Pełne cztery rundy trwała ostatnia superwalka na gali GROMDA 15, która odbyła się 1 grudnia. Jakub Słomka porozbijał, porozcinał i pokonał Piotra Półchłopka przez poddanie narożnika po niesamowitym pojedynku na wyniszczenie.

Od pierwszych sekund Piotr Półchłopek zaczął obniżać pozycję i starał się kontrolować dystans, od czasu do czasu ruszając na rywala z seriami. Jakub Słomka skupiał się głównie na defensywie – nie chował się jednak za gardą, a próbował trafić przeciwnika w kontrze. „Capo” w połowie rundy był już rozcięty i zakrwawiony, nie przeszkadzało mu to jednak w ciągłym narzucaniu presji na rywala. Słomka na sam koniec pierwszej rundy trafił kontrą, po której Półchłopek osunął się na kolano i był liczony po raz pierwszy, bez problemów jednak wrócił do walki.

„Capo” w dalszym ciągu nacierał na przeciwnika, często obniżając pozycje i dochodząc z serią obszernych haków. Słomka w dalszym ciągu skupiał się tylko na kontrze, jednak widać było już u niego spore zmęczenie. Twarz Półchłopka była już cala zakrwawiona i napuchnięta. Do końca rundy obaj podchodzili do wymian z sobą ze sporym szacunkiem.

Spokojny początek trzeciej rundy. Piotr Półchłopek w dalszym ciągu obniżał pozycję i doskakiwał do rywala z uderzeniami. Jakub Słomka nic nie robił sobie jednak z ofensywy rywala i nie trzymał nawet gardy. „Capo” nie zatrzymywał się ani na sekundę, dopadł rywala w narożniku i zadawał kolejne ciosy. Na sam koniec trzeciej odsłony Słomka trafił idealnym prawym w tempo, po którym Półchłopek osunął się na matę, przez co sędzia musiał go liczyć.

„Capo” nie miał już kompletnie siły, co chciał wykorzystać Jakub Słomka. W połowie rundy Piotr Półchłopek był liczony, jednak w pewien sposób był w stanie wstać. Kompletnie porozbijany „Capo” ruszył na rywala z szarżą, jednak Słomka w dalszym ciągu pozostawał niewzruszony i wymieniał z rywalem kolejne ciosy.

Po czwartej rundzie narożnik Piotra Półchłopka zdecydował się poddać walkę, nie dopuszczając rozbitego i zakrwawionego zawodnika do ostatniej odsłony.

Czym jest GROMDA?

GROMDA jest największą polską organizacją zrzeszającą zawodników, którzy rywalizują w małym ringu na gołe pięści. Na każdej gali oglądamy zacięty turniej pomiędzy ośmioma Gromadziarzami oraz kilka superwalk. Zazwyczaj są to 3-4 dodatkowe pojedynki, które zapełniają kartę i sprawiają, że możemy dłużej cieszyć się wydarzeniem. Zawodnicy rywalizują do końca, jeżeli nie rozstrzygną swojego starcia w 4 rundach po 2 minuty. Mały ring bokserski 4 na 4 metry nie pozwala na ucieczki, a brak limitu wagowego gwarantuje ciężkie nokauty.