Jakub Szmajda został zwycięzcą turnieju na gali GROMDA 15, która odbyła się 1 grudnia. „Joker” idealnym kontrami powstrzymywał i posyłał na deski Dominika Owsianego, kończąc pojedynek już w pierwszej rundzie.

Dominik Owsiany ruszył od pierwszych sekund na przeciwnika. Jakub Szmajda zachowywał ogromny spokój i idealnymi kontrami w tempo posłał przeciwnika na deski, przez co ten był liczony. Chwilę poźniej stało się dosłownie to samo – „Golcuś” szaleńczo ruszył na rywala, jednak „Joker” zastopował go kontrą. Owsiany znów był liczony, ale po chwili wstał. Kilka sekund później stało się znów to samo! Tym razem sędzia zdecydował się przerwać pojedynek, nie dopuszczając „Golcusia” do dalszej walki.

Czym jest GROMDA?

GROMDA jest największą polską organizacją zrzeszającą zawodników, którzy rywalizują w małym ringu na gołe pięści. Na każdej gali oglądamy zacięty turniej pomiędzy ośmioma Gromadziarzami oraz kilka superwalk. Zazwyczaj są to 3-4 dodatkowe pojedynki, które zapełniają kartę i sprawiają, że możemy dłużej cieszyć się wydarzeniem. Zawodnicy rywalizują do końca, jeżeli nie rozstrzygną swojego starcia w 4 rundach po 2 minuty. Mały ring bokserski 4 na 4 metry nie pozwala na ucieczki, a brak limitu wagowego gwarantuje ciężkie nokauty.