melendez
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Jak poinformowały dziś oficjele UFC, Gilbert Melendez (MMA 22-3) oraz obecny mistrz dywizji lekkiej Anthony Pettis (MMA 17-2) będą trenerami najnowszej edycji reality show „The Ultimate Fighter”. Obaj zawodnicy po rywalizacji trenerskiej zmierzą się ze sobą w starciu o pas, który jest w posiadaniu Pettisa.

Jeszcze nie tak dawno temu media żyły zamieszaniem, które toczyło się wokół kontraktu Gilberta. Zawodnik oraz jego menadżer nie chcieli zgodzić się na warunki finansowe oferowane przez korporację ZUFFA przy renegocjacji kontraktu. W wyniku awantury, jaka powstała w związku z upublicznieniem tej wiadomości, szef UFC Dana White zapowiedział, że jeśli drużynie Melendaza nie odpowiadają obecne warunki, to równie dobrze może szukać nowego pracodawcy. Sprawę szybko podłapał założyciel Bellatora Bjorn Rebney i zaproponował intratną kontrofertę. UFC w tej sytuacji miało dwa wyjścia: albo wypuścić byłego pretendenta do konkurencji, albo wyrównać ofertę złożoną przez Bellatora i zatrzymać u siebie jednego z najlepszych zawodników wagi lekkiej na świecie.

Jak widać, Dana White doszedł do porozumienia z Gilbertem, lecz poszedł też o krok dalej, proponując Melendezowi nie tylko udział w „fighterskim” reality show „The Ultimate Fighter”, ale również walkę o pas. Zawodnik teamu Cesar Gracie Jiu-Jitsu w UFC uczestniczył tylko w dwóch walkach. W debiucie stoczył przegraną, lecz bardzo wyrównaną walką z byłym mistrzem dywizji lekkiej Bensonem Hendersonem (MMA 20-3), któremu Anthony Pettis odebrał pas. Drugim bojem „El Niño” pod szyldem największej organizacji na świecie był ten z Diegiem Sanchezem (MMA 24–6). Konfrontacja ta została przez wielu okrzyknięta „Walką Roku 2013”. Nagrywanie TUF 20 rozpocznie się w maju.

Poprzedni artykułAdam Maciejewski – UFC lub Bellator albo kończę
Następny artykułMMA Challengers 9 – fotorelacja
W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.