Po kliknięciu znajdziecie w szybkim fleszu weekendowy przegląd wydarzeń z Rosji.

Polak Krzysztof Gołaszewski wystąpił podczas wczorajszej gali Octagon Fighting Sensation 11 na moskiewskich Łużnikach, nie zaliczy jednak tego wyjazdu do szczęśliwych. Gołaszewski w niespełna 40 sekund został poddany dość nietypową gilotynę – karuzelę przez mistrza Afganistanu w zapasach stylu wolnego Ajmala Atalavalę (MMA 2-0). Z resztą sami zobaczcie tę technikę:

Na tej samej gali wystąpił zwolniony niedawno z UFC Dagestańczyk Gasan Umalatov (MMA 15-5-1). Na Łużnikach popularny „Kobra” celną kombinacją prawy – lewy posłał na deski Brazylijczyka Celso Ricardo da Silvę (MMA 13-5). Wszystkie pojedynki rosyjskiego półśredniego w oktagonie UFC kończyły się decyzjami. Umalatov zanotował trzy porażki z Neilem Magny, Cathalem Pendredem i Viscardim Andrade. Wygrał zaledwie raz, ale za to z doskonale kojarzonym „pacyfikatorem faweli” Paulem Thiago. Wideo wczorajszego pojedynku poniżej:

Wczoraj również w odległym Tadżykistanie odbyła się gala Fight Nights 60, podczas której w co-main evencie wystąpił weteran brazylijskich klatek i były zawodnik UFC Fabio Maldonado (MMA 23-11). Związany z organizacją Kamila Gadzhieva, profesjonalny bokser i brązowy pas BJJ z Kraju Kawy po dwóch przegranych – kolejno z legendarnym Fedorem Emelianenko i obiecującym Mikhailem Mokhnatkinem – dopisał wreszcie do rekordu pierwsze zwycięstwo na rosyjskiej ziemi. „Caipira De Aco” w pierwszej rundzie serią bomb pod siatką zastopował miejscowego Abdul-Khamida Davlyatova (MMA 2-2). Wszystkie walki z tej gali znajdziecie na kanale YouTube organizacji Fight Nights.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.