Mistrzyni wagi piórkowej Bellatora MMA, Julia Budd rzuciła wyzwanie mierzącej blisko 190 cm i ważącej 110 kg Gabi Garcii! Ku zaskoczeniu wielu osób, brazylijska mistrzyni jiu jitsu zaakceptowała wyzwanie dużo mniejszej Kanadyjki i poprosiła szefów japońskiej organizacji Rizin FF oraz Bellatora MMA o doprowadzenie do takiego starcia.

Wszystko zaczęło się kiedy mistrzyni Bellatora MMA Julia Budd (MMA 12-2) odpowiedziała twierdząco na prośbę fana który chciałby zobaczyć walkę jej walkę z Gabi Garcią w walce o pas w kategorii Open:

Odpowiedź dużo większej Garcii (MMA 6-0) była błyskawiczna:

W kolejnym wpisie Brazylijka ponownie oznaczyła szefów organizacji Bellator MMA i Rizin FF potwierdzając chęć stoczenia takiej walki:

Naprawdę? Zawalczmy o pas wagi open! Zorganizujcie taką walkę. Jeśli ona tego chcę, jestem tu. Możemy walczyć Gdziekolwiek, kiedykolwiek.

Po krytyce fanów zarzucających Garcii walki z 50 letnimi i dużo mniejszymi przeciwniczkami, Brazylijka dodała kolejny wpis w którym tłumaczy, że to nie od niej zależy czy dojdzie do walki oraz chcę skupić się na budowaniu swojej własnej dywizji:

Bellator MMA i Rizin FF współpracowały w przeszłości a sam Scott Coker zapowiedział na wczorajszej konferencji prasowej możliwość zorganizowania „super gali” na której dojdzie do rywalizacji między zawodnikami z obu organizacji. Japonia zawsze słynęła również z zamiłowania do tzw. freak fightów więc potencjalna super-walka pomiędzy najlepszymi zawodniczkami obu organizacji mimo dużej różnicy wagowej nie jest wykluczona.

Kanadyjska zawodniczka przez całą swoją zawodową karierę walczyła w wadze do 145 funtów. Ma obecnie 10 zwycięstw z rzędu na koncie a na liście pokonanych zawodniczek tak znane nazwiska jak Germaine de Randamie i Marloes Coenen. Jedyne porażki w zawodowej karierze poniosła z rąk Rondy Rousey i Amandy Nunes.

Poniżej highlight Budd

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.