMA, gdzie zwyciężył poprzez nokaut z Łukaszem Krupadziorowem, ówczesnym numerem jeden brytyjskich rankingów.

Od tamtego czasu Dawid stoczył wiele zwycięskich walk. Na Fusion Fightihing Championship MMA wygrał w pierwszej rundzie poprzez nokaut. Mike’a „The Nighmare” Neuna, przeciwnika sytuowanego w rankingach naprawdę wysoko, w walce w formule K1, stoczonej na legendarnej 02 Arenie w Londynie, pokonał w pierwszej rundzie poprzez nokaut techniczny. Wyjątkowa była również trzy-rundowa wojna w półfinale Guel Grand Prix w Newcastle przeciwko Łukaszowi Lehmannowi. Walka została ogłoszona walką wieczoru oraz opisana w lokalnych gazetach jako niezapomniana, a zawodnicy dostali owacje na stojąco od publiczności.

Poza Polską oraz arenami w Wielkiej Brytanii, Dawid walczył również w Rumunii, w Hiszpanii, Rosji i w Chinach. Utytułowany i doświadczony zawodnik z pewnością będzie przynajmniej na papierze zdecydowanym faworytem fazy turniejowej GROMDA 2, która odbędzie się już 28 sierpnia.

22 KOMENTARZE

 1. Hardy i niebezpieczny. Agresywnie walczący mocarz

  :antonio:

  Kawul dorabia w czasie pandemii jako tekściarz :kawulpokapoka:

 2. Kurwa interesuje sie kickboxingiem, nawet mistrzostwa Polski śledzę, ale o nim nie słyszałem. Nie walczył na żadnym enfusion, KOK, GLORY nie powinienem nawet wymieniać, nie ma żadnego tytułu ISKA więc nie jest zawodowcem. Pewnie mocny amator, tacy też posiadają umiejętności, a często nie odbiegają od zawodowców poziomem więc nie krytykuje. GROMDA mi się podoba i na bank kupuje PPV, po  przeczytaniu artykułu ten zawodnik będzie moim faworytem.

  EDIT: obczaiłem z grubsza materiały na YT, jak zawalczy tak jak na DSF to na GROMDZIE jednak to nie zadziała

 3. Kurwa interesuje sie kickboxingiem, nawet mistrzostwa Polski śledzę, ale o nim nie słyszałem. Nie walczył na żadnym enfusion, KOK, GLORY

  Jak kurwa nie walczył na Enfusion jak walczył z Correyem Robbinsem,  na zwykłym Fusion też walczył!

 4. Ale wy marudzicie, dobra była bitka z tej pierwszej Gromdy :fjedzia:

  Dla mnie gala roku! Darlem sie jak pojebany na walkach Kuzmy…

 5. Jak kurwa nie walczył na Enfusion jak walczył z Correyem Robbinsem,  na zwykłym Fusion też walczył!

  Teraz widze że na DSF też walczył ale jakoś nie zapamiętałem nazwiska. Czemu nie przykuł mojej uwagi mówi samo za siebie. W UFC też wielu zawodników i GLORY nie pamiętam z wiadomego powodu

 6. Teraz widze że na DSF też walczył ale jakoś nie zapamiętałem nazwiska

  No przecież  3 posty wyżej wrzuciłem jego walkę w DSF….

 7. No przecież  3 posty wyżej wrzuciłem jego walkę w DSF….

  Nie rozumiem dlaczego napisałeś czołówka światowa. Czołówka to Ghita, Hari, Sadik, Verhoven, Adegbui i reszta GLORY. No i na tych galach w Chinach walczący

 8. Nie rozumiem dlaczego napisałeś czołówka światowa. Czołówka to Ghita, Hari, Sadik, Verhoven, Adegbui i reszta GLORY. No i na tych galach w Chinach walczący

  Bo to taki żart był? Hari czy Verhoeven mają 10 lat mniej i 10 razy więcej walk na koncie….. o poziomie rywali nie wspomnę…. Jak ktoś kto ma ponad 40 lat  i ma 20 walk na koncie może być w czołówce K1?????

 9. Bo to taki żart był? Hari czy Verhoeven mają 10 lat mniej i 10 razy więcej walk na koncie….. o poziomie rywali nie wspomnę…. Jak ktoś kto ma ponad 40 lat  i ma 20 walk na koncie może być w czołówce K1?????

  Hah myślałem że poważnie mówisz, znajomy czy coś. :neildegrassewhoa::neildegrassewhoa:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.