gilbert-burns-przyszli-mistrzowie
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

UFC ogłosiło dziś zestawienie Gilberta Burnsa z Rashidem Magomedovem na UFC w Brazylii.

Gilbert Burns jest niepokonany w swej zawodowej karierze. Jak do tej pory, udało mu się zwyciężyć z dziesięcioma rywalami, z których większość poddał i tylko raz doszedł do decyzji. Burns jest znany ze swojego ponadprzeciętnego brazylijskiego jiu jitsu. W dziedzinie tej jest kilkukrotnym mistrzem świata. Brazylia wiąże z tym zawodnikiem wielkie nadzieje. W ostatnim boju pokonał Alexa Oliveirę, jednak Alex był dla niego bardzo ciężką przeprawą i gdyby nie poddanie w trzeciej rundzie, prawdopodobnie przegrałby na kartach sędziowskich.

Rashid Magomedov ma dwukrotnie więcej walk na koncie, a bilans wygranych jest równie niesamowity. Na 20 pojedynków, tylko raz musiał uznać wyższość rywala. W 2010 roku niejednogłośną decyzją przegrał z Magomedrasulem Khasbulaevem. Od tego czasu ma uzbierał 11 zwycięstw z rzędu i w przeciwieństwie do Burnsa, jego specjalnością są nokauty – ma ich 9 na koncie.

To bardzo interesujące starcie, szykowane jest na UFC Fight Night: Belfort vs. Henderson 2. Gala ta odbędzie się 7 listopada w Sao Paulo, Brazylii.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

5 KOMENTARZE

  1. Też stawiam na Ruska. Moim zdaniem top 10 w jego przypadku jest na prawdę osiągalne.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.