Jeden z najlepszych grapplerów na całym świecie i zdobywca wielu medali na zawodach ADCC, Gordon Ryan, dołączył do organizacji ONE Championship, gdzie zamierza walczyć zarówno w MMA jak i w BJJ.

Jak ogłosił Chatri Sityodtong na swoim profilu na Twitterze, Ryan związał się z organizacją ONE Championship, która pozwoli mu na występy zarówno w MMA jak i w grapplingu. 25-letni „The King” będzie walczył prawdopodobnie w kategorii ciężkiej, lecz na ten moment nie są to potwierdzone informacje. Nie wiadomo też kiedy pierwszy raz będziemy widzieli go w pojedynku MMA czy grapplerskim w klatce ONE Championship.

W swojej karierze w no-gi wygrywał on z m.in. Joshem Barnettem, Gabrielem Gonzagą, Rousimarem Palharesem czy Marcusem „Buchechą” Almeidą. Teraz ma zaplanowany rewanż z weteranem UFC, Vagnerem Rochą, który odbędzie się 26 marca na zasadach grapplingowych. Na swoim koncie Ryan ma złote medale z 2019 roku z ADCC w Anaheim, gdzie wygrywał w kategorii do 99 kilogramów i Absolute. Przez wielu specjalistów, Amerykanin uznawany jest obecnie za najlepszego grapplera na całym świecie.

Ryan to kolejny utalentowany grappler spod skrzydeł Johna Danahera, który dołączył do organizacji ONE Championship. Jego przyjaciel oraz promotor na czarny pas BJJ, Garry Tonon, również występuje w tej organizacji. Na ten moment jego rekord wynosi 6-0, a 5 z 6 zwycięstw zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Poniżej możecie zobaczyć najlepsze akcje w wykonaniu Ryana z mat:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.