wd

Wyniki i relacja po przejściu:

Prawy zamachowy na czubek głowy wystarczył by Ricardo Lamas zaczął tańczyć w oktagonie. Potężny cios Chada Mendesa prosto w sklepienie czaszki sprawił, że już było po walce. Choć Lamas jeszcze kilkadziesiąt sekund bronił się rozpaczliwie i uciekał z jednego końca siatki na drugi, to zawsze dosięgały go ciosy Mendesa, który bezlitośnie dobijał twardo trzymającego się przy świadomości Lamasa. Po którymś ciosie na skulonego w końcu Ricarda, Chad po prostu rozłożył ręce w stronę sędziego, dając mu znać, że jego rywal nie broni się inteligentnie. Dan Miragliotta przerwał walkę wieczoru i przyznał zwycięstwo przez TKO Mendesowi.

Wielką kontrowersją skończyła się walka Ala Iaquinty z Jorge Masvidalem. Masvidal dosłownie niszczył w stójce Ala. Częściej celniej trafiał i przez dwie pierwsze rundy był zdecydowanie lepszym zawodnikiem. Pod koniec pierwszej rundy Jorge mocno trafił Iaquintę, chwilę po tym znalazł się w górnej pozycji w parterze i zasypywał Ala łokciami oraz uderzeniami z góry. Akacja ta spowodowała potworne rozcięcie na policzku Iaquinty. W drugiej rundzie również widoczna była olbrzymia przewaga bokserska Masvidala. Do tego momentu Al próbował dziewięć razy obalić rywala, lecz każdą próbę stopował Jorge bez większego trudu. Inne oblicze miała trzecia runda. W tej odsłonie Al agresywnie szedł do przodu i miał więcej sukcesów w kickboxingu. Kilka razy głowa Masvidala odskoczyła do tyłu, jednak i tak, runda była bardzo wyrównana. Po całym tym boju sędziowie z kapelusza wyciągnęli decyzję na korzyść Ala Iaquinty czemu wyraz dali kibice bucząc oraz społeczność MMA, twittując o wielkiej niesprawiedliwości jaka spotkała Masvidala.

Bez problemów i dominującym stylu Michael Chiesa rozprawił się z Mitchem Clarkem. Michael narzucił swój styl Mitchowi i co chwilę go obalał oraz kontrolował w parterze. Miał również sukcesy w stójce. Dosłownie w każdej płaszczyźnie był lepszy od swego rywala. Pokazuje to tez punktacja: 2 x 29-26. Dwukrotnie miał plecy Clarka, jednak mimo starań, nie potrafił go poddać. Dość łatwa przeprawa dla Chiesy, który ani razu nie był zagrożony w tej walce.

Julianna Pena w ładnym stylu powróciła do oktagonu i w pierwszej rundzie odprawiła ciosami z dosiadu Milanę Dudievę. Pena rzuciła się szaleńczo do ataku wraz z gongiem. Milana dobrze jednak broniła się przed naporem Brazylijki. Zdołała nawet obalić Penę. Na nic to się zdało gdyż krótko potem Julianna odwróciła pozycję i wylądowała w dosiadzie z którego zasypywała ciosami i łokciami twarz Milany. Sędzia przerwał pojedynek w czwartej minucie starcia.

Clay Guida powrócił zapasów i bez fajerwerków wymęczył nimi decyzję nad Robbiem Peraltą. Walka ta jest bez historii, którą można wspominać. Robbie punktował trochę w stójce, a Clay szedł po obalenia, a gdy skutecznie rozłożył rywala na macie, to kontrolował go przez większość czasu. Jedyną wartą odnotowania sytuacją była próba poddania trójkątem Peralty, jednak Guida nie mógł dokończyć techniki ze względu na to, że znalazł się zbyt blisko siatki. Jednogłośna decyzje sędziowska powędrowała kolejny raz na konto Claya.

W bardzo ładnym stylu Dustin Poirier odprawił Diego Ferreirę w pierwszej rundzie początkowej walki karty głównej. Po dosyć wyrównanym boju, w którym obaj panowie mieli swoje sukcesy, Dustin trafił czysto lewym prostym w szczękę Brazylijczyka. Ferreira padł na matę, jednak próbował się ratować klinczując i obalając Poiriera. Gdy walka przeniosła się ponownie do stójki, Diego znów zaliczył nokdaun, lecz tym razem ciosy Dustina już nie pozwoliły mu wstać. Kilka bardzo mocny uderzeń z góry przekonało sędziego by przegrał pojedynek.

Sędziowie po raz kolejny udowodnili, że nikt w UFC nie umie oceniać walk kobiet. Po w miarę stabilnej dominacji Lauren Murphy, pojedynek wygrała… Liz Carmouche. Była pretendentka nie zrobiła niczego co mogłoby działać na jej korzyść w tym starciu. To Lauren atakowała, trafiała ciosami oraz obalała Carmouche. Jakimś cudem to jednak Liz zdobyła przewagę na kartach punktowych i wygrała jednogłośną decyzją sędziowską.

Walka wieczoru:
145Ibs: Chad Mendes pok. Ricardo Lamasa przez TKO (uderzenia), runda 1., 2:45.

Karta główna:
155Ibs: Al Iaquinta pok. Jorge Masvidala przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28, 27-30).
155Ibs: Michael Chiesa pok. Mitcha Clarke’a przez jednogłośną decyzję (2 x 29-26, 29-28).
135Ibs: Julianna Pena pok. Milanę Dudievę przez TKO (łokcie i ciosy z dosiadu), runda 1., 3:59.
155Ibs: Clay Guida pok. Robbiego Peraltę przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
155Ibs: Dustin Poirier pok. Diega Ferreire przez TKO (uderzenia), runda 1., 3:45.

Karta wstępna:
135Ibs: Liz Carmouche pok. Lauren Murphy przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
155Ibs: Alexander Yakovlev pok. Graya Maynarda przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28).
265Ibs: Timothy Johnson pok. Shamila Abdurahimova przez TKO (uderzenia z dosiadu), runda 1., 4:57.
185Ibs: Ron Stallings pok. Justina Jonesa przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27).

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

479 KOMENTARZE

 1. Nie przywykłem do ufc o tej porze, od jakichś 5 lat zawsze oglądam w nocy 🙂
  Propsy za te godziny!

 2. Grzechu

  J. Jones prawie przegrał w 1 rundzie !

  Swoją drogą jaka historia stoi za tym zawodnikiem? Stoczył pierwszą profesjonalną walkę w styczniu 2014, a w grudniu już walczył w UFC. Jakiś szczególny background?

 3. kamerling

  Ale chuiowy jest ten DŻONS

  No w rzeczy samej. Zresztą obaj siebie warci. Starcie chyba w ramach walki z dyskryminacją rasową.

 4. Początek walki był spoko, ale potem było już tylko gorzej. Oby nie był to zwiastun dla dalszych walk

 5. Tak wyglądają walki cięższych dywizji jak nie będzie szybkiego rozstrzygnięcia. Potem karta i walki nabierą kolorów 🙂
  Oby teraz ciężcy szybko się ogarnęli.

 6. Tak wyglądają walki cięższych dywizji jak nie będzie szybkiego rozstrzygnięcia. Potem karta i walki nabierą kolorów 🙂
  Oby teraz ciężcy szybko się ogarnęli.

 7. Kawał skurczybyka z tego Johnsona :crazy: Ciekawe na ile starczy mu paliwa
  Oby Panowie rozwiązali to w pierwszej rundzie

  Tim przypomina mi trochę Dona Frye'a 😆

 8. Kawał skurczybyka z tego Johnsona :crazy: Ciekawe na ile starczy mu paliwa
  Oby Panowie rozwiązali to w pierwszej rundzie

  Tim przypomina mi trochę Dona Frye'a 😆

 9. Ja bym nie dał, zbierał już niezłe baty.
  Można powiedzieć, że dla fanów teraz zaczyna się karta główna, jedziemy.

 10. Ja bym nie dał, zbierał już niezłe baty.
  Można powiedzieć, że dla fanów teraz zaczyna się karta główna, jedziemy.

 11. Kurde szkoda. Pomimo wątpliwych umiejętności walka w drugiej rundzie mogła zrobić się ciekawa.
  Johnson nie wyglądał za dobrze, ale błąd przeciwnika pod koniec rundy dał mu zwycięstwo.

 12. Kurde szkoda. Pomimo wątpliwych umiejętności walka w drugiej rundzie mogła zrobić się ciekawa.
  Johnson nie wyglądał za dobrze, ale błąd przeciwnika pod koniec rundy dał mu zwycięstwo.

