Kolejna walka w kategorii półciężkiej dodana została do rozpiski UFC w Hamburgu. Jak informowaliśmy wcześniej, Ilir Latifi w kolejnej walce zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Teraz Ariel Helwani potwierdził, że pojedynek zawodników odbędzie się właśnie na gali w Niemczech.

Teixeira (MMA 27-6) w ostatniej walce wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Mishą Cirkunovem, zmazując tym samym porażkę z Alexandrem Gustafssonem w maju ubiegłego roku. Dla UFC stoczył już aż 14 walk, wygrywając przed czasem aż 8 z nich. 38-latek notowany jest obecnie na 3. miejscu w oficjalnym rankingu UFC w swojej dywizji wagowej.

Latifi (MMA 14-5) ma serię dwóch zwycięstw z rzędu. Ostatni pojedynek stoczył w lutym tego roku, poddając w pierwszej rundzie Ovince’a St. Preuxa na UFC on FOX 28. W oficjalnym rankingu UFC zajmuje zaledwie jedną lokatę niżej, niż jego kolejny rywal. W największej organizacji MMA na świecie jest od 2013 roku. Od tamtego czasu stoczył 10 pojedynków, wygrywając 7 z nich.

6 KOMENTARZE

  1. Szkoda tego zestawienia bo wyklucza ono następnego rywala dla Janka

    Wszyscy którzy są powyżej już maja walkę wiec bardzo możliwe ze będzie musiał walczyć z kimś niżej niż on sam w rankingu się znajduje

    Z drugiej strony mówił o wakacjach

    Każdy wygrany tego starcia jak i walki głównej na tej gali będzie chciał już walczyć o pas

  2. Aż mi się przypomniał kaos na latifim od Badera. . . To chyba też było w Hamburgu. . . A może w Belfaście? : D

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.