Zwycięzca trzeciego turnieju Gromdy i super-walki z Tomaszem Gromadzkim, wraca do akcji. Organizacja potwierdziła, że Vasyl Halych zasili rozpiskę ósmej edycji.

Pochodzący z Ukrainy – Vasyl Halych zdobył rozgłos i popularność wygrywając w grudniu poprzedniego roku GROMDĘ 3 – ośmioosobowy turniej w boksie na gołe pięści. O nagrodę główną w wysokości 100 tys. zł zawalczył na gali Gromda 6 z równie mocnym Tomaszem “Zadymą” Gromadzkim.

Zawodnicy stoczyli fenomenalny bój, który zakończył się w zwycięstwem Vasyla w piątej rundzie po interwencji lekarza.

Czym jest GROMDA?

Wydarzenie wyróżnia się szczególnie zasadami. Z pewnością pierwszym aspektem, który na rynku spowodował zaciekawienie kibica, był mały ring 4×4. Dobrym punktem były także cztery rundy po dwie minuty i piąta runda do końca. W pierwszych czterech odsłonach zawodnik może odpocząć, a jego ciosy po wznowieniu znowu są dynamiczne i tym samym zwiększa się możliwość nokautu. Oczywiście, jeżeli w ciągu 8 minut nie dojdzie do rozstrzygnięcia, piąta runda zdecyduje o końcu i pojedynek zakończy się zapewne wycieńczeniem przeciwnika, który nie będzie w stanie przyjmować ciosów. Do wszystkiego dochodzi brak kategorii wagowych.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.