foto Sherdog.com

Prezydent UFC Dana White oficjalnie ogłosił, że następny przeciwnikiem dla dominatora wagi lekkiej B.J. Penna (MMA 15-5-1, UFC 11-4-1, 1 w rankingu MMARocks) będzie Frankie Edgar (MMA 11-1, UFC 6-1, 6 w rankingu MMARocks). Pojedynek obu zawodników odbędzie się najprawdopodobniej na UFC 112, 10 kwietnia w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi.

Penn od czasu powrotu do UFC w 2006 roku jest niepokonany w wadze lekkiej. Hawajczyk wygrywał przed czasem kolejno z Jensem Pulverem, Joe Stevensonem, Seanem Sherkiem, Kennym Florianem i Diego Sanchezem. Stracie z Edgarem będzie jego czwartą obroną pasa mistrzowskiego.

Mieszkający w New Jersey Edgar przegrał tylko raz w swojej karierze, ulegając zdecydowanie Grayowi Maynardowi. Po tej porażce Frankie odniósł dwa cenne zwycięstwa nad Hermesem Francą i Seanem Sherkiem, a w swojej ostatniej walce poddał w drugiej rundzie Matta Veacha.

Przy okazji wagi lekkiej w UFC: Jak informuje FightersOnly możliwe, że do debiutu Takanoriego Gomiego (MMA 31-5, UFC 0-0) w UFC przeciwko Kenny’emu Florianowi (MMA 12-4, UFC 10-3, 4 w rankingu MMARocks) dojdzie na gali UFC Fight Night otwierając jedenasty sezon TUFa, 31 marca w Charlotte.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.