Legenda MMA, Kanadyjczyk Georges St. Pierre oficjalnie ogłosi przejście na sportową emeryturę w ten czwartek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w Bell Centre w Montrealu, w którym świętował on wielkie triumfy.

37-latek zamierza zakończyć karierę ponieważ nie udało mu się dogadać z UFC w sprawie potencjalnej walki z aktualnym mistrzem kategorii lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem.

St. Pierre (26-2 MMA) to były mistrz dwóch kategorii wagowych największej organizacji MMA na świecie. Georges uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii MMA. W swojej karierze mierzył się on z m.in. Michaelem Bispingiem, Johnym Hendricksem, Mattem Hughesem czy Nickiem Diazem.

23 KOMENTARZE

 1. A za 2 miesiące news : ,,Georges St Pierre – Ciągle jestem w treningu, myślę że walka z khabibem jest mozliwa w 2021 ''

  :jimcarreyvomit:

 2. 37-latek zamierza zakończyć karierę ponieważ nie udało mu się dogadać z UFC w sprawie potencjalnej walki z aktualnym mistrzem kategorii lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem.

  Dobry medialny powód, ale prawda zapewne jest inna co było słychać w kilku wywiadach.

  Kelvin fajnie skomentował ostanie zdjęcie GSP, na którym podziękował Firasowi

  Będzie pewnie kilka łez, fajnych podziękowań od całego świata sportu. Odejdzie jako mistrz, tak jak chciał.

 3. Jaka jest prawda?

  Boi się przegrać. Obawia się o powrót, wie że jego czas minął. Opisywałem chyba grudniowy wywiad, w którym mówił, że ma sporo problemów mentalnych. Te jego problemy żołądkowe nie brały się z niczego innego jak z nerwicy.

 4. Nie ma co rozpierdalać swojej legendy.

  Żorż to był gość! Mega zawodnik i bardzo mądry człowiek.

  Oby się w czymś odnalazł na emeryturze.

 5. Khabib chce walczyć z GSP w listopadzie

  Ariel potwierdza, że GSP nie chce wypowiadać się na ten temat, wie co napisał Khabib, ale da sobie czas do konferencji.

 6. W sumie ojebałbym taką pandę dobrze przyrządzoną :beczka:

  Jak będę w Chengdu to wrzuce Ci foto pandy w sosie syczuańskim 😉

 7. Jaka jest prawda?

  Przypomniałem sobie ten wywiad, jak coś wrzucam wypowiedzi m.in. o emeryturze i odejściu jako ten którego nie zapamiętają ze spóźnionej emerytury(daje przykład Liddella)

 8. Każdy kiedyś musi odejść na sportową emeryturę, lepiej zrobić to na swoich warunkach niż być do tego zmuszony innymi okolicznościami. GSP zrobił swoje, kasę zarobił jeśli dla kogoś to główny cel kariery, może odejść w glorii i walka z Khabibem wcale nie jest mu do niczego potrzebna. To Nurma potrzebuje GSP, nie odwrotnie.

 9. GSP to nie tylko genialny zawodnik, ale też świetny negocjator.

  Presję wywierać umie nie tylko w klatce, ale też w negocjowaniu. Podanie info o emeryturze na TT, to jak zagonienie przeciwnika w narożnik i wgniecenie w siatkę, albo zapięcie ciasnego duszenia.

   Czy stać UFC na utratę takiego zawodnika i szekli jakie generuje?

 10. GSP to nie tylko genialny zawodnik, ale też świetny negocjator.

  Presję wywierać umie nie tylko w klatce, ale też w negocjowaniu. Podanie info o emeryturze na TT, to jak zagonienie przeciwnika w narożnik i wgniecenie w siatkę, albo zapięcie ciasnego duszenia.

  Czy stać UFC na utratę takiego zawodnika i szekli jakie generuje?

  On walczył raz w ciągu ostatnich 5 lat, myslę, że UFC stać na to, żeby się pożegnał ze sportem, a nie stać na to, żeby rozwalił kolejną dywizję wakując pas po jego wygranej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.