MMA Junkie potwierdziło zwolnienie z kontraktu z Bellator MMA 30 zawodników i zawodniczek. Scott Coker postanowił rozstać się z m.in. Frankiem Mirem, Royem Nelsonem, Rafaelem Carvalho czy Joe Schillingiem. Poniżej pełna lista tych, którzy nie będą już współpracować z Bellator MMA.

 1. Frank Mir
 2. Roy Nelson
 3. Joe Schilling
 4. Joe Warren
 5. Pat Curran (emerytura)
 6. Rafael Lovato Jr. (emerytura)
 7. Jon Fitch (emerytura)
 8. Rafael Carvalho
 9. AJ Agazarm
 10. Adel Altamimi
 11. Ricky Bandejas
 12. Adil Benjilany
 13. Shawn Bunch
 14. Derek Campos
 15. Daniel Crawford
 16. Haim Gozali
 17. Richard Kiely
 18. Mike Kimbel
 19. Jeremiah Labiano
 20. Cris Lencioni
 21. Salim Mukhidinov
 22. Mihail Nica
 23. Hatice Ozyurt
 24. Ion Pascu
 25. Mateusz Piskorz
 26. Rudy Schaffroth
 27. Tuco Tokkos
 28. Manny Vazquez
 29. Kristina Williams
 30. Vinicius Zani

Tak rozstanie się z tak wieloma zawodnikami skomentował Scott Coker przy okazji rozmowy z dziennikarzami przed Bellator 250.

Lista jest odzwierