lol

Wyniki po przejściu:

Świetne widowisko dał Donald Cerrone w starciu z Jimem Millerem. „Kowboj” praktycznie od początku kontrolował starcie. Dużo kopał i rozważnie boksował. Jim próbował obaleń z czego tylko jedno, na początku rundy, mu weszło. W pozostałych próbach nie mógł dłużej przetrzymać Donalda na macie. Próbował też silnych ciosów, jednak czujny Cerrone nie dał się zaskoczyć niczym. W pewnym momencie Donald wyprowadził tipa na wątrobę Jima. Kopnięcie doszło celu, lecz sędzia, gdy zauważył zwijającego się z bólu Millera, uznał, że technika była poniżej pasa – czemu jednoznacznie zaprzeczyły powtórki. Z powodu błędu sędziego, Cerrone nie mógł skończyć zranionego rywala. Jednak już chwilę później zamarkował uderzenie prawą ręką, po czym zainicjował kopnięcie wysokie okrężne, które trafiło głowy Millera. Podobnym nokautem odprawił Adriano Martinsa. Sędzia od razu wkroczył i nie czekał nawet na ciosy dobijające.

Edson Barboza w swoim stylu zakończył pojedynek ze stójki. Evan Dunham starał się być aktywny i mieszał ciosy z próbami obaleń, jednak Brazylijczyk był na wszystko gotowy. Gdy walka przeniosła się pod siatkę, Edson wykonał kopnięcie pod łokieć Evana. Palce u nóg Barbozy zahaczyły o splot słoneczny przeciwnika, który natychmiast się pochylił z grymasem bólu na twarzy. Reszta była już tylko formalnością.

Pat Healy, jak to ma w zwyczaju, uruchomił się dopiero pod koniec walki. W pierwszych minutach pojedynku, to Gleison Tibau był zawodnikiem aktywniejszym i skuteczniejszym. Brazylijczyk był nieziemsko wielki na wagę lekką i mocno korzystał ze swojej fizyczności obalając Pata czy klinczując z nim przy siatce. Pat znalazł okienko szansy dopiero gdy Tibau się wypompował i zaczął spektakl stójkowego grindowania. Zasypywał ciosami Gleisona i wychodził zwycięsko z wymian. Jednak tylko dwóch sędziów z trzech dało mu jedną rundę, przez co Pat przegrał swoją czwartą walkę z rzędu w UFC.

W drugiej walce kobiet Leslie Smith odprawiła ciosami Jessamyn Duke. Leslie zaczęła agresywnie. Gdy miała rywalkę pod siatką, uruchomiła całą gamę ciosów o różnych trajektoriach. Jessamyn dzielnie chowała się w gardzie jednak uderzenie na wątrobę to już było dla niej za wiele. Po tym właśnie ciosie, sparingpartnerka Rondy Rousey osunęła się na ziemię, a sędzia przerwał walkę.

Aljamain Sterling w świetnym stylu pokonał Hugo Vianę. Sterling zaczął od solidnych kopnięć na korpus oraz twarz Hugo, by później przejść do firmowych zapasów, na co Viana nie miał już żadnej odpowiedzi. W trzeciej rundzie Aljamain po raz kolejny obalił swego rywala, a później przeszedł do dosiadu z którego wyprowadzał silne ciosy. Sędzia gdy zauważył bezradność i brak obrony na ciągłe pojawiające się uderzenia, przerwał walkę i dał zwycięstwo przez TKO Aljamainowi.

Już w jednej z pierwszych akcji spotkania Yosdnis Cedeno złapał kopnięcie Jerroda Sandersa, po czym wyprowadził mocną kontrę na twarz zapaśnika. Jerrod momentalnie padł na matę jak rażony, jednak wyuczony odruchy w postaci „pójścia po nogę rywala” pozwoliły mu przetrwać ciężkie chwile, a nawet na chwilę odwrócić losy pojedynku. Yosdnis szybko wrócił jednak na górną pozycję, z której zasypywał Sandersa ciosami. W czasie przerwy między pierwszą, a drugą rundą, lekarz nie dopuścił Jerroda do dalszej walki z powodu kontuzji kolana. Któryś z low kicków Cedeno najprawdopodobniej uszkodził nogę Sandersa na tyle, by ten nie był zdolny do kontynuowania pojedynku

Claudia Gadelha swoim zwycięstwem zainaugurowała dywizji słomkową w MMA. Brazylijka pokazała w tej walce świetne zapasy oraz dobrą walkę z klinczu. Jednak główną muzyką starcia były obalenia, którymi piękna Gadelha sprowadzała walkę do parteru. Tam już królowała niepodzielnie. Tina Lahdemaki nie umiała znaleźć żadnej odpowiedzi na świetną dyspozycję Claudii. Jedynym sukcesem Tiny było trafienie kilku ciosów na twarz Gadelhi, lecz nawet w aspekcie boksu to właśnie faworytka również była lepsza.

Walka wieczoru:

155 lbs: Donald Cerrone pok. Jima Millera przez KO (wysokie kopnięcie), runda 2., 3:31.

Główna karta:

155 lbs: Edson Barboza pok. Evana Dunhama przez TKO (kopnięcie na korpus i uderzenia), runda 1., 3:06.
170 lbs: Rick Story pok. Leonarda Mafrę przez poddanie (trójkąt rękoma), runda 2, 2:12.
155 lbs: Joe Proctor pok. Justina Salasa przez TKO (uderzenia), runda 2, 3:27.
125 lbs: John Lineker pok. Alptekina Ozkilica przez TKO (uderzenia), runda 3., 4:51.
145 lbs: Lucas Martins pok. Alexa White’a przez TKO (uderzenia), runda 3., 2:08.

Walki w FOX Sports 1:

155 lbs: Gleison Tibau pok. Pata Healy’ego przez jednogłośną decyzję (2x 29-28, 30-27).
135 lbs: Leslie Smith pok. Jessamyn Duke przez TKO (lewy sierp na wątrobę), runda 1., 2:24.
135 lbs: Aljamain Sterling vs. Huga Vianę przez TKO (ciosy w parterze), runda 3., 3:50.
155 lbs: Yosdnis Cedeno pok. Jerroda Sandersa przez TKO (kontuzja kolana), runda 1., 5:00. (14-1)

Walki w UFC Fight Pass:

115 lbs: Claudia Gadelha pok. Tinę Lahdemaki przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 30-26).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.