Według 5ouncesofpain walką wieczoru na pierwszej gali Strikeforce transmitowanej w stacji Showtime, 11 kwietnia w San Jose będzie pojedynek Franka Shamrocka (MMA 23-9-2) z weteranem UFC Nickiem Diazem (MMA 18-7). Na razie nie wiadomo w jakiej wadze odbędzie się walka, ponieważ Frank walczył ostatnio w wadze średniej, a Diaz w półśredniej lub niżej. Shamrock powróci do klatki po roku przerwy spowodowanej złamaniem ręki w przegranym pojedynku z Cungiem Le w marcu zeszłego roku. Diaz od przegranej przez rozcięcia z KJ Noonsem, w 2008 zanotował trzy kolejne wygrane przed czasem, ale nie pokona nikogo znaczącego. Walka ma być potwierdzona dzisiaj na konferencji prasowej Strikeforce i Showtime. Rozpiska.

UPDATE: Dzisiaj odbyła się telefoniczna konferencja prasowa Strikeforce. Scott Coker wyjaśnił kilka spraw:

– pojedynek Shamrock vs. Diaz odbędzie się w limicie 179 funtów

– Strikeforce stara się też zestawić na gale 11 kwietnia pojedynek Gilberta Melendeza z Mitsuhiro Ishidą lub Jorge Gurgelem, walkę Josha Thompsona z K.J. Noonsem oraz najbardziej oczekiwane starcie w kobiecym MMA Gina Carana vs. Cyborg Santos

– Z zapowiadanych szesnastu gal tylko pięć to będą duże wydarzenia, reszta to mniejsze gale ShoXC z młodymi utalentowanymi zawodnikami.

4 KOMENTARZE

  1. Nie mogę patrzeć na maskę diaza w zbliżeniu, ale jak walczy to bardzo chętnie go oglądam.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.