(Fot.Dave Mandel/Sherdog.com)
(Fot.Dave Mandel/Sherdog.com)

Zawodnikiem rezerwowym na walkę z Conorem McGregorem został Chad Mendes. Ta wiadomość zirytowała Frankiego Edgara, który myślał, że to on zawalczy z Irlandczykiem w przypadku gdyby kontuzja Josego Alda okazała się zbyt groźna by mógł konfrontować się z Conorem.

Zaskoczyło mnie to trochę. Ktoś do mnie zadzwonił i zapytał czy byłbym skłonny pojawić się i wystąpić, więc wolałbym żeby do mnie nie dzwonili wcale – rozbudzili tylko moje nadzieje na daremno. Nie chcę niczego odbierać Mendesowi, wygrał swą ostatnią walkę przez nokaut. Ale wiesz, w ostatnich dwóch walkach jego bilans wynosi 1-1. On ma tylko jedną walkę wygraną. Ja mam wygrane cztery walki z rzędu. Więc taa, jestem troszeczkę zaskoczony. Myślę, że po walce z Cubem Swansonem, lub w którymś momencie, byłem pierwszym pretendentem. Myślę, że to po walce Mendesa z Aldo, byłem pierwszym pretendentem, a nagle jakoś wszystko zostało odwrócone.

Edgar w swych ostatnich bojach rozprawił się z takimi zawodnikami jak B.J. Penn, Charles Oliveira, Cub Swanson i Urijah Faber. W zasadzie to jest na pierwszym miejscu w oficjalnym rankingu UFC, choć jeszcze nie tak dawno temu to Mendes był przed nim. Na koniec Frankie dodaje:

Myślę, że najlepszym scenariuszem będzie ten w którym Aldo i McGregor zawalczą i nie jest to bliska walka, nie jest to kontrowersyjna walka, a ja dostanę zwycięzcę tego pojedynku. To najlepszy scenariusz.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

29 KOMENTARZE

 1. Bedzie jak z walka Pudzian – Nastula, poczekaja az Frank posunie sie w latach i stanie sie mniej grozny, ale w tym przypadku to moze nie zadzialac az tak skutecznie.

 2. VaeVictis

  Bedzie jak z walka Pudzian – Nastula, poczekaja az Frank posunie sie w latach i stanie sie mniej grozny, ale w tym przypadku to moze nie zadzialac az tak skutecznie.

  Miejmy nadzieje, ze kolejnosc rezerwowych nie oznacza kolejnosci do pasa. Frankiemu sie nalezy walka o pas jak psu buda. A Mendesowi mozna zostawic obicie Irola.

 3. mat01

  Miejmy nadzieje, ze kolejnosc rezerwowych nie oznacza kolejnosci do pasa. Frankiemu sie nalezy walka o pas jak psu buda. A Mendesowi mozna zostawic obicie Irola.

  Jak? Skoro po starciu Aldo vs McGregor walka o pas oraz "obicie Irola" będzie oznaczało wzięcie udziało w tym samym pojedynku.

 4. Mnie sie po prostu wydaje, ze chcą dać frankiemu odrazu ts, a nie dawać go do walki o jakieś gowniane interimy

 5. @Lockhorne Dobre, nieźle się ubawiłem :lol:Nie mam pojęcia jak walka Edgar'a mogłaby się gorzej sprzedać :mellow:

 6. Frankie praktycznie świeżo po walce, w przypadku wpierdolu tłumaczyłby się, że nie odsapnął od poprzedniej walki. Zresztą wkurwia mnie bawienie się w jakieś wyliczenia i kalkulatory typu – ja mam ostatni streak 4-0, ktoś tam 1-1 jakby liczby były jedynymi wyznacznikami.

 7. @Charles, jak Aldo wjebie z Conorem, to będzie tłumaczenie że przez kontuzje plecówjak Conor wjebie z Aldo, będzie tłumaczenie że kontuzja kolanajak Mendes wjebie z Conorem, będzie tłumaczenie że miał za mało czasu na przygotowanie się do walkijak Conor wjebie z Mendesem, będzie tłumaczenie że przygotowywał się na innego stylowo rywala

 8. Charles Bronson

  Frankie praktycznie świeżo po walce, w przypadku wpierdolu tłumaczyłby się, że nie odsapnął od poprzedniej walki. Zresztą wkurwia mnie bawienie się w jakieś wyliczenia i kalkulatory typu – ja mam ostatni streak 4-0, ktoś tam 1-1 jakby liczby były jedynymi wyznacznikami.

  Yyy te liczby oznaczają wygrane i porażki, więc chyba ważne są? Chcesz, żeby to zmierzało w stronę boksu?

 9. W stronę boksu? Trzeba brać pod uwagę też styl walki i to jak może wyglądać walka z następnym rywalem – jeżeli nikt nie trzyma się ściśle drabinki.

 10. mat01

  Yyy te liczby oznaczają wygrane i porażki, więc chyba ważne są? Chcesz, żeby to zmierzało w stronę boksu?

  Hm, to chyba właśnie w boksie liczy się niemal wyłącznie rekord (wygrane/przegrane)?

 11. cypher

  Hm, to chyba właśnie w boksie liczy się niemal wyłącznie rekord (wygrane/przegrane)?

  Nie do końca.
  No ale też miałem napisać o nazwiskach, zaspany trochę jestem i zapomniałem dopisać.

 12. Frankie nie ma co się fochać na UFC. Skoro dzwonili do obu i obaj twierdzą, że się zgodzili wejść na ewentualne zastępstwo to zapewne CMcG dostał dwie opcje i zdecydował się na Mendesa.

 13. Charles Bronson

  W stronę boksu? Trzeba brać pod uwagę też styl walki i to jak może wyglądać walka z następnym rywalem – jeżeli nikt nie trzyma się ściśle drabinki.

  A przypadkiem nie było bólu dupy ostatnio jak Gus dostał walkę z Cormierem o pas, po porażce?

 14. No tak, to też mało logiczne było, więc jednak trzeba trzymać się jakich drabinek itp. bo potem wychodzą różne patologie.

 15. No tak, to też mało logiczne było, więc jednak trzeba trzymać się jakich drabinek itp. bo potem wychodzą różne patologie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.