Utytułowany kickboxer, Gokhan Saki wróci do oktagonu jeszcze w tym roku. Rebel zmierzy się z innym stójkowiczem, Khalilem Rountree Jr.

Saki (1-1 MMA) w swoim debiucie w UFC zdobył pierwszą wygraną w zawodowym MMA, nokautując Henrique da Silvę na gali w Japonii. Gokhan od lat występował w kickboxingu, gdzie pokonywał największe gwiazdy tego sportu. W UFC występuje on w kategorii półciężkiej, jednakże w przeszłości w ringu mierzył się z dużo większymi rywalami w dywizji królewskiej.

Rountree Jr. (6-2 MMA) nie zaczął swojej kariery w UFC najlepiej – przegrał on dwie walki z rzędu, jednakże ostatnio Amerykanin radzi sobie dużo lepiej. Po dwóch porażkach wygrał on dwa pojedynki, kolejno nokautując Daniela Jolly’ego i Paula Craiga. Khalil 4 z 6 wygranych zdobywał w swojej karierze przez nokauty.

UFC 219 odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas. Mają wystąpić tam m.in. Dominick Cruz czy Carlos Condit.

13 KOMENTARZE

 1. Spoko zestawienie. Rountree nie ma kompletnie parteru więc raczej nie będzie tam ciągnąć Sakiego a w stójce będzie piękna młócka.

 2. Zapowiada się ciekawie. Khalil w TUFie wydawał się dobrym zawodnikiem ale kilka razy oberwał. Mam nadzieję, że będzie dobra młócka.

 3. Zapowiada się ciekawie. Khalil w TUFie wydawał się dobrym zawodnikiem ale kilka razy oberwał. Mam nadzieję, że będzie dobra młócka.

  Wydawał się dobry tylko przy pierwszej prezentacji 😀 później od razu dostał baty i tylko fartem wrócił do programu. Widać, że z czasem się rozkręca i może coś z niego będzie.

 4. UFC starannie dobiera mu rywali, ma szansę zaliczyć kilka zwycięstw.

  Jak skończą się zawodnicy jednopłaszczyznowi to zacznie się problem.

 5. Jak skończą się zawodnicy jednopłaszczyznowi to zacznie się problem.

  jak go ten Brazol prawie ubil to Khali na pewno ma na to ogromne szanse

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.