Informacja prasowa Orange Sport:

To będzie sobota i niedziela pełna mocnych wrażeń w Orange sport. Zapraszamy na dwie intrygujące imprezy ze świata sportów walki: kolejną galę Glory World Series oraz UFC 146.

26 maja, o godz. 20.15, zapraszamy na rywalizację czołowych kick-bokserów na świecie. Ci, występujący na co dzień w kat. do 70 kg, wezmą udział w turnieju, w którym wywalczyć można 300 tys. dolarów. Wśród gwiazd bijących się o najwyższą stawkę, zobaczymy m.in. Dzhabara Askerova, Davida Kyrię, Giorgio Petrosyana czy Robina van Roosmalena.

Oprócz tego w Sztokholmie pojawi się także Nicky Holzken, a w boju o tytuł w wadze ciężkiej, zmierzą się utytułowany i legendarny Semmy Schilt oraz wschodząca gwiazda kick-boxingu, niedawny pogromca Jerome’a Le Bannera, Errol Zimmerman. Będzie się działo!

A jeśli już mowa o kategorii ciężkiej, to w nocy z soboty na niedzielę czeka nas wydarzenie szczególne. Podczas gali UFC 146, w głównej karcie, po raz pierwszy w historii tej federacji, znaleźli się tylko i wyłącznie zawodnicy wagi ciężkiej.
Głównym punktem programu będzie pojedynek o tytuł mistrza UFC Junior dos Santos vs. Frank Mir.

Co prawda pierwotny plan zakładał, że z Brazylijczykiem będzie walczył Alistair Overeem, i ten fakt niezwykle elektryzował wszystkich fanów MMA na świecie, jednak i tak nie ma najmniejszych powodów do narzekań. Doświadczony Mir, który swego czasu był już posiadaczem mistrzowskiego tytułu, dzięki swoim ostatnim dokonaniom, w pełni zasłużył na możliwość sięgnięcia po największe zaszczyty w Ultimate Fighting Championship.

Już teraz możemy więc spokojnie zapowiedzieć, że przed nami jedno z największych widowisk w historii mieszanych sztuk walki. Tym bardziej, że poza Dos Santosem i Mirem w Las Vegas zobaczymy m.in. Caina Velasqueza, Antonio „Bigfoota” Silvę oraz Roya Nelsona.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.