Wiele mówi się o potencjalnych kolejnych startach w oktagonie UFC legendy MMA, Georgesa St. Pierre’a, który w przeszłości był mistrzem dwóch kategorii wagowych organizacji. Podczas spotkania z fanami GSP jasno dał znać, że chciałby wrócić do klatki, aby zmierzyć się z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem.

Jeśli chodzi o walkę… Przez kilka ostatnich miesięcy moi agenci są w kontakcie z UFC. Chcą zorganizować mi pojedynek. To byłoby starcie z Khabibem Nurmagomedovem. Wiem, że on chciał walczyć ze mną, a ja z nim. Chodzi tutaj o szacunek. Dla mnie, jako sportowca, najbardziej ekscytuje mnie wizja pokonania kogoś, kto wygląda na niezwyciężonego. W tym samym jednak czasie to straszne, jednak jest w tym spora ekscytacja. Jestem w takim momencie mojej kariery, w którym muszę szukać motywacji. Według mnie Khabib to najlepszy zawodnik na świecie. Jest niepokonany. Wygrywa w świetnym stylu, dominuje każdą rundę. Nikt nie znalazł jeszcze jego słabości. Jest ciekawym wyzwaniem do rozgryzienia. Dla mnie jako zawodnika to bardzo ekscytujące. Jednakże UFC to biznes. Wiedzą, że mam 37 lat i prawdopodobnie niedługo zakończę karierę. Khabib jest młodszy. Ma sporo walk przed sobą. Z pewnością przyniesie im w przyszłości wiele korzyści z biznesowego punktu widzenia. Chcą go zatrzymać w UFC i ja to rozumiem… Nie chcą ryzykować. Ja robię to co dla mnie najlepsze, a oni patrzą na swój biznes. Tak to teraz wygląda.

W ostatniej walce St. Pierre pokonał Michaela Bispinga na UFC 217, kiedy to zdobył tytuł mistrzowski kategorii średniej UFC. Potem jednak z powodu problemów zdrowotnych zwakował on pas, skupiając się na pełnym wyzdrowieniu.

2 KOMENTARZE

  1. W swoim prime to GSP robi jak chce Khabiba i to w parterze również. Dawać ich w półśredniej. To naturalna waga Żorża a i Nurma by się nie katował ścinaniem wagi. Mówiąc szczerze widziałbym ten pojedynek bardziej niż Khabib vs Tony ale tylko wtedy jeśli Ferg walczyłby z Conorem. Ale do tej walki i tak nie dojdzie więc.

  2. Nie wiem, nie wiem co myśleć o tym. George go stłamsi fizycznie i przeleży

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.