ufc glover teixeira nikita krylov

Glover Teixeira pokonał Nikitę Krylova przez niejednogłośną decyzję na gali UFC on ESPN+ 16.

Nikita Krylov trafił na początku kilkoma low kickami oraz kopnięciem frontalnym na korpus. Brazylijczyk przechwycił nogę Krylova po jednym z ataków i sprowadził swojego przeciwnika do parteru. Glover wylądował w półgardzie, skąd pracował nad rozbijaniem Nikity. Teixeira był bliski przejścia do dosiadu, ale Krylov oddał plecy, co od razu wykorzystał Glover. Brazylijczyk wpiął się nogami i zadał kilka ciosów w głowę Krylova. Reprezentantowi Ukrainy udało się zrzucić Glovera, a po chwili Krylov zdobył dosiad. Nie skontrolował jednak rywala i zawodnicy przeszli do klinczu. Tam Krylov sprytnie znalazł drogę do duszenia zza pleców. Nikicie niewiele zabrakło do zwycięstwa przed czasem, jednak Glover uwolnił się z techniki kończącej. Na ostatnie kilkadziesiąt sekund pierwszej rundy zawodnicy wrócili do stójki, gdzie wymienili ze sobą kilka mocniejszych wymian bokserskich.

Ukrainiec drugą rundę również zaczął od kilku kopnięć. Teixeira ruszył po sprowadzenie, ale szybko zrezygnował z dalszych ataków zapaśniczych. Brazylijczyk trafił rywala mocną kombinacją, po której Krylov zachwiał się i uciekł na drugą stronę oktagonu. Statystyka znaczących ciosów zadanych na głowę była po stronie Glovera. Były pretendent do tytułu był stroną aktywniejszą, to on stale napierał do przodu. Krylov krążył dookoła siatki. Teixeira trafił mocnym kopnięciem na korpus. Na minutę przed końcem rundy Brazylijczyk zanotował nieudaną próbę obalenia. Krylov przeszedł do klinczu, docisnął rywala do siatki, a po chwili sprowadził Glovera na plecy. W ostatnich sekundach drugiej odsłony Krylov zadał jeszcze kilka łokci z górnej pozycji.

Nikita Krylov szybko przeszedł do klinczu po starcie trzeciej rundy. Ukrainiec obalił Teixeirę, a ten zdołał zapiąć ciasną gilotynę. Nikita przetrwał i starał się zajść za plecy, jednak ostatecznie stracił lepszą pozycję i teraz to Glover znajdował się u góry. Teixeira szukał balachy, ale i tym razem Nikita uciekł z opresji. Zawodnicy podnieśli pozycję i Krylov ponownie docisnął swojego przeciwnika do siatki. Teixeira dobrze bronił się przed sprowadzeniem na plecy. Na półtorej minuty przed końcem walki, panowie jednak wylądowali w parterze. Krylov przeszedł do półgardy. W ostatnich sekundach Brazylijczykowi udało się odwrócić pozycję. Po trzech rundach wyrównanego starcia, sędziowie punktowi orzekli niejednogłośne zwycięstwo Glovera Teixeiry.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.