Wchodzący na zastępstwo i stawiany w roli underdoga Corey Anderson zwycięża Glovera Teixeirę na pełnym dystansie podczas gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu!

Niecałą minutę po rozpoczęciu pojedynku Corey Anderson pokusił się o próbę obalenia. Zawodnik z Brazylii jednak bez większych problemów zerwał klincz i przeniósł walkę na środek. Po chwili wymian Amerykanin ponownie nieskutecznie zanurkował po nogi oponenta. Overtime pierwsze udane obalenie zanotował dopiero po trzech minutach pojedynku. Jego szczęście nie trwało zbyt długo, bo Teixeira zdołał wstać. Zdawałoby się, że ostatnie sześćdziesiąt sekund przebiegać będzie w stójce, aż do momentu w którym Amerykanin ponownie poszedł po obalenie, na co Glover Teixeira odpowiedział ciasną próbą gilotyny. Zabrakło jednak czasu, by zmusić Andersona do poddania walki.

Brazylijczyk agresywnie rozpoczął drugą odsłonę. Tym razem to Teixeira próbował obalenia, co z łatwością zostało obronione przez świetnego zapaśnika z Rockton. Po jednym z ciosów Glover zachwiał się na nogach, co wykorzystać chciał Amerykanin, jednak nie zdołał tego zrobić – zyskał zamiast tego dosiad. Na nieco ponad minutę przed końcem rundy Brazylijczykowi udało się wstać, jednak nie na długo, bo kilkadziesiąt sekund później Overtime znów położył go na plecach i trzymał w takiej pozycji już do końca rundy.

Na początku trzeciej rundy to Overtime rozpuścił ręce, trafiając kilkukrotnie. Amerykanin cały czas polował na obalenie i dopiero trzecia próba zakończyła się powodzeniem. Tak jak każdym poprzednim razem, Teixeira dał radę wstać o własnych siłach, aczkolwiek nie był w stanie zdziałać w stójce cudów, a chwilę potem Overtime odnotował kolejne skutecznie przewrócenie rywala. Na minutę przed końcem pojedynek znów przeniósł się do góry, a ostatnią próbę obalenia Glover zdołał skontrować i przed ostatnią syreną to on znalazł się na górze. W ten sposób Amerykanin po trzech pełnych rundach dopisuje do rekordu jedenaste zwycięstwo!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.