Mistrz kategorii koguciej organizacji FEN, Frans Mlambo (12-5 MMA), wygrał jednodniowy turniej Copa Combate i zdobył tym samym 100 tysięcy dolarów. Reprezentant SBG Ireland pokonał dwóch rywali, Kevina Cordero (14-2 MMA) oraz Jose Zarauza (22-9-1 MMA), przez decyzje sędziowskie i wygrał turniej organizacji. Teraz stanie on przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego organizacji Combate Global. Jego rywalem będzie David Martinez. Zawodnicy mają zmierzyć się na początku 2022 roku.

Według MMA Junkie, finałowa walka Mlambo z Cordero była świetnym i wyrównanym widowiskiem. W pierwszej rundzie Mlambo miał ustrzelić rywala, po czym wdali się oni w wymianę w stójce. Cordero był gorszy w stójce od swojego przeciwnika i starał się przenosić walkę do parteru, gdzie mistrz FEN zagrażał mu duszeniem gilotynowym. Cordero był jednak w stanie uciec z pułapki zastawionej przez Mlambo.

Druga runda była podobna – Mlambo znowu obijał Cordero w stójce. 22-latek wreszcie obalił Mlambo i zaszedł mu za plecy, stale obijając rywala i próbując poddać go zza pleców. „The Black Mamba” nie dał się jednak skończyć przed czasem przeciwnikowi.

W trzeciej rundzie znowu doszło do wymiany w stójce. Panowie już nie próbowali obalać, a skupili się na wymianach stójkowych. Obaj trafiali, ale to reprezentant SBG Ireland był bardziej skuteczny. Ostatecznie wygrał walkę finałową przez niejednogłośną decyzję sędziowską (29-28, 29-28, 28-29).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

m
maaciej4

Brutaal
Heavyweight

628 komentarzy 1,477 polubień
Avatar of jeffrey_
jeffrey_

WSOF
Featherweight

3,151 komentarzy 4,292 polubień

fen moze o nim zapomniec

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,479 komentarzy 48,807 polubień

Lambo ceni bardziej pas Combate America niż Fen :D teraz Chińczyk o pas CW albo Jungle Fight a, może wtedy będzie UFC :lesnarhappy:

Odpowiedz 1 Like

W
WsiowySmieszek

Maximum FC
Bantamweight

1,422 komentarzy 2,929 polubień

Dobrego kota FEN ściągnął, a nie takich ogórków jak KSW przez ostatnie 2 lata.

Odpowiedz polub