Melendez

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Jak informuje Mike Chiappetta z MMAFighing.com, UFC planuje zestawić swojego mistrza wagi lekkiej Bensona Hendersona (MMA 18-2, UFC/WEC 11-1, 1 w rankingu MMARocks) z ostatnim mistrzem, nieistniejącej już, organizacji Strkeforce Gilbertem Melendezem (MMA 21-2, 4 w rankingu MMARocks). Nieprzypadkowo starcie ma się odbyć w mateczniku tworu Scotta Cokera, czyli San Jose, 20 kwietnia podczas gali UFC on FOX 7.

Henderson wróci przed publiczność stacji FOX po dominującym zwycięstwie nad Nate’em Diazem w grudniu 2012. Arizończyk wygrał pas mistrzowski UFC w limicie siedemdziesięciu kilogramów w lutym zeszłego roku, pokonując nieznacznie na punkty Frankie’ego Edgara. Następnie Bendo obronił tytuł w sierpniowym rewanżu z Edgarem po kontrowersyjnej decyzji sędziów.

Melendez walczył w ubiegłym roku tylko raz. W maju niejednogłośną decyzją zwyciężył Josha Thomsona. Wcześniej wychowanek Cesara Gracie pokonywał m.in. czołowych Japończyków Shinyę Aokiego i Tasuyę Kawajiriego oraz Jorge’a Masvidala i jeszcze raz wspomnianego Thomsona. W ostatnich miesiącach El Nino był dwukrotnie zestawiany z Patem Healyem, ale za każdym razem z pojedynku wykluczał go uraz barku.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.