 13. Ruski zagubiony, jakby go ze spadochronem tuż przed walką zrzucili, a myślałem, że ogarnie wąsacza.

 14. Ruski zagubiony, jakby go ze spadochronem tuż przed walką zrzucili, a myślałem, że ogarnie wąsacza.

 15. Masta Blasta

  Ciekawe Czy Maynard coś pokaże czy dalej równia pochyła…

  No ,z Pearsonem przegrał ale nie było źle ,a tego ruska powinien dać radę

 16. Masta Blasta

  Ciekawe Czy Maynard coś pokaże czy dalej równia pochyła…

  No ,z Pearsonem przegrał ale nie było źle ,a tego ruska powinien dać radę

 17. Dokładnie TheNotorious, o tym samym pomyślałem. Ruski słabo radzą sobie coś w tym UFC. Erokhin przegrana, Abdurahilimov też. Na tej samej gali co Erokhin walczył Sultan Aliev i przegrał też (w 1 rundzie przez KO). Najlepsze ruski widocznie są poza UFC na dzień dzisiejszy.

 18. Kurczaki, miałem pograć tego Stallingsa w taśmie i nagle zdębiałem, że gala się już rozpoczęła 😮 o:. Ale resztę zdążyłem i właśnie wlazł największy UD z 8- wagonowego pociągu AKO 274 🙂 Teraz tylko czekać, aż największy faworyt z kuponu nie wejdzie :lol:.

  Ale mam jeszcze "bezpieczny" kupon w zanadrzu- AKO 105:crazy:

  WAR Laquinta !

 19. Kurczaki, miałem pograć tego Stallingsa w taśmie i nagle zdębiałem, że gala się już rozpoczęła 😮 o:. Ale resztę zdążyłem i właśnie wlazł największy UD z 8- wagonowego pociągu AKO 274 🙂 Teraz tylko czekać, aż największy faworyt z kuponu nie wejdzie :lol:.

  Ale mam jeszcze "bezpieczny" kupon w zanadrzu- AKO 105:crazy:

  WAR Laquinta !

 20. Bartass89

  Dokładnie TheNotorious, o tym samym pomyślałem. Ruski słabo radzą sobie coś w tym UFC. Erokhin przegrana, Abdurahilimov też. Na tej samej gali co Erokhin walczył Sultan Aliev i przegrał też (w 1 rundzie przez KO). Najlepsze ruski widocznie są poza UFC na dzień dzisiejszy.

  Jedyny solidny rusek to khabib

 21. Bartass89

  Dokładnie TheNotorious, o tym samym pomyślałem. Ruski słabo radzą sobie coś w tym UFC. Erokhin przegrana, Abdurahilimov też. Na tej samej gali co Erokhin walczył Sultan Aliev i przegrał też (w 1 rundzie przez KO). Najlepsze ruski widocznie są poza UFC na dzień dzisiejszy.

  Jedyny solidny rusek to khabib

 22. Nie wiem jak oni tą samą wagę robią i takie różnice we wzroście, a nie aż tak duże w muskulaturze. Gray chyba walczy w tym co chodzi na codzień(?).

 23. Nie wiem jak oni tą samą wagę robią i takie różnice we wzroście, a nie aż tak duże w muskulaturze. Gray chyba walczy w tym co chodzi na codzień(?).

 24. Gray po porażkach z Edgarem wypalił się niesamowicie… dobrze że w końcu skończyła się ta męczarnia

 25. Gray po porażkach z Edgarem wypalił się niesamowicie… dobrze że w końcu skończyła się ta męczarnia

 26. Knee

  Gray po porażkach z Edgarem wypalił się niesamowicie… dobrze że w końcu skończyła się ta męczarnia

  Racja

 27. Knee

  Gray po porażkach z Edgarem wypalił się niesamowicie… dobrze że w końcu skończyła się ta męczarnia

  Racja

 28. Fajna walka, Grayowi było dużo ciężej ogarnąć warunki Rosjanina. Rosjanin za to powinien dzielić i rządzić, a tylko wygrał na punkty.

 29. Fajna walka, Grayowi było dużo ciężej ogarnąć warunki Rosjanina. Rosjanin za to powinien dzielić i rządzić, a tylko wygrał na punkty.

 30. Faber coś kiepski początek.
  Kurczę, gale o tej porze mogłyby być co tydzień. W ogóle dlaczego gala w juesej jest tak wcześnie?

 31. Solaris

  Dwa paszczaki i zamulają pałę przez całą walkę. Antyreklama kobiecego MMA.

  Dlatego przezornie ominąłem tą walkę

 32. Po wejściach do hali widzę, że Chad chyba dziś ma dobry dzień, a Ricardo nie do końca. Zobaczymy czy się sprawdzi 🙂

 33. Grzechu

  A może kupa go ciśnie, zrobi i będzie miał lepszy humor?

  To powinien wejść na kur*ie do hali, naładowany energią i udać się sprawnie do kibla, a nie jakby miał zamiast tej kupy w jelitach jakiś kij od szczotki, który go usztywnia 😉

  Poza tym po co robić kupę przed walką i tracić część masy, którą po ważeniu nabierał by mieć przewagę ;-)))

 34. A teraz przypomnieli zasady, że punktowana jest agresja i kontrola środka oktagonu. A ja nawet tego zbytnio nie punktowałem, a i tak mi wyszło, że wygrywa Lauren Murphy.

 35. Born2kill

  Poza tym po co robić kupę przed walką i tracić część masy, którą po ważeniu nabierał by mieć przewagę ;-)))

  Byś kiedyś dostał w bebechy to byś wiedział po co 😀

 36. Bartass89

  punktowana jest agresja i kontrola środka oktagonu.

  Ludzie BARDZO CZĘSTO o tym zapominają i mówią, że nic się nie działo, ale przecież mało kto w walce stoi i się nie rusza wcale by ten aspekt walki nie szedł w czyjąś stronę 😉

  Heheh, Grzechu wiem, że nie należy walczyć z pełnymi bebechami. Choć ze słyszenia, nie raz dostawałem w bebechy, ale nigdy nie popuściłem na moje szczęście 😀 Żartowałem sobie z tych co tak usilnie chcą robić przewagę kg w walce po ważeniu 😉

 37. Murphy cały czas kontrolowała w klinczu, obalenie pod koniec pierwszej rundy. Wiecej ataków w stójce, kompletnie nie widziałem wygranej Liz, ale widocznie się nie znam.

 38. Ja pierdolę, gala leci w dzień, godzina 19, a mi się chce spać gorzej niż przy nocnych UFC…..

 39. Nie oceniam walki kobiet, która była, bo jej nie oglądałem akurat, musiałem coś robić 😉 Ale wspominam o tym aspekcie.

  No to zobaczymy co Dustin po porażce pokaże…

 40. Niestety, Ferreira nie ma zasięgu Conora, a zrobiłby to samo. Brawo Dustin, choć i dla Brazylijczyka brawo, bo wyszedł do walki, tyle, że otworzył się aż za bardzo.

 41. Niestety, Ferreira nie ma zasięgu Conora, a zrobiłby to samo. Brawo Dustin, choć i dla Brazylijczyka brawo, bo wyszedł do walki, tyle, że otworzył się aż za bardzo.

 42. I po tej walce znów mam ochotę oglądać tą walkę,, bo po "walce" kobiet i pseudo wyniku jakoś miałem małe zażenowanie. Brawa Poirier! A teraz WAR Guida!

 43. Mr. Cloud

  Dajcie gifa, nie widziałem!

  Nie umiem 😀 Jak ogłaszali werdykt, to zaciągnął z głębi nozdrzy, aż charknięcie było słychać i bekę komentatorów 🙂

 44. Niektore zagrywki UFC zaczynaja juz mocno mnie irytowac. Mam wykupiony Fight Pass, ale gali nie moge na nim ogladac w UK ze wzgledu na kontrakt z BT Sport. Ten kanal rowniez posiadam, ale transmisji na nim nie ma. Dobiero wieczorem bedzie retransmisja. Koniec koncow i tak musze szukac streamow. To juz lekka parodia. Brawo Dustin.

 45. praecox77

  Czy to był taki soczysty beeek w wykonaniu Guidy czy mi się wydawało?:D

  Nie pierwszy w jego wykonaniu publicznym.

 46. praecox77

  Czy to był taki soczysty beeek w wykonaniu Guidy czy mi się wydawało?:D

  Jak jeleń na rykowisku :D>.

 47. 1 bym dał Guidzie, ale drugą już chyba nie. Klejenie się mi nie imponuje, jak wjeżdża w nogi to musi to być skuteczne, a nie takie trzymanie.

 48. Maynard się skończył, Ale Guida pokazuje że jeszcze go stać na zwycięstwo. Nadal jest gdzieś w czołówce piórkowej 🙂

 49. No trzecia zdecydowanie dla Claya, slamy, próba poddania, dosiad…Pewnie dadzą 30:27, ale byłbym za 29:28 dla Claya.

 50. To Guida rozłożył Dos Anjosa? nawet o tym niewiedziałem. O czym on mówił dokładnie bo nie zrozumiałem go? 😀

 51. Nie Ty jeden nie wiedziałeś, że gala nie jest w nocy, na szczęście się załapałem praktycznie na początek :awesome:

 52. ninja149

  To Guida rozłożył Dos Anjosa? nawet o tym niewiedziałem. O czym on mówił dokładnie bo nie zrozumiałem go? 😀

  Powiedział, że ma nadzieję, że Dos Anjos pamięta skąd ma te tytanowe płytki w szczęce (Guida mu ją połamał), no i że jest gotowy iść do 155lbs i zrobić tam porządek.

