(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Po kilku cichych dniach ufc.com ujawniło kolejną walkę na nadchodzącej gali. 19 listopada na UFC 139 zobaczymy starcie w wadze lekkiej między Rafaelem dos Anjosem (MMA 15-5, UFC 4-3, #16 w rankingu MMARocks) a Gleisonem Tibau (MMA 23-7, UFC 9-5, #15 w rankingu MMARocks).

Trenujący ostatnio często w singapurskim Evolve MMA dos Anjos po ciężkim starcie w UFC kiedy odniósł dwie porażki wygrał 4 z swoich ostatnich 5 walk. Od kwietnia 2009 pokonał go jedynie Clay Guida a sam dos Anjos odniósł ostatnio sensacyjne zwycięstwo przez nokaut nad Georgem Sotiropoulosem w 59 sekund. Dla dos Anjosa będzie to pierwsza walka z Brazylijczykiem w UFC.

Kariera jego rodaka Tibau miała podobną trajektorię. Po kilku latach bycia fighterem z skutecznością 50% w oktagonie Tibau wrzucił wyższy bieg w lutym 2009 roku. W tym okresie wygrał 6 z 8 walk ustępując pola Melvinowi Guillardowi i Jimowi Millerowi. Obecnie fighter American Top Team jest na passie dwóch wygranych ostatnią z nich odnosząc na gali UFC 130 w maju nad Rafaello Oliveirą.

Przy okazji kilka tygodni temu organizacja również ogłosiła starcie Chrisa Weidmana (MMA 6-0, UFC 2-0, #20 w rankingu MMARocks) z Tomem Lawlorem (MMA 7-3, 1 NC, UFC 3-2) w wadze średniej, które nie było jeszcze odnotowywane na naszej stronie.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.