Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Obecny mistrz wagi średniej Chris Weidman (MMA 12-0, 1. w rankingu MMARocks) doznał kontuzji ręki. W związku z tym jego walka z pretendentem do tytułu Vitorem Belfortem (MMA 24-10, 3. w rankingu MMARocks) została odwołana.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, na jaką konkretną datę starcie zostanie przełożone, jednak na pewno konfrontacja tych dwóch miałaby nastąpić w lutym 2015 roku. Weidman najprawdopodobniej skręcił więzadła lewej ręki. Lekarz, z którym kontaktował się Amerykanin, wysunął hipotezę, że może to być odnowienie urazu jeszcze sprzed walki z Lyotem Machidą (MMA  21-5). Trener Weidmana, Ray Longo zapewnia, że doprowadzi mistrza do pełni zdrowia i gdy już to nastąpi, to Chris „przejedzie jak walcem po Vitorze”. Odwołanie pojedynku jest nie lada problemem dla Belforta, który nie walczył od listopada 2013 roku.

W związku z kontuzją Weidmana, walka Johnny’ego Hendricksa (MMA 16-2) z Robbiem Lawlerem (MMA 24-10) stała się główną atrakcją wieczoru gali UFC 181. Drugim starciem wieczoru będzie pojedynek mistrza wagi lekkiej Anthony’ego Pettisa (MMA 17-2) z Gilbertem Melendezem (MMA 22-3). Gala z numerem 181, odbędzie się 6 grudnia w Las Vegas.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.