 53. Born2kill

  @mmammag Jason Guida? Porąbało mu się czy co? To akurat jedyny skalp Mameda za Atlantykiem.

  Brian ostatnio trolluje, podobnie jak supercalo.

 54. I bardzo dobrze, że nie przerywał tego wcześniej Keith Peterson. Dobry sędzia.

 55. Lubię tego sędziego. Nie jeden idiota przerwał by to wcześniej, ale on patrzył czy te ciosy w ogóle wchodzą.
  Kiepska taktyka Dudievej, a dobrze zaczęła. Brawo Juliana.

 56. Przez często kobiecą urodę latynosów to teraz latynoski mi zbrzydły, bo bardziej się kojarzą z latynosami niż kobietami :-/
  Nie wiem gdzie zbychu widział 12 ciosów za dużo. Tam z dosiadu może w ogóle 12 sensownych ciosów weszło 😉

 57. PaweLisu999

  ŁOOOOO!!!! Gdyby doszło do końca rundy punktowałbym 10-7!

  10-7?! Z jakiej paki? Lima tylko tarabuniła jej po łokciach/przedramionach… Czystych strzałów było tam tyle co kot napłakał. Dudieva nawet chyba obtarcia na głowie nie ma.

 58. cypher

  10-7?! Z jakiej paki? Lima tylko tarabuniła jej po łokciach/przedramionach… Czystych strzałów było tam tyle co kot napłakał. Dudieva nawet chyba obtarcia na głowie nie ma.

  no dobra trochę mnie poniosło bo kupon wszedł 😀

 59. mmammag

  Nie wiem czy je lubicie, ale proszę bardzo

  Jak nie jak tak 😀 Juliana choć ładna to kojarzy mi się z Alexem Caceresem z twarzy :/ Tak jak Gadelha, niby niebrzydka, ale widywałem wielu latynoskich chłopów z niemal identyczną twarzą, a jedynie krótkimi włosami.

  Herzog i Peterson to moi ulubieni sędziowie w MMA.

 60. Arlovski

  Maynard, czas chyba kończyć.

  Andrei, ale masz lagi. Pewnie za długi kabel od klawiatury ;-)))

  Gray wzorem Frankiego choćby powinien zejść niżej. Nie może walczyć z tak dużymi rywalami;-/

 61. Dużo zapsów i klinczu w tych walkach… A nastene nie zapowiadają się na walki typu k1. Zapasy do końca 🙁

 62. Born2kill

  Andrei, ale masz lagi. Pewnie za długi kabel od klawiatury ;-)))

  Do domu właśnie powróciłem 🙂

 63. praecox77

  Bawi się i bawi, mógłby go juz udusić w koncu

  Podejrzewam, że Clarke najbardziej trenował nie danie się poddać przez RNC. Wychodzi mu przynajmniej to, ale jak nic nie zrobi w 3 rundzie to polegnie sromotnie.

  Andrei tak myślałem. Gala wcześnie, a tak wielu to nie przypasowało 🙂

 64. ninja149

  A nastene nie zapowiadają się na walki typu k1. Zapasy do końca 🙁

  A czemu? Masvidal i Iaquinta słyną głównie ze stójki, ale to może sprawić faktycznie, że powalczą w klinczu czy parterze albo o parter chociaż. Za to Chad i Lamas mogą wszystko, ale też sądzę, że obaj będą chcieli udowodnić różnicę w stójce, bo zapaśniczo są kotami, a parter np. dla Chada może być niewygodny mając z dołu Lamasa, a z kolei Riccardo obalający Chada? Jakoś tego nie widzę.

 65. Born2kill

  Podejrzewam, że Clarke najbardziej trenował nie danie się poddać przez RNC. Wychodzi mu przynajmniej to, ale jak nic nie zrobi w 3 rundzie to polegnie sromotnie.

  Andrei tak myślałem. Gala wcześnie, a tak wielu to nie przypasowało 🙂

  No trenował napewno ale nie zmienia to faktu ze chciałbym żeby wtedy go poddał:)

 66. praecox77

  No trenował napewno ale nie zmienia to faktu ze chciałbym żeby wtedy go poddał:)

  Pewnie hajs postawiłeś 😛 Co to za sygnatura? 😀

  Chiesę należy kopać po korpusie, nie lubi tego…Dlatego skraca dystans i najlepiej, gdy widzi rywala tył głowy, a nie oczy w oczy się mierzy.

 67. Born2kill

  Pewnie hajs postawiłeś 😛 Co to za sygnatura? 😀

  Chiesę należy kopać po korpusie, nie lubi tego…Dlatego skraca dystans i najlepiej, gdy widzi rywala tył głowy, a nie oczy w oczy się mierzy.

  Trafiles! Postawione hajsiwo:D a sygnatura, zobaczyłem i uznalem ze pasuje jak ulal:D

 68. Born2kill

  A czemu? Masvidal i Iaquinta słyną głównie ze stójki, ale to może sprawić faktycznie, że powalczą w klinczu czy parterze albo o parter chociaż. Za to Chad i Lamas mogą wszystko, ale też sądzę, że obaj będą chcieli udowodnić różnicę w stójce, bo zapaśniczo są kotami, a parter np. dla Chada może być niewygodny mając z dołu Lamasa, a z kolei Riccardo obalający Chada? Jakoś tego nie widzę.

  No właśnie podejrzewam że Masvidal i Iaquinta będą walczyć w parterze i w klinczu. A Chad nie będzie ryzykował i będzie rzucał Lamasem przez 5 rund.

  Obym się mylił 😉

 69. Tak patrzę na te zapowiedzi Conor vs Aldo i przyznam, że Conor bardziej by mnie osobiście chyba przestraszył, gdyby patrzył "zimnym spojrzeniem" prosto w oczy bez słowa niż krzyczał i się wydurniał.

  Ninja, no zobaczymy jak te przewidywania nasze się skończą 😀 Co by nie było ME nudny nie będzie, choćby był megataktyczny i każda akcja surowo planowana. Nawet na walkęzapaśniczą tych kotów bym popatrzył, więc oglądając MMA w ich wykonaniu jaram się na samą myśl 🙂

 70. ninja149

  No właśnie podejrzewam że Masvidal i Iaquinta będą walczyć w parterze i w klinczu. A Chad nie będzie ryzykował i będzie rzucał Lamasem przez 5 rund.

  Obym się mylił 😉

  Nie sądzę, aby Iaquinta chciał się bawić w parter. Tam ma największe luki, więc jeśli będzie chciał obalać to okazjonalnie, aby zaimponować sędziom. Pearsona w ogóle nie obalał, a przecież Ross wirtuozem w tej płaszczyźnie nie jest. Wydaje mi się, że będzie ciągła wojna w stójce z Masvidalem.

 71. Jak dla mnie z ring girls rządzą Betzy Montero z UFC Mexico i one and only 4ever Jhenny Andrade z każdej brazylijskiej gali.

  Comber, tylko, że Masvidal jeśli mnie pamięć nie myli walczył w boksie też niegdyś, od dawna uwielbiam walki tego typa. Al z kolei jednak czasem lubi o sprowadzenie powalczyć. BJJ może nie ma, ale obalić, polezeć i poobijać to już co innego 😉

 72. Kapitlana runda Masvidala. Myślałem że Iaquinta po nim gładko przejedzie a jak narazie ten leje mu dupsko 😀

 73. Al nie ma argumentów. Masvidal świetna obrona przed obaleniami, w dodatku warunki fizyczne ustawiają walkę.

 74. o%owany

  Myślałem że Iaquinta po nim gładko przejedzie

  Widziałeś jakąś walkę Masvidala wcześniej ?;-|
  Jorge mógłby być mistrzem tej dywizji, ale jest często zbyt mało aktywny mimo swych argumentów.

 75. Comber

  Al nie ma argumentów. Masvidal świetna obrona przed obaleniami, w dodatku warunki fizyczne ustawiają walkę.

  I szybkie ma nogi, kopnięcia wychodzą błyskawicznie i są niesygnalizowane.

 76. Born2kill

  Jak dla mnie z ring girls rządzą Betzy Montero z UFC Mexico i one and only 4ever Jhenny Andrade z każdej brazylijskiej gali.

  Comber, tylko, że Masvidal jeśli mnie pamięć nie myli walczył w boksie też niegdyś, od dawna uwielbiam walki tego typa. Al z kolei jednak czasem lubi o sprowadzenie powalczyć. BJJ może nie ma, ale obalić, polezeć i poobijać to już co innego 😉

  Tylko, że Masvidal ma świetne obrony przed obaleniami… Zresztą pokazuje to teraz.

