UFC oficjalnie potwierdziło starcie, o którym informowało ESPN.com. Max Holloway, po przegranej walce w kategorii lekkiej z Dustinem Poirierem, wróci do klatki UFC na UFC 240 w Kanadzie, aby zmierzyć się z byłym mistrzem dywizji do 70 kilogramów, weteranem organizacji, Frankie Edgarem. Pojedynek wzbudza kontrowersje ponieważ według wielu fanów to Alexander Volkanovski bardziej zasługuje na walkę o tytuł mistrzowski, jednakże organizacja zdecydowała inaczej.

Dla Hollowaya (20-4 MMA) będzie to pierwsza walka po przegranej z Dustinem Poirierem w kwietniu tego roku. Blessed przegrał wtedy przez jednogłośną decyzję sędziowską. Tym samym Diamond przerwał serię 13 zwycięstw z rzędu Maxa. W kategorii piórkowej pokonał on m.in. Briana Ortegę czy Jose Aldo.

Edgar (23-6-1 MMA) miał zmierzyć się z Hollowayem na UFC 222, lecz wtedy Hawajczyk wypadł z walki przez kontuzję. Frankie zgodził się na pojedynek z Brianem Ortegą, który znokautował go okrutnym podbródkowym. W ostatniej walce Amerykanin pokonał Cuba Swansona przez decyzję sędziowską.

UFC 240 odbędzie się 27 lipca w Edmonton w Kanadzie.

2 KOMENTARZE

  1. NIE DO WIA RY… Typ podchodzi po raz 4586485 do starcia o pas , wygranej jednej i to nad nic nie znaczącym Sweansonem i po roku nie walczenia. Ta organizacja to parodia.

  2. Max nigdy nie walczył z Edgarem więc pewnie dlatego bo tak to wyczyścił dywizję, Volkanovski pewnie odpoczynek i do tego szemrany menadżer też swoje zrobił

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.