Nowy mistrz kategorii półciężkiej UFC, Glover Teixeira, został przywitany jak bohater w mieście, w którym żyje czyli w Danbury w USA.

Jak dobrze wiemy, 42-letni Teixeira zdobył pas mistrzowski dywizji do 93 kilogramów największej organizacji MMA na świecie pokonując naszego rodaka, Jana Błachowicza. Do walki doszło na październikowej gali UFC 267 w Abu Dhabi. Glover wrócił do swojego domu, gdzie został przywitany jak prawdziwy mistrz w Danbury, co możecie zobaczyć poniżej.

Dla doświadczonego Teixeiry (33-7 MMA) była to kolejna szansa na zdobycie tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej UFC. W przeszłości zmierzył się z Jonem Jonesem w kwietniu 2014 roku na UFC 172. Od tamtej pory próbował on wrócić na szczyt dywizji, lecz ze zmiennymi rezultatami. Dopiero w styczniu 2019 roku rozpoczął świetną serię 5 zwycięstw z rzędu, która ostatecznie doprowadziła go do pojedynku z ówczesnym mistrzem dywizji, Janem Błachowiczem. Brazylijczyk w pełni wykorzystał szansę jaką otrzymał od UFC i poddał Polaka duszeniem zza pleców w drugiej rundzie pojedynku. Jego następnym rywalem będzie prawdopodobnie Jiri Prochazka, który pełnił rolę potencjalnego zastępstwa do walki wieczoru gali UFC 267.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...