 77. No ma, nie od dziś te obrony, ale jednak jakoś Al musiał to ogarnąć;] Weidmana i Serrę ma w teamie…
  Ostatecznie czuję, że sędziowie dadzą mu 29:28 i będzie szedł do przodu. 3 runda na pewno Al za kopnięcia, ale 1 i 2 powinna iść dla Jorge wg mnie. No, ale chodzenie do przodu swoje robi na punktowych.

 78. Born2kill

  Widziałeś jakąś walkę Masvidala wcześniej ?;-|
  Jorge mógłby być mistrzem tej dywizji, ale jest często zbyt mało aktywny mimo swych argumentów.

  widziałem nie jedną jego walke. Owszem mógłby zostać mistrzem tej dywizji, ale nie tej organizacji.

 79. Comber

  30-28 albo 30-29 Masvidal.

  Serio wierzysz, że 3 rundy nie dadzą Alowi? 😉

  @o%owany No jak widziałeś chociaż jedną to nie wiem jak mogłeś się przejechania spodziewać 🙂 Oczywiście, że tej organizacji mógłby być mistrzem. Dos Anjos, Pettis mu niestraszny, ale jednak musi bardziej dyktować tempo, bo tak się kończy jak dziś…

  PS: Je**ć punktowych, pod ścianę i odstrzelać 😉

 80. Dobra walka, co powiedział Iaquinta w wywiadzie z Alikiem, że tak przerwał szybko? Akurat ścięło mi streama.

 81. 1 i 2 runda dla Mashvidala, a 3 dla Ala, wydymali Jorge'a.Mashvidal mógł wygrać wszystkie rundy dużo pewniej, ale powinien być aktywniejszy, co nie zmienia faktu, że dla mnie to on wygrał tą walkę.

 82. Panowie, ja jestem fanem Jorge od dawna, ale nie dziwię się. O wałku nie ma mowy. 1 runda Jorge, 2 dość różne argumenty z obu stron, ale Al dyktował tempo, to działa na sędziów bardziej niż celne ciosy, zwłaszcza proste…. 3 zdecydowanie Al za kopnięcia i tempo. Niestety Jorge za mało się postarał, a Al bardzo chciał.

 83. W sumie to jak popatrzeć tak na zimno (choć ja jestem stronniczy bo postawilem kasę) to Al pracował i napierwal a Masvidal na wstecznym, pierwsza runda końcówka dla niego no ale jedna akcja nie zawsze się da wygrać. Oczywiście mogę nie mieć racji i nie chce wywoływać jakiejs gownoburzy;)

 84. maras

  Dobra walka, co powiedział Iaquinta w wywiadzie z Alikiem, że tak przerwał szybko? Akurat ścięło mi streama.

  Al mówił do kibiców: to buczenie jest na mnie? lepiej,żeby tak nie było. bo dałem z siebie wszystko.
  Potem powiedział,że ma dość i poszedł

 85. Wałkiem nie jest split po ciężkich do punktowania rundach. Bez jaj. Jorge był celny, ale robił za mało, tempa nie dyktował, oktagonu nie kontrolował. Ogarnijcie zasady UFC i Was dziwić werdykt nie będzie. Niestety na punktowych trzeba robić większe wrażenie.

 86. Al chciał, ale nie potrafił. O ile 3 runda dla Ala uzasadniona, tak druga zupełnie nie. Próbował obalać, Jorge wszystko bronił i przy okazji wypłacał w kontrze. Dużo trafiał kopnięciami, a Al tylko krążył, a ciosy nawet nie dochodziły celu. Dla mnie to jest skandaliczna decyzja. Z drugiej strony Masvidal sam jest sobie winien, bo ostatnią rundę przespał zupełnie. Bieganie na boki nie jest dyktowaniem tempa. (Piszę jako kibic Iaquinty).

 87. Shajs

  Al mówił do kibiców: to buczenie jest na mnie? lepiej,żeby tak nie było. bo dałem z siebie wszystko.
  Potem powiedział,że ma dość i poszedł

  Dzięki. Czyli foszkiem zarzucił 😉

 88. Lol,co to sie stanelo,ze maaaaaalo lynkow z transmisja.Sprawka Danuty i malego Jona?Jak przystalo na ProJanusza ktorego mi coniektorzy przypisuja:lol: trza tylko main event obejrzec.Go Chad!!

 89. maras

  Dobra walka, co powiedział Iaquinta w wywiadzie z Alikiem, że tak przerwał szybko? Akurat ścięło mi streama.

  by Tomasz:
  Al powiedział "Wy buczycie na mnie? Wy buczycie na mnie? WALCIE SIĘ, wyprułem w tej walce flaki, a wy na mnie buczycie? Koniec wywiadu".

 90. Comber

  Dla mnie to jest skandaliczna decyzja.

  Przy takiej ilości ciosów nie ma mowy o skandalu wg mnie. Jorge za mało robi, za dużo z kontry, to jest dużo mniej cenione niż agresja jaką Al wykazał. Oczywiście on też trafiał co nieco. Poza tym dużo kopał sam, nie widać tego za bardzo, ale komentatorzy powtarzali, że z bliska noga Jorge wygląda masakrycznie, a w TV tego nie ma. Na jakiej podstawie punktowali sherdogowcy? Podejrzewam, że z TV. Oczywiście nie chodzi o to by punktować wygląd nogi 😉 Ale to pokazuje wymowę kopnięć Ala….A punktowi siedzą również pod klatką 😉

  Kur…sam chciałem zwycięstwa Jorge, ale nie dziwię się, że go nie dostał. 2 runda była niewyraźna, więc dali ją dla tego, który był agresywniejszy, kontrolujący pole walki i dyktujący tempo. Bez historii. Szkoda porażki Jorge, może go jednak to czegoś nauczy w końcu ;-/

 91. Al jak cipka obrażona. Buczeli na werdykt. Mało kto buczy na zawodnika, który dał świetne widowisko.

 92. Kiedyś w jednym wywiadzie słyszałem jak jakiś mudżyn wypowiadał sie że któraś organizacja niszczy kariery zawodników. Musze znaleźć ten wywiad bo chyba źle zapamiętałem trzy litery 😀

 93. 10-9, 10 – 9, 9 – 10. Wałek niezły, już drugi na tej gali. Nawet w najlepszej organizacji świata zdarzają się takie wały! Zawsze to powtarzam, chcesz wygrać? Skończ przed czasem. Na sędziów nie wolno liczyć.

 94. BoykaMMA

  Masvidal sam jest sobie winny, trzeba było skończyć rywala w pierwszej rundzie..

  Też prawda, w trzeciej tylko kontrował i czekał do gongu, zamiast podkręcić tempo i zaznaczyć przewagę.

 95. Hendricks vs Gsp większy wał ,inne walki uznawane za wały ,Edgar vs Henderson 2 był wał ,Cerrone vs Henderson 3 -Cerrone wygrał nie było wała

 96. Al Iaquinta dał z siebie wszystko, walczył i wierzył do końca, że może to wygrać. Masvidal w 3 rundzie głównie unikał Ala, by pewnie dowieźć przewagę do końca. Przypomina to nieco walkę ze Szczecina pomiędzy Piotrem Danelskim, a Emilem Meekiem Webeerem. Tam też wydawało się Danelskiemu, że wgrał dwie rundy i w 3 się opierdzielał, całkowicie niepotrzebnie. Sędziowie dali niesłuszny werdykt, który potem zweryfikowano na no-contest. Kalkulacja się nie opłaca, zwłaszcza gdy opierasz taktykę na grze z kontry.

 97. Wał to był Nam Phan vs Leo Garcia. Od tamtej pory aż tak wielu wałków nie było, ale oczywiście zdarzają się skrajne opinie i punktacje po wyrównanych walkach (takich, w których na szalę obaj rzucają różne argumenty, ciężkie do porównywania na dobrą sprawę). Kto tego nie rozumie ten nie ma za grosz obiektywizmu w sobie 😉

  A teraz War 2 i 3 Piórkowy na świecie o ponowną batalię z numerem 1!

 98. Remis jako kara dla Masvidala za 3 rundę by się jeszcze obronił, a tak to myślę, że może nie rażący, ale jednak wałek.
  W ogóle to nie kumam, dlaczego są takie opory przed punktowaniem remisowym.

 99. Dla mnie wałek to oszustwo, a nie błędna decyzja. A po wyrównanej walce to już w ogóle ciężko mówić o czymś takim. Split mnie nie dziwił, zastanawiałem się tylko kogo 2 z 3 sędziów wskaże z 29:28. Pamiętajmy, że to oni są od tego by punktować, my oglądać, a zawodnicy by się pokonywać bądź przekonywać punktowych. Tyle.

  Jakbyś w sądzie krzyczał, że wałek to byś jeszcze karę dostał 😉

 100. Born2kill

  Wał to był Nam Phan vs Leo Garcia. Od tamtej pory aż tak wielu wałków nie było, ale oczywiście zdarzają się skrajne opinie i punktacje po wyrównanych walkach (takich, w których na szalę obaj rzucają różne argumenty, ciężkie do porównywania na dobrą sprawę). Kto tego nie rozumie ten nie ma za grosz obiektywizmu w sobie 😉

  A teraz War 2 i 3 Piórkowy na świecie o ponowną batalię z numerem 1!

