scaled.0101_web_maynard_edgar04_t653

(Foto Sam Morris / Las Vegas Sun) Dwa ciekawe starcia w kategorii lekkiej uzupełniły kartę walk UFC 160: Velasquez vs Silva 2, 25 maja w Las Vegas. Były dwukrotny pretendent do tytułu Gray Maynard (MMA 11-1-1, UFC 9-1-1, 2 w rankingu MMARocks) sprawdzi niepokonanego w wadze lekkiej T.J. Granta (MMA 20-5, UFC 7-3, 12 w rankingu MMARocks).

Maynard po dwóch nieudanych próbach zdobycia tytułu mistrza UFC w 2011 roku, w 2012 stoczył tylko jeden pojedynek. Na gali UFC on FX w czerwcu nieznacznie wypunktował Claya Guidę. W grudniu 33-latek trenujący w AKA miał się zmierzyć z Joe Lauzonem, ale z występu wyeliminowała go kontuzja.

Grant po przegranej z Ricardo Almeidą dwa lata temu zdecydował się na zejście do kategorii lekkiej. W nowej wadze stoczył na razie cztery pojedynki, wszystkie wygrane. Swoją serię rozpoczął od poddania Shane’a Rollera, później zwyciężył na punkty Carlo Pratera i Evana Dunhmana. Natomiast na styczniowej UFC on FOX w Chicago efektownie znokautował Matta Wimana.

W Vegas zobaczymy też pojedynek niepokonanego Rosjanina Khabiba Nurmagomedova (MMA 19-0, UFC 3-0, 13 w rankingu MMARocks) z Ablem Trujillo (MMA 10-4, UFC 1-0). 24-latek z Machaczkały ma na swoim koncie zwycięstwa Kamalem Shalorusem, Gleisonem Tibau i w styczniu z Thiago Tavaresem. Trujillo w grudniu zadebiutował w UFC, rozprawiając się z Marcusem LeVesseurem.

Rozpiska UFC 160: Velasquez vs Silva 2.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.