Murthel Groenhart nie miał najlepszego występu podczas wczorajszej gali GLORY 77. Jeden z najlepszych kickboxerów świata najpierw wyleciał z ringu, podczas próby latającego kolana, a potem został znokautowany przez Cédrica Doumbé’a.

Jedna zła decyzja – tak można podsumować to co zdarzyło się podczas 77. gali GLORY. W drugiej rundzie pojedynku, Murthel postanowił zaatakować latającym kolanem. Technika choć dobrze wykonana, nie trafiła Cédrica. Groenhart przeleciał obok rywala, prosto na liny, na których zawinął się, robiąc spektakularny kołowrotek i spadł prosto na plecy. Kilka chwil zawodnik zwijał się z bólu, łapiąc za lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Gdy doszedł do siebie i walka została wznowiona, Cédric Doumbé przepięknym sierpem posłał Murthela na deski, kończąc tym samym pojedynek.

Walka zakończyła się w drugiej rundzie, po dwóch minutach i pięćdziesięciu dwóch sekundach. Cédric Doumbé po raz trzeci obronił tytuł mistrza wagi półśredniej GLORY.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.