  Lamasa mogę zobaczyć ,Mendes powinien jeszcze jedną jak wygra.Zwycięzca z Edgarem ,przegrany z Conorem (bo przegra z Aldo)

 101. Born2kill

  Wał to był Nam Phan vs Leo Garcia. Od tamtej pory aż tak wielu wałków nie było, ale oczywiście zdarzają się skrajne opinie i punktacje po wyrównanych walkach (takich, w których na szalę obaj rzucają różne argumenty, ciężkie do porównywania na dobrą sprawę). Kto tego nie rozumie ten nie ma za grosz obiektywizmu w sobie 😉

  A teraz War 2 i 3 Piórkowy na świecie o ponowną batalię z numerem 1!

  Numer 2 i 4 o walkę z numerem 1:)

 102. Remis byłby idealny, ale zwycięstwo Iaquinty też na siłę da się obronić.

  Na wielu po prostu duże wrażenie zrobiła ta dziesięciominutowa fontanna krwi z twarzy Ala, ale to on "bardziej chciał", więc nie mam pretensji, że sędziowie go za to nagrodzili. Masvidal ofiarą własnego kunktatorstwa i tyle.

 103. cypher

  Remis byłby idealny, ale zwycięstwo Iaquinty też na siłę da się obronić.

  Na wielu po prostu duże wrażenie zrobiła ta dziesięciominutowa fontanna krwi z twarzy Ala, ale to on "bardziej chciał", więc nie mam pretensji, że sędziowie go za to nagrodzili. Masvidal ofiarą własnego kunktatorstwa i tyle.

  wszystko da się bronić jak ktoś chce, może być 30:26 Masvidal lub 29:28 Al każdy wynik się obroni
  jednak który jest sprawiedliwy to już inna sprawa

 104. Lamas debil, zamiast się położyć na plecy spokojnie, odczekać, wytrwać GnP to wstawał i się nadziewał na kolejne bomby…Ehh, za krótka walka :-/ ale brawo Chad, jego zwycięstwa chciałem.
  PS: Mówiłem, że obaj będą chcieli stójki…

 105. Wow. Mam nadzieję, że Aldo wygra i doczekamy się trylogii z Chadem, tym razem w ojczyźnie zawodnika TAM.

 106. Nie ma wątpliwości, Chad Mendes następna walka z McGregor/Aldo, a winner z Edgar/Faber może z Lamasem albo przegranym z walki Aldo/McGregor.

 107. Chad po raz kolejny pokazał że gdyby nie Jose Aldo to on by dominował w wadze piórkowej, tak naprawde to tylko Edgar jest w stanie z nim rywalizować. Poza Aldo oczywiście.

 108. I to jest gość, który zasługuje na walkę o pas, a nie jakaś krzycząca pipka bez mózgu i kultury.

 109. Born2kill

  zamiast się położyć na plecy spokojnie, odczekać, wytrwać GnP to wstawał i się nadziewał na kolejne bomby

  Mnie sie wydaje, ze on po tym pierwszym ciosie to juz nie za bardzo wiedzial co sie dzieje…

 110. Fuck…zapomniałem, że jeszcze Frankie jest…No nic, dali szansę Conorowi tylko dlatego, że Jose już Chada, Ricardo i Frankiego pokonał. Tyle, że to jak Mysz vs Cariaso jest 😉

  Pat zapewne,dlatego instynkt zapaśnika kazał mu iść po nogi, ale moim zdaniem lepiej jakby nie spieszył się ze wstawaniem, bo późniejsze bomby i wywracanie wyglądało dramatycznie, a tak mógł spokojnie odleżeć trochę i postarać się wrócić do siebie.No, ale cóż, bomby Chada są mocne. Choć wielu expertów uważa, że w takich wagach ciosy nie ważą nic…Dobre ciosy, celne ważą odpowiednio by nokautować. Remember this 😉

 111. Born2kill

  Lamas debil, zamiast się położyć na plecy spokojnie, odczekać, wytrwać GnP to wstawał i się nadziewał na kolejne bomby

  Myśle, że on już był dawno po drugiej stronie:)

 112. o%owany

  Brawo Chad!!! Rudzielec będzie nastepny!

  Ooo czyli jednak stawiasz na McGregora z Aldo lol

 113. ninja149

  No i właśnie doszliśmy do smutnego momentu, gdzie dla Chada nie ma sensownego przeciwnika.

  Frankie Edgar.

 114. maras

  Dobra gala, fajnie obejrzeć UFC tak bez wykałaczek podpierających powieki 😉

  Jakby wyrzucili z UFC ciężką, półciężką i średnią to by nie były potrzebne nawet w nocy, bo szkoda byłoby zamknąć oczy mogąc coś przegapić ;-)))

 115. ninja149

  Frankie ma walke z Faberem. Chyba że coś przeoczyłem i odwołana.

  Ale ta walka jest w maju jak Chad poczeka 2 miesiące to się nic nie stanie przecież nie musi walczyć co tydzień

 116. maras

  Dobra gala, fajnie obejrzeć UFC tak bez wykałaczek podpierających powieki 😉

  Wygra z Faberem i zawalczy z Mendesem. 🙂

 117. Ktoś tu krzyczał o walce z Aldo… ja mówię NIE
  W wadze Piórkowej są 3 mocne nazwiska, odstające od reszty: Aldo, Mendes i FRANKIE. Frankie wygrał 3 walki z rzędu. Jeśli teraz pokona Fabera, powinien dostać rewanż z mistrzem w walce, którą na moje wtedy wygrał, ale była bardzo wyrównana, więc nie czepiam się. W ogóle na tle Aldo widać, jaka to jest dywizja – Aldo dominował nad wszystkimi poza 2 zawodnikami właśnie – Mendes i Edgar. Dla mnie zestawianie ich teraz to niedorzeczność. Chad powinien dostać Conora po jego porażce z Aldo.

 118. Masta Blasta

  Ooo czyli jednak stawiasz na McGregora z Aldo lol

  Nie. Najpierw król sprawi ostre bęcki rudemu przez 25 minut hamując jego wyimaginowane zapędy, potem książe uciszy go w pierwszej rundzie łamiąc mu szczeke, a moze i przy okazji pare kości.

 119. o%owany

  Nie. Najpierw król sprawi ostre bęcki rudemu przez 25 minut hamując jego wyimaginowane zapędy, potem książe uciszy go w pierwszej rundzie łamiąc mu szczeke, a moze i przy okazji pare kości.

  A dlaczego mieli by wtedy księciunia z przegranym zestawiać?

 120. o%owany

  Najpierw król sprawi ostre bęcki rudemu przez 25 minut hamując jego wyimaginowane zapędy, potem książe uciszy go w pierwszej rundzie łamiąc mu szczeke, a moze i przy okazji pare kości.

  Boję się, że Conor tak zmotywował Jose, że ten go ustrzeli jakoś szybciej i potem będzie "It was a fuckin' lucky punch, I'm still better than You!". Więc jestem za walką na pełnym dystansie i niech osądzą sędziowie.

 121. Masta Blasta

  A dlaczego mieli by wtedy księciunia z przegranym zestawiać?

  aby dokończył to co zaczał król. Proste.

 122. o%owany

  aby dokończył to co zaczał król. Proste.

  Ach, ok już rozumiem Twój nienawistny tok myślenia. Ja gupi.

 123. Miszon

  Ktoś tu krzyczał o walce z Aldo… ja mówię NIE
  W wadze Piórkowej są 3 mocne nazwiska, odstające od reszty: Aldo, Mendes i FRANKIE. Frankie wygrał 3 walki z rzędu. Jeśli teraz pokona Fabera, powinien dostać rewanż z mistrzem w walce, którą na moje wtedy wygrał, ale była bardzo wyrównana, więc nie czepiam się. W ogóle na tle Aldo widać, jaka to jest dywizja – Aldo dominował nad wszystkimi poza 2 zawodnikami właśnie – Mendes i Edgar. Dla mnie zestawianie ich teraz to niedorzeczność. Chad powinien dostać Conora po jego porażce z Aldo.

  O widzę że nie tylko dla mnie Frankie minimalnie wygrał tę walkę 🙂
  Ale Conor po porażce z Aldo jak dostanie Mendesa to chłop się załamie, całą jego wartość marketiingowa pójdzie z dymem, to jednak 2 porażki z rzędu.

 124. o%owany

  masz jeszcze "ł" bo twój nienaganny tok myslenia o nim zapomniał.

  Nie zapomniał, więc nie skorzystam, ale dzięki.

 125. Masta Blasta

  Nie zapomniał, więc nie skorzystam, ale dzięki.

