Fot. MMAJunkie.com
Fot. MMAJunkie.com

Pora na kolejną dawkę statystyk po gali. Tym razem prezentujemy dane po UFC on FOX 10: Henderson vs. Thomson, która odbyła się 25 stycznia w Chicago. 

UFC on FOX 10 było pierwszą galą w historii UFC, na której aż trzy walki zakończyły się nokautem przez kopnięcia na głowę. Wcześniejszy rekord (2) należał ex aeque do UFC 70, 126, UFC on VERSUS 6 i UFC FN 32.

Spośród tych kopnięć dwa były autorstwa Darona Cruickshanka i Donalda Cerronego, którzy stali się tym samym kolejno szóstym i siódmym zawodnikiem w historii UFC z dwoma bądź więcej takimi skończeniami w organizacji.

Wszystkie pojedynki trwały łącznie 2 godziny, 18 minut i 56 sekund.

Benson Henderson wygrał wszystkie osiem starć w UFC przez decyzję. Zwycięstwo nad Thomsonem było trzecią niejednogłośną decyzją na korzyść „Bendo”.

Henderson jest pierwszym byłym mistrzem UFC w wadze lekkiej, który po utracie pasa odniósł natychmiastowe zwycięstwo.

„Smooth” obalił rywala czterokrotnie podczas walki. Tym samym w pojedynkach w UFC i WEC zdobył w sumie 45 sprowadzeń. To trzeci wynik w historii wagi lekkiej. Zawodnik z Arizony jest pod tym względem gorszy jedynie od Claya Guidy (48) i Gleisona Tibau (71).

Thomson przegrywał w karierze sześciokrotnie, ale tylko raz inaczej niż przez decyzję. Pięciokrotnie sędziowie wskazywali na przeciwnika Amerykanina, którego rekord w walkach zakończonych decyzją wynosi 6-5.

Gabriel Gonzaga przegrał przez decyzję drugi raz w swojej karierze. Poprzednią porażkę w ten sposób zanotował na UFC 121, które odbyło się 23 października 2010 roku.

Donald Cerrone wygrał przez nokaut dopiero trzeci raz. Do tej pory „Cowboy” stoczył 29 pojedynków, dwadzieścia dwa razy był zwycięzcą starcia.

30-latek z Kolorado zdobył po gali UFC on FOX 10 swój 13 bonus w karierze (w UFC i WEC). Nikt spośród zawodników UFC nie może pochwalić się lepszym wynikiem. Na samych nagrodach Amerykanin zarobił ponad pół miliona dolarów.

Dziesiąte zwycięstwo „Kowboja” przed czasem w walkach dla UFC i WEC w wadze lekkiej to drugi najlepszy wynik w dywizji, zaraz za Nate’em Diazem (11).

Adriano Martins przegrał przez nokaut dopiero drugi raz w karierze. Poprzednio Brazylijczyka na deski posłał Ronys Torres 7 kwietnia 2008 roku.

Darren Elkins przegrał po raz pierwszy w  karierze przez decyzję. Do tej pory 29-latek stoczył dwadzieścia jeden pojedynków, wygrywał siedemnastokrotnie.

Poddanie Caceresa było drugim najpóźniejszym duszeniem zza pleców w historii UFC w trzyrundowych pojedynkach. Tylko Forrest Griffin zrobił to później, kiedy na UFC 76 odklepał Mauricia Ruę sześć sekund później.

Eddie Wineland zafundował rywalom siedem nokdaunów w swoich startach w UFC i WEC. To najwięcej w historii kategorii koguciej.

Yves Jabouin przegrał przed czasem siedmiokrotnie, tylko dwa razy poniósł porażkę przez decyzję.

Chico Camus ostatnie sześć zwycięstw odniósł dzięki decyzjom.

Yaotzin Meza przegrał przez decyzję pierwszy raz od 24 października 2009 roku. Wtedy  uległ Richowi Taylorowi.

Hugo Viana tylko raz w karierze wygrał w inny sposób niż decyzją. Póki co „Wolverin” przed czasem zakończył walkę jedynie z Reubenem Duranem na TUF 16 Finale.

Mike Rio przegrał trzecią walkę z rzędu w UFC, wszystkie porażki odniósł przed czasem (dwa poddania i jeden nokaut).

Nikita Krylov  zwyciężał do tej pory szesnastokrotnie, zawsze przez poddanie lub nokaut w pierwszej rundzie.

Nokaut Ukraińca na Walcie Harrisie w 25. sekundzie rundy pierwszej to szóste najszybsze skończenie tego typu w historii kategorii ciężkiej UFC.

Źródło: FightMetric.com i MMAJunkie.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.