12747541_957121021035932_8233502302427185999_o(fot. James Law/GLORY Sports International)

Trzecie starcie pomiędzy Simonem Marcusem, a Artemem Levinem nie obyło się bez kontrowersji. Walka przypominała ich poprzednie pojedynki, dużo klinczu i akcje cios za cios. Pod koniec pierwszej rundy Marcus wyrzucił Rosjanina poza liny i sędzia Al Wichgers postanowił uznać to za knockdown, licząc Artema, który nie był zadowolony z tej decyzji. W drugiej rundzie sędzia odjął punkt Levinowi za zbyt częste klinczowanie, co dodatkowo rozjuszyło Rosjanina. W ostatniej rundzie walki Marcus starał się sygnalizować podczas klinczu, że to Artem Levin go przytrzymuje w tej pozycji, co doprowadziło do odjęcia kolejnego punktu ówczesnemu mistrzowi. W rezultacie jedyną szansą Artema na wygranie walki był nokaut. Rosjanin podirytowany na decyzje sędziego zrezygnował z walki, jednocześnie przegrywając przez dyskwalifikację. Warto podkreślić, że obydwaj zawodnicy często klinczowali, a Marcus, jako zawodnik Muay Thai, znany jest ze swojego dobrego klinczu. Po mocno kontrowersyjnej walce, Simon Marcus zdobył tytuł mistrza Glory kategorii średniej.

Turniej w wadze średniej wyłonił zawodnika, który dostanie szansę walki o pas w kategorii do 85 kilogramów. Wayne Barrett wymęczył zwycięstwo w pierwszej walce, jednak w finale turnieju musiał uznać wyższość Justina Jacoby’ego, który znokautował go w drugiej rundzie. Dustin pierwszy pojedynek także skończył przed czasem, prezentując się bardzo dobrze podczas gali w Chicago.

Walka Giga Chikadze vs. Kevin VanNostrand to starcie dwóch zawodników o bogatym arsenale. Ekscytujące wymiany i nieszablonowe techniki sprawiły, że walka zaciekawiła fanów zgromadzonych w Sears Centre Arena. Po trzech rundach sędzia ogłosił zwycięstwo Gruzina, jednak z pewnością obydwaj zawodnicy dostaną jeszcze szansę, by zawalczyć dla organizacji.

Kartę Glory Superfight Series, która transmitowana była na platformie Fight Pass, otworzyła walka Casey Greene vs. Daniel Morales. Morales debiutował w Glory, jednak po trzech mocnych rundach sędziowie uznali jednogłośnie, że lepszy był Greene.

Paweł Jędrzejczyk nie miał prostego zadania. Pomimo, że Chicago uważane jest za „polskie” miasto w Stanach Zjednoczonych, to jego przeciwnik – Richard Abraham, z tego miasta pochodzi. Walka rozpoczęła się od pierwszych sekund. Paweł początkowo postawił głownie na kombinacje bokserskie, jednak to Amerykanin był bardziej agresywny i już w pierwszej rundzie zawodnik z Wrocławia był liczony. Dwie kolejne rundy wyglądały bardzo podobnie. Abraham ciągle starał się spychać Jędrzejczyka pod liny i nieliczne kopnięcia przeplatał silnymi uderzeniami bokserskimi. Pomimo determinacji i sporej wytrzymałości Paweł przegrał przez jednogłośną decyzję.

Udany debiut zaliczył Guto Inocente, który miał okazję walczyć dla organizacji UFC i Strikerforce. Elektryzujące KO na długo zostanie w pamięci widzów.
https://www.youtube.com/watch?v=y2RqmSpB3-Y

Anderson „Braddock” Silva był zdecydowanym faworytem w swojej walce i spełnił oczekiwania fanów. Brazylijczyk mocno okopywał nogi Greene’a, dwukrotnie doprowadzając przeciwnika do liczenia. Warto pamiętać, że było to starcie w wadze ciężkiej i pomimo wyraźnej dominacji, Silva musiał uważać na nokautujące uderzenie Amerykanina. Wyglądało na to, że walka skończy się przed czasem, jednak dzięki swojej determinacji Maurice Greene wytrzymał do końca walki, przegrywając przez jednogłośną decyzję.

Obecność Joe’a Schillinga na karcie Superfight Series zapewne miała przyciągnąć fanów na platformę Fight Pass. Po pierwszej rundzie wydawać by się mogło, że pojedynek będzie techniczny i Schilling skupi się na wykorzystaniu przewagi zasięgu. Wystarczyło jednak kilka celnych uderzeń Mike’a i znowu mogliśmy zobaczyć Schillinga, którego mogliśmy oglądać w poprzednich walkach dla Glory, dużo bardziej agresywnego, szukającego skończenia. Obydwaj zawodnicy nie odpuszczali do końca walki, jednak to Joe Schilling był bardziej skuteczny i to on sięgnął po zwycięstwo.

Wyniki

Karta główna

 • Simon Marcus pok. Artema Levina, dyskwalifikacja, runda 3 – Walka o pas w wadze średniej
 • Dustin Jacoby pok. Wayne’a Barretat przez KO, runda 2- finał turnieju
 • Giga Chikadze pok. Kevina VanNostranda przez jednogłośną decyzję
 • Dustin Jacoby pok. Karla Robersona przez KO, runda 3 – półfinał turnieju
 • Wayne Barrett pok. Roberta Thomasa przez jednogłośną decyzję – półfinał turnieju

Superfight Series

 • Joe Schilling pok. Mike’a Lemaire’a przez jednogłośną decyzję
 • Anderson Silva pok. Maurice’a Greene’a przez jednogłośną decyzję
 • Guto Inocente pok. Demoreo Dennisa przez KO, runda 1
 • Richard Abraham pok. Pawła Jędrzejczyka przez jednogłośną decyzję
 • Casey Greene pok. Daniela Moralesa przez jednogłośną decyzję

2 KOMENTARZE

 1. RenatoLaranja

  Anderson Silva pok. Maurice'a Greene'a przez jednogłośną decyzję

  Pająk nie wytrzymał i juz dzisiaj musiał komuś wpier*olić. Dzisiaj Bisping ma poprawke

 2. KalasznikowMac

  Pająk nie wytrzymał i juz dzisiaj musiał komuś wpier*olić. Dzisiaj Bisping ma poprawke

  Lepiej, Maurice Greene to były rekordzista świata na 100 m 😆
  Ładunek marketingowy jak Juskowiak – Kaczyński na Slugfest 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.