  Ja to wujek do mnie za łebka powiedział: " Ty nie jesteś głupi- ty jesteś aż 'GUPI' ! " 😉

  @mmammag Łezka się kręci z zazdrości 😥 😆

 126. Dla Mendesa Edgar jako eliminator,chociaż Edgar mógłby ts dostać.Dla Lamasa przegrany z walki o pas czyli Conor

 127. Born2kill

  Wałkiem nie jest split po ciężkich do punktowania rundach. Bez jaj. Jorge był celny, ale robił za mało, tempa nie dyktował, oktagonu nie kontrolował. Ogarnijcie zasady UFC i Was dziwić werdykt nie będzie. Niestety na punktowych trzeba robić większe wrażenie.

 128. @hlehle jak mam to rozumieć 😛 Właśnie w temacie konfy wyjaśniłem po oblukaniu statystyk, że ta walka spokojnie mogła tak iść, choć nie musiała. Kopnięcia jednak zdecydowały w stosunku do ciosów moim zdaniem. Dodatkowo Al wykazywał dużo większą agresję, dyktował tempo i kontrolował oktagon. To wystarczyło na wygraną od 2 sędziów. Megawyrównana walka, z różnymi argumentami z obu stron.

 129. Ja tam w walce Masvidala z Iaquintą wała nie widziałem, walka wyrównana, dla mnie mogło iść w obie strony, choć do końca obiektywny nie jestem, bo kibicowałem Masvidalowi. Wałem była wygrana Carmouche bardziej, zwłaszcza 30:27 😉

 130. maras

  Ja tam w walce Masvidala z Iaquintą wała nie widziałem, walka wyrównana, dla mnie mogło iść w obie strony, choć do końca obiektywny nie jestem, bo kibicowałem Masvidalowi.

  Otóż to. Ja też kibicowałem Masvidalowi, a jestem chyba jednym z może 2/3 na forum, którzy nie dziwią się werdyktowi…Tyle, że ja hajsu nie stawiałem, a niektórzy pewnie tak 😉 Masvidal za mało niestety zrobił. Jedynie w 1 rundzie zawalczył jak należy. Sam na gorąco i drugą mu dałem, była bardzo równa jednak. Po obejrzeniu statystyk przyznałbym ją jednak Alowi.

 131. To był klasyczny przykład gdzie po jednej stronie wagi jest większa aktywność zawodnika, a po drugiej większa celność. Ja kupiłem Iaquintę.

 132. Born2kill

  Otóż to. Ja też kibicowałem Masvidalowi, a jestem chyba jednym z może 2/3 na forum, którzy nie dziwią się werdyktowi…Tyle, że ja hajsu nie stawiałem, a niektórzy pewnie tak 😉 Masvidal za mało niestety zrobił. Jedynie w 1 rundzie zawalczył jak należy. Sam na gorąco i drugą mu dałem, była bardzo równa jednak. Po obejrzeniu statystyk przyznałbym ją jednak Alowi.

  Dokładnie. 1 dla Jorge'a, druga mocno wyrównana, a trzecią Al po prostu ukradł tymi szarżami na końcu, pokazał większą determinację i wolę zwycięstwa, co pewnie zrobiło wrażenie na sędziach (na mnie zrobiło 🙂 ). Masvidal jakby sobie już odpuścił albo siadł kondycyjnie.

 133. Solaris

  To był klasyczny przykład gdzie po jednej stronie wagi jest większa aktywność zawodnika, a po drugiej większa celność. Ja kupiłem Iaquintę.

  Dokładnie, a dołożyć należy do tego co robiły kopnięcia Ala z nogą lewą głównie Masvidala. Komentatorzy zwrócili na to uwagę, że wygląda dużo gorzej z ich pozycji niż to w tv widać. Szkoda mi Jorgego, bo chciałem by to on szedł w górę drabinki, choć lubię i Iaquintę od TUF'a, ale Masvidal to weteran i kto wie ile jeszcze będzie w stanie walczyć na tym poziomie, a Al się rozwija i jeszcze rozwinie bardziej.

  Maras. Jorge ma taki styl, nie wysila się. Punktuje, wiele unika i myśli, że to każdego przekona. Zapomina, że MMA to nie boks, a to duża różnica. Tu właśnie dochodzą te aspekty jak dyktowanie tempa, kontrola oktagonu i agresja. W boksie wystarczy, że punktuje na wstecznym, no i nikt go tam nie kopie w końcu…Dwie różne bajki pod kątem sędziowania. Wielu o tym zapomina.

 134. Obejrzałem sobie na spokojnie Masvidal-Iaquinta. Kiedy już ochłonąłem, to muszę przyznać, że nie był to jakiś ewidentny wałek. Powiedzmy, że większość kontrowersji sprowadza się do drugiej rundy. Trzecią można było dać Alowi – faktem jest, że wyglądał na agresora, myślę, że te gesty rozkładania rąk ("Patrzcie, ja się chcę bić, a on ucieka!") też mogły przekonać co najmniej jednego sędziego.

  Nie mówię tu o statystykach, bo ja programowo nie używam argumentu Fightmetric w dyskusjach o sędziowaniu, czy mój faworyt wygra, czy przegra.

  Punktowania kilku niedawnych walk, promujące agresywny, stójkowy styl walki poszły w tym samym kierunku. Kto chce, niech rzuca kamieniem.

  http://www.bloodyelbow.com/2015/4/4…vidal-decision-doug-crosby-ray-longo-mma-news
  Smrodek z drugiej strony: jedyny punktowy, który przyznał zwycięstwo 30-27 Masvidalowi ma podobno problem z trenerem Ala.

  Ten sam kolo wypunktował 30-27 walkę Pendred-Spencer w Bostonie.

  Całkiem na marginesie: co to ma w ogóle być, kurwa mać, że jeden zawodnik po werdykcie wybiega z klatki jak primadonna, a drugi rzuca bluzgiem w publikę i idzie w ślady pierwszego? Ja to bym za takie rzeczy dawał kary finansowe.

 135. Panowie wstyd sie przyznac, ale zasnalem na tym ufc lol… Zasnalem kurde przed walka Ala. Tylko pamietam, ze zaczalem przegladac jakies laptopy od @Grzechu polozylem sie z lapkiem na lozku i bec wstaje po 00:00…

 136. tak to jest jak się komuś śmieje w twarz, robi jaja i w dodatku ucieka po ringu zamiast walczyć… Masvidal sam sobie jest winny bo wystarczyło trochę chęci włożyć w 3 runde i na luzie by to wygrał. W sumie i tak powinien bo 2 pierwsze rundy Iaquinta nie miał za dużo do powiedzenia. Przy werdykcie stawiałem na Masvidala ale cieszę się z wyniku bo dzięki temu tasiemka Guida + Chiesa + Mendes + Iaquinta siadła hihi : )

  Mega zestawienie jakie bym zobaczył to CHAD MENDES vs. FRANKIE EDGAR ale raczej nic z tego nie będzie na tą chwile

 137. aqua

  Panowie wstyd sie przyznac, ale zasnalem na tym ufc lol… Zasnalem kurde przed walka Ala.

  Hehe, przeszedłeś chyba wszystkich. Raz na milion lat UFC daje galę o takiej porze, a ty zasypiasz.

  :bayan:

 138. cypher

  Hehe, przeszedłeś chyba wszystkich. Raz na milion lat UFC daje galę o takiej porze, a ty zasypiasz.

  Przejdzie wszystkich jak zaśnie przed walką Janka za tydzień 😉

 139. aqua

  Panowie wstyd sie przyznac, ale zasnalem na tym ufc lol… Zasnalem kurde przed walka Ala. Tylko pamietam, ze zaczalem przegladac jakies laptopy od @Grzechu polozylem sie z lapkiem na lozku i bec wstaje po 00:00…

  Gala była nudna, żaden wstyd.

 140. Nadrobiłem walkę Peny! Wow, ładna agresja. Zdominowała ruską. Mendes też kocur, czyli w następnej walce z Aldo o pas? Obejrzę jeszcze Poiriera i Johnsona bo szybko się skończyły. Reszta to decyzje, no chyba, że jakaś walka była wyjątkowo dobra, to czekam na propozycję;)

 141. Arlovski

  Nadrobiłem walkę Peny! Wow, ładna agresja. Zdominowała ruską. Mendes też kocur, czyli w następnej walce z Aldo o pas? Obejrzę jeszcze Poiriera i Johnsona bo szybko się skończyły. Reszta to decyzje, no chyba, że jakaś walka była wyjątkowo dobra, to czekam na propozycję;)

  Iaquintę oczywiście polecam, ze względu na kontrowersje.

 142. W walce Ala przy punktowaniu decydowała druga runda. Ja osobiście przy werdykcie skłaniałem się ku Masvidalowi, bo Iaquinta wyszedł do drugiej odsłony trochę taki zrezygnowany po tej końcówce pierwszej z olbrzymim rozcięciem na twarzy. Cieszę się jednak z werdyktu bo kupon uratowany, i w sumie nie widzę jakichś większych kontrowersji.

 143. nie rozumiem aż tak wielkiej kontrowersji w walce Ala z Jorge. Masvidal zachowuje się non stop jak księżniczka (pozdro baju, też jesteś!). jak tak bardzo nie lubi sędziów czy tak "słabych" rywali jak Iaquinta to niech zacznie kończyć swoje pojedynki przed czasem. pierwsza runda bardzo dobra w wykonaniu JM, ale druga i trzecia spokojnie mogły pójść w obie strony.

  btw, podobno sędzia który dał 30-27 Masvidal ma wielki personalny beef z Longo i jego campem.

  3 runda dla Jorge? żart. 🙂 tutaj bym kontrowersje widział, a nie w ogólnym wyniku. FUCK THEM ALEJANDRO!

 144. 3 runda tez mogła isc dla masvidala, ale laquinta zrobił to co powinno sie robic by przekonać sędziów, przyspieszył w końcówce

  Nie lubię sie posługiwać mmadecicions, ale jak juz mam sie do czegoś odnieść to wlasnie do tego, tylko mmajunkie i mmabrasil punktowały walkę dla Ala, reszta jorge i to nie tylko 29-28, ale tez 30-27, a nawet 30-26 ( pierwsza runda 10-8, ja tez tak dawałem , ale trzecia dałem alowi)

 145. cypher

  Hehe, przeszedłeś chyba wszystkich. Raz na milion lat UFC daje galę o takiej porze, a ty zasypiasz.

  :bayan:

  I widzisz to mnie właśnie zmyliło i nie byłem czujny 😉
  a tak na serio to z piątku na sobote balowałem i mało spałem a nudne UFC mnie dobiło o tak wczesnej godzinie.

 146. 30-26 JM? hahah, no kurwa na pewno. 😆 chyba krew z Ala policzka za bardzo opryskała oczy tym ludziom, nie ma opcji na coś takiego. za jeden knockdown praktycznie w 1 rundzie i 4 minuty wyrównanej walki miał dostać 10-8? pls

  a Ci co oceniają walki po statystykach – zapraszam do ogarnięcia Bendo – Cerrone i powiedzcie mi jaki tam był wielki wałek… 🙂 MMA to nie cyferki.

 147. Ja nie żałuje, że obejrzałem tę galę, ta ludzka godzina chyba po prostu mi pasuje, to że nie muszę wybierać pomiędzy zarywaniem nocy a oglądaniem na drugi dzień z odtworzenia. Oglądanie ME o świcie mnie nie bawi, za stary jestem chyba już na to :/

 148. Dla tych co nie widzieli lub tak jak mi, ściął im stream 🙂

  Szczerze? To na miejscu Dany bym się wkurwił i dał obu jakieś kary finansowe, bo zachowali się jak obrażone panienki – jeden wybiega, drugi fuckuje w stronę publiki, niepoważne to jakieś…

 149. maras

  Dla tych co nie widzieli lub tak jak mi, ściął im stream 🙂

  Szczerze? To na miejscu Dany bym się wkurwił i dał obu jakieś kary finansowe, bo zachowali się jak obrażone panienki – jeden wybiega, drugi fuckuje w stronę publiki, niepoważne to jakieś…

  No konfie Al powiedział, że zobaczył na widowni jakichś dwóch dzieciaków fakujących do niego i to przelało czarę goryczy, nie wytrzymał i uciekł.

  :bayan:

 150. Osobiście mnie walą fochy chłopaków, trochę się przy tym uśmiałem, ale zachowują się jak primabaleriny. Rozumiem emocje itp ale oni są tam co by nie było w pracy i to trochę żenujące było.

 151. Przesadzacie, to była trudna walka dla Al'a i emocje wziely górę – to jest faighter a nie zawodnik WWE.
  Wole takie prawdziwe emocje niż jakieś pierdolenie że dzękuję Bogu i wszystkim fanom na hali mimo, że wszyscy buczą 😉

 152. Cieszy mnie niezmiernie, że kilka więcej głosów się pojawiło już dziś na chłodno, że jednak daleko tej decyzji do wałka.. Baju dużo racji dodał również.
  Co do reakcji Ala bardzo dobra. Więcej heeli powinno być w UFC, bo o nich zawsze więcej się mówi niż o "face'ach". Większe zainteresowanie by wzbudzali niż ci słodzący, to takie typowe 🙂 Ale on przynajmniej robił to szczerze, a nie pod publikę. Taką publikę powinno się zresztą armatką wodną schłodzić, że się zachowują chamsko, bo Al miał megaciężka przeprawę z megasolidnym Masvidalem, włożył w ch*j serducha w walkę, a oni buczą. Nawet jeśli na werdykt to nie w momencie wywiadu z nim, bo odbierane to będzie jako buczenie na zawodnika. Niech się cieszą, że dostali świetną walkę, a buczą po jakiejś zamulatorskiej z obu stron…

 153. lold, gość napierdalał się 15minut w klatce, rozbita twarz, pracuje na ten moment tyle dni, tygodni i miesięcy, a jakieś dzieciaki buczą i fakują go – sorry, ale nie jest to zachowanie primaballeriny, a normalnego gościa który zostaje krytykowany za decyzję 3 typów. jeszcze raz – FUCK THEM ALEJANDRO. 😆

  Iaquinta to jest postać, jeszcze będzie o nim głośno jak ludzie podłapią jego osobowość, haha.

 154. Born2kill

  Taką publikę powinno się zresztą armatką wodną schłodzić, że się zachowują chamsko, bo Al miał megaciężka przeprawę z megasolidnym Masvidalem, włożył w ch*j serducha w walkę, a oni buczą. Nawet jeśli na werdykt to nie w momencie wywiadu z nim, bo odbierane to będzie jako buczenie na zawodnika. Niech się cieszą, że dostali świetną walkę, a buczą po jakiejś zamulatorskiej z obu stron….

  Trochę nie wyobrażam sobie tego jak miało by wyglądać kontrolowanie reakcji tłumu tak żeby nie urazić przypadkiem zawodnika.. Najbardziej schłodzić się po walce powinien akurat Iaquinta. Buczenie, faki i inne gesty ze strony kibiców do zawodników to żadna nowość, po prostu część zawodników umie sobie z tym poradzić a część nie. Kwestia doświadczenia i podejścia. Na sali z pewnością Al miał sporo swoich fanów, tym sposobem popierd…ł wszystkich razem.

 155. baju

  lold, gość napierdalał się 15minut w klatce, rozbita twarz, pracuje na ten moment tyle dni, tygodni i miesięcy, a jakieś dzieciaki buczą i fakują go – sorry, ale nie jest to zachowanie primaballeriny, a normalnego gościa który zostaje krytykowany za decyzję 3 typów. jeszcze raz – FUCK THEM ALEJANDRO. 😆

  Iaquinta to jest postać, jeszcze będzie o nim głośno jak ludzie podłapią jego osobowość, haha.

  Napierdala się bo to jego robota, nikomu łaski nie robi. Czy jak sprzedawca ma chamskiego klienta to ma mu kazać spierdalać czy stara się zachować profesjonalizm? Dla mnie to nieprofesjonalne zachowanie wobec pracodawcy i tyle. Ktoś z nim próbuje przeprowadzić wywiad po walce, a ten pruje się do anonimowej publiki i jakiś podpitych pacanów, mówi dziękuje i wychodzi.

 156. Owszem, chamskich klientów powinniśmy wypier**lać ze sklepów, nauczyliby się nie być chamami jeśli zechcieli by coś kiedykolwiek kupić 😉
  Pracodawca powinien być wdzięczny, na pewno Ala będzie więcej osób rozpoznawać dzięki temu 🙂

  Oczywiście, że żartowałem z tą armatką, ale tak szczerze to by nie zaszkodziło pewnie niektórym schłodzić łby ;-D Może by trochę obiektywizmu nauczyło przy okazji. Mogli zacząć skandować "Fuuuuck theeee juuuudgeees!", a nie buczeć jak krowy, gdy zawodnik, który dał z siebie wszystko udziela wywiadu. Takich kibiców JE**Ć i nie wiem po co na galę przyszli jak nie po to by widzieć takie postawy i walki. Na pole żreć trawę i buczeć dalej niech idą 😉
  Przypominam, że byłem za Masvidalem, ale trzeba zachowywać się obiektywnie i doceniać tych, którzy starają się dać nam walki jakie chcemy.

 157. @baju @Born2kill macie trochę racji, ale mi akurat się to nie spodobało. Wiem, że Dana jest cięty na takie zachowania. Gościu stoczył ciężką walkę, ale cmon – puszczają mu nerwy, bo ktoś na niego buczy? Bo dzieciak mu faka pokazuje? Takie rzeczy ich spotykają i będą spotykać, koleś jest krewki widać mocno, więc powinien nieco bardziej trzymać nerwy na wodze. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

  No ale lepszy taki wywiad, bo krótki, niż to przejebanie długie pierdolenie Guidy 😉

 158. Masta Blasta

  Napierdala się bo to jego robota, nikomu łaski nie robi. Czy jak sprzedawca ma chamskiego klienta to ma mu kazać spierdalać czy stara się zachować profesjonalizm? Dla mnie to nieprofesjonalne zachowanie wobec pracodawcy i tyle. Ktoś z nim próbuje przeprowadzić wywiad po walce, a ten pruje się do anonimowej publiki i jakiś podbitych pacanów, mówi dziękuje i wychodzi.

  Nie widzę nic złego w nieobsługiwaniu buraków.
  W interesie pracodawcy jest, by o zawodniku było głośno. Al wykonał swoją robotę bardzo dobrze, jakby grzecznie odpowiedział w wywiadzie, że dziękuje fanom to by był jedną z wielu marketingowych cip.

 159. Też bym wolał by Al udzielił wywiadu. Na pewno by go udzielił, ale "obiektywni i wdzięczni" kibice zepsuli mi to by posłuchać co ma do powiedzenia, więc ch*j im wszystkim w dupę. Zawodnik jest po ciężkiej walce, na adrenalinie, a oni przyszli na rozrywkę i psują ją innym w dodatku w pewnym sensie obrażając zawodnika.
  Mogli buczeć bezpośrednio po werdykcie, ale przestać, gdy Anik zaczął rozmowę z Alem, ale to chamerykanie z krwi i kości.

 160. Suchar

  W interesie pracodawcy jest, by o zawodniku było głośno.

  W interesie pracodawcy jest też to żeby pracownicy nie obrażali ludzi którzy przyszli oglądać ich produkt. Zwyczajnie obraźliwe gesty w stronę części widowni to dalej jest profesjonalizm? Raczej brak doświadczenia i lekka nieodpowiedzialność. Spróbuj otworzyć biznes i obsługiwać tylko wybranych klientów, kulturalnych, nauczonych ogłady. Zobaczymy ile pociągniesz. Z każdej sytuacji z chamskim klientem czy w ogóle człowiekiem jest wyjście, na pewno nie jest nim odpowiadanie tym samym.

 161. Niestety to tak nie działa, cham pójdzie gdzie indziej, a mniejszym chamem nie będzie. I nie trzeba dać sobą poniewierać żeby zachować profesjonalizm.

  Nikt mu nie karze dziękować publice szczególnie jak buczą… Zachował się jak sfrustrowany nieokrzesaniec, wypruwając się na buczących kretynów, i osrywając Anika, jaki to ma niby sens? Było już wiele tak sytuacji, ale tak napisał vincent to kwestia podejścia i doświadczenia.

 162. vincent

  W interesie pracodawcy jest też to żeby pracownicy nie obrażali ludzi którzy przyszli oglądać ich produkt. Zwyczajnie obraźliwe gesty w stronę części widowni to dalej jest profesjonalizm? Raczej brak doświadczenia i lekka nieodpowiedzialność. Spróbuj otworzyć biznes i obsługiwać tylko wybranych klientów, kulturalnych, nauczonych ogłady. Zobaczymy ile pociągniesz. Z każdej sytuacji z chamskim klientem czy w ogóle człowiekiem jest wyjście, na pewno nie jest nim odpowiadanie tym samym.

  Przypominam o ulubieńcu publiczności Lesnarze. On to dopiero był niedoświadczony i nie wiedział jak sprzedać gali

 163. Suchar

  Przypominam o ulubieńcu publiczności Lesnarze. On to dopiero był niedoświadczony i nie wiedział jak sprzedać gali

  Pozycja i popularność Lesnara i Iaquinty takie same, świetne porównanie.

 164. vincent

  Pozycja i popularność Lesnara i Iaquinty takie same, świetne porównanie.

  Chodzi mi o sposób promowania się. Na pewno Iaquinta zostanie zapamiętany szerzej po tej akcji. Nawet jeśli przez niektórych źle to bad boye świetnie się w tym sporcie sprzedają. Jedna osoba obrażona nie przyjdzie na następną galę, a 5 nowych kupi bilet, by zobaczyć nieokrzesanego młokosa

 165. Masta Blasta

  Niestety to tak nie działa, cham pójdzie gdzie indziej, a mniejszym chamem nie będzie. I nie trzeba dać sobą poniewierać żeby zachować profesjonalizm.

  Nikt mu nie karze dziękować publice szczególnie jak buczą… Zachował się jak sfrustrowany nieokrzesaniec, wypruwając się na buczących kretynów, i osrywając Anika, jaki to ma niby sens? Było już wiele tak sytuacji, ale tak napisał vincent to kwestia podejścia i doświadczenia.

  Dobre spostrzeżenie – jakkolwiek można by wytłumaczyć odpowiadanie chamsko na chamską reakcję publiki (która taka była, nie da się ukryć), to Iaquinta okazał duży brak szacunku dla Anika, który mu przecież nic nie zrobił. Jeszcze jedna rzecz – Lesnar doskonale wiedział, że musi być badboyem, villainem i tak dalej. Iaquinta zwyczajnie się wkurwił i nic tutaj z marketingu nie było.

 166. maras

  Dla tych co nie widzieli lub tak jak mi, ściął im stream 🙂

  Szczerze? To na miejscu Dany bym się wkurwił i dał obu jakieś kary finansowe, bo zachowali się jak obrażone panienki – jeden wybiega, drugi fuckuje w stronę publiki, niepoważne to jakieś…

  Może nie od razu kara finansowa, ale ochrzan jak najbardziej 🙂 Reakcja obu mnie zażenowała ale i rozbawiła- jeden wyszedł śmiertelnie obrażony a drugi za nim- jeszcze mocniej obrażony. Dobrze, że Anik nie uciekł z hali, obrażony na wszystkich ze względu na warunki pracy.

  Skoro sędziowie wzbraniają się przed remisowym punktowaniem, to często będą padały mniej lub bardziej kontrowersyjne werdykty.

  PS: Bek Guidy pierwsza klasa.

 167. Masta Blasta

  cham pójdzie gdzie indziej, a mniejszym chamem nie będzie.

  Wiem, dlatego potrzebna jest solidarność by ubić chamstwo 🙂

 168. baju

  lold, gość napierdalał się 15minut w klatce, rozbita twarz, pracuje na ten moment tyle dni, tygodni i miesięcy, a jakieś dzieciaki buczą i fakują go – sorry, ale nie jest to zachowanie primaballeriny, a normalnego gościa który zostaje krytykowany za decyzję 3 typów. jeszcze raz – FUCK THEM ALEJANDRO. 😆

  Jedyny powód, dla którego Al może skupiać się na treningach, realizować swój talent w sporcie i dostawać za to pieniądze to ci ludzie, którzy po tygodniu zasuwania w żmudnych robotach zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie oglądając galę. Owszem, zachowanie publiki nie zawsze jest sprawiedliwe, ale to jest psi obowiązek zawodowca dać dobrą walkę i trzymać nerwy na wodzy. Owszem, obydwaj zawodnicy zachowali się jak primadonny.

 169. koper

  Jedyny powód, dla którego Al może skupiać się na treningach, realizować swój talent w sporcie i dostawać za to pieniądze to ci ludzie, którzy po tygodniu zasuwania w żmudnych robotach zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie oglądając galę. Owszem, zachowanie publiki nie zawsze jest sprawiedliwe, ale to jest psi obowiązek zawodowca dać dobrą walkę i trzymać nerwy na wodzy. Owszem, obydwaj zawodnicy zachowali się jak primadonny.

  czyli chcesz powiedzieć, że to naturalne jak ktoś da dobry występ, dobrą walkę, WYPEŁNIŁ SWÓJ OBOWIĄZEK, wykonał PRACĘ za którą mu zapłacono to ma zostać ojebany za to, że sędziowie (według laików sportu czy tego fachu) są słabo wykształceni. sounds good. ja się już do tego przyzwyczaiłem, najbardziej rozjebało mnie buczenie jak Bendo się zaręczał. tłumy w USA są pełne idiotów, tyle.

  tak, to naturalne w każdej pracy, że jak się zrobi coś dobrze to wszyscy buczą. 🙂 pls, poza tym powodem większym jest UFC i ich ogarnięcie tego wszystkiego, nie dwójka 15 letnich dzieciaków rzucających fakenami w Iaquinte.

 170. baju

  tłumy w USA są pełne idiotów

  tłumy w każdym kraju są pełne idiotów.
  Baza fanów ufc niestety przesuwa się w dol skali IQ, co dobitnie pokazuje ostatni tour Aldo i Conora.
  to nie wróży dobrze…

 171. @baju
  Nie, ja chcę powiedzieć, że dorosły facet występujący DLA ludzi, którzy złożyli się na jego wypłatę, jak bierze mikrofon do ręki i mówi coś, co brzmi jakby kazał się im wszystkim pierdolić, zachowuje się dziecinnie. I nieważne, że część buczała. Nieważne, że jacyś smarkacze pokazali mu palec – Al się zachował dokładnie na tym samym poziomie.

  A Masvidal, jak mu się nie podoba werdykt, to niech się odwołuje oficjalnie, a nie strzela focha jak małe dziecko. Według mnie wygrał, ale jakby się przyłożył w drugiej rundzie to by nie musiał płakać, że go obrabowali.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.