Po kliknięciu.

Rio de Janeiro ma nowego bohatera. Na imię mu Jose Aldo da Silva Oliveira Junior (21-1). Mistrz wagi piórkowej UFC dopisał kolejne, spektakularne zwycięstwo do swojego bilansu pokonując Chada Mendesa (12-1). Brazylijczyk pokazał, że nie straszne mu zapasy na mistrzowskim poziomie NCAA dusząc wszystkie próby obaleń ze strony rywala. Na kilka sekund przed końcem pierwszego starcia Aldo, będąc złapanym w pasie przez Mendesa, odwrócił się i wymierzył perfekcyjne kolano w nurkującego po nogi Amerykanina. Mendes padł na deski gdzie Aldo dokończył go zaledwie jedną sekundę przed końcem rundy. Po zwycięstwie Aldo jak za dawnych lat w WEC wybiegł z oktagonu by celebrować wśród Brazylijskich kibiców zgromadzonych w HSBC Arena.

Vitor Belfort (21-9) odegrał rolę oliwy sprawiedliwej odklepując pod koniec pierwszej rundy Anthony’ego Johnsona (10-4). Napompowany Johnson równie szybko co przybrał na masie stracił na kondycji i po dwóch obaleniach nie miał siły wykonać kolejnych. Belfort wykorzystał szansę odwrócenia rywala, wszedł mu za plecy i po kilku ciosach zapiął ciasne duszenie. Weekend w Rio może się okazać tragiczny w skutkach dla przegranego Johnsona. Amerykanin miał zadebiutować w wadze średniej ale przestrzelił limit aż o 5 kilogramów a teraz doznał porażki w bardzo słabym stylu.

Zaledwie 63 sekund potrzebował Rousimar Palhares (14-3) by zanurkować po nogę Mike’a Massenzio (13-6) i zmusić Amerykanina do oklepania skrętówki. Było to szóste zwycięstwo „Toquinho” przez skrętówkę, z czego czwarte w UFC.

Kontrowersyjnie zakończyła się krótka walka Ericka Silvy (13-2, 1 NC) z Carlo Praterem (30-10-1). Silva szybko posłał rywala na deski i doskoczył z kończącymi uderzeniami. Sędzia ringowy Mario Yamasaki prezrwał walkę wydawało się na korzyść Silvy ale ogłaszając werdykt powiedział, że dyskwalifikuję 27-latka za uderzanie w tył głowy Pratera.

Edson Barboza (10-0) popisał się nokautem, który nie tylko powinien być poważnym faworytem do nokautu roku za 12 miesięcy ale też jest był jednym z najlepszych skończeń w historii organizacji. W trzeciej rundzie walki z Terry’m Etimem (15-4), toczonej w mało porywającym tempie, Barboza wykonał piruet, uniósł nogę i piętą idealnie trafił Anglika w szczękę. Etim padł na deski nieprzytomny a Barboza z pewnością wzbogaci się o sporo reali dzięki tej akcji.

Na pierwszej transmisji z undercardu w FX Thiago Tavares (17-4-1) po wyrównanym pojedynku nieznacznie pokonał Sama Stouta (17-7-1) na punkty, Gabriel Gonzaga (13-6) w swoim powrocie do UFC szybko rozprawił się z debiutującym Edinaldo Oliveirą (13-1-1, 1 NC) odklepując go duszeniem zza pleców a Yuri Alcantara (27-3) w przekonywującym stylu pokonał na punkty Michihiro Omigawę (13-11-1) pewnie wygrywając dwie rundy i przetrwawszy kłopoty w ostatnim starciu.

W pozostałych walkach Mike Pyle (22-8-1) jako jedyny pokonał brazylijskiego rywala odprawiając uderzeniami Ricardo Funcha (8-3) po niespełna półtorej minuty a Felipe Arantes (14-4, 2 NC) zaskoczył obroną obaleń i pokonał na punkty debiutującego Antonio Carvalho (13-5).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze piórkowej
145 lbs.: Jose Aldo pokonał Chada Mendesa przez KO (kolano i uderzenia w parterze), 1. runda, 4:59.

Główna karta:

185 lbs.: Vitor Belfort pokonał Anthony’ego Johnsona przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 4:49.
185 lbs.: Rousimar Palhares pokonał Mike’a Massenzio przez poddanie (skrętówka), 1. runda, 1:03.
170 lbs.: Carlo Prater pokonał Ericka Silvę przez dyskwalifikację (uderzenia w tył głowy), 1. runda, 0:29.
155 lbs.: Edson Barboza pokonał Terry’ego Etima przez KO (wysokie kopnięcie z obrotu), 3. runda, 2:02.

Walki w FX:

155 lbs.: Thiago Tavares pokonał Sama Stouta przez jednogłośną decyzję.
265 lbs.: Gabriel Gonzaga pokonał Edinaldo Oliveirę przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda, 3:22.
145 lbs.: Yuri Alcantara pokonał Michihiro Omigawę przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28)

Walki na facebooku:

170 lbs.: Mike Pyle pokonał Ricardo Funcha przez TKO (kolano i uderzenia), 1. runda, 1:22.
145 lbs.: Felipe Arantes pokonał Antonio Carvalho przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).

Bonusy po 65 tys. $

Walki wieczoru: Edson Barboza vs. Terry Etim
Nokaut wieczoru: Edson Barboza
Poddanie wieczoru: Rousimar Palhares

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.