Pełne cztery rundy trwała ostatnia superwalka na gali GROMDA 15, która odbyła się 1 grudnia. Jakub Słomka porozbijał, porozcinał i pokonał Piotra Półchłopka przez poddanie narożnika po niesamowitym pojedynku na wyniszczenie.

>>> WYNIKI GALI GROMDA 15

Od pierwszych sekund Piotr Półchłopek zaczął obniżać pozycję i starał się kontrolować dystans, od czasu do czasu ruszając na rywala z seriami. Jakub Słomka skupiał się głównie na defensywie – nie chował się jednak za gardą, a próbował trafić przeciwnika w kontrze. „Capo” w połowie rundy był już rozcięty i zakrwawiony, nie przeszkadzało mu to jednak w ciągłym narzucaniu presji na rywala. Słomka na sam koniec pierwszej rundy trafił kontrą, po której Półchłopek osunął się na kolano i był liczony po raz pierwszy, bez problemów jednak wrócił do walki.

„Capo” w dalszym ciągu nacierał na przeciwnika, często obniżając pozycje i dochodząc z serią obszernych haków. Słomka w dalszym ciągu skupiał się tylko na kontrze, jednak widać było już u niego spore zmęczenie. Twarz Półchłopka była już cala zakrwawiona i napuchnięta. Do końca rundy obaj podchodzili do wymian z sobą ze sporym szacunkiem.

Spokojny początek trzeciej rundy. Piotr Półchłopek w dalszym ciągu obniżał pozycję i doskakiwał do rywala z uderzeniami. Jakub Słomka nic nie robił sobie jednak z ofensywy rywala i nie trzymał nawet gardy. „Capo” nie zatrzymywał się ani na sekundę, dopadł rywala w narożniku i zadawał kolejne ciosy. Na sam koniec trzeciej odsłony Słomka trafił idealnym prawym w tempo, po którym Półchłopek osunął się na matę, przez co sędzia musiał go liczyć.

„Capo” nie miał już kompletnie siły, co chciał wykorzystać Jakub Słomka. W połowie rundy Piotr Półchłopek był liczony, jednak w pewien sposób był w stanie wstać. Kompletnie porozbijany „Capo” ruszył na rywala z szarżą, jednak Słomka w dalszym ciągu pozostawał niewzruszony i wymieniał z rywalem kolejne ciosy.

Po czwartej rundzie narożnik Piotra Półchłopka zdecydował się poddać walkę, nie dopuszczając rozbitego i zakrwawionego zawodnika do ostatniej odsłony.

Czym jest GROMDA?

GROMDA jest największą polską organizacją zrzeszającą zawodników, którzy rywalizują w małym ringu na gołe pięści. Na każdej gali oglądamy zacięty turniej pomiędzy ośmioma Gromadziarzami oraz kilka superwalk. Zazwyczaj są to 3-4 dodatkowe pojedynki, które zapełniają kartę i sprawiają, że możemy dłużej cieszyć się wydarzeniem. Zawodnicy rywalizują do końca, jeżeli nie rozstrzygną swojego starcia w 4 rundach po 2 minuty. Mały ring bokserski 4 na 4 metry nie pozwala na ucieczki, a brak limitu wagowego gwarantuje ciężkie nokauty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Maximum FC
Lightweight

1,518 komentarzy 3,319 polubień

Mega walka. Capo zawsze daje z siebie wszystko i jest tu od początku.

Odpowiedz polub

Avatar of NEXUS
NEXUS

Brutaal
Featherweight

478 komentarzy 640 polubień

Szacun dla Capo. Niby technicznie "poddał walkę", ale po tym co pokazał, aż wstyd tak to sformułować. Co mnie zszokowało, to fakt że Słomka przecież też sporo ciosów przyjął, ale wyglądał jakby nie walczył, jedno minimalne rozcięcie. Z czego on ma gębę zrobioną...? Zwłaszcza na tle wyglądu Capo.

Odpowiedz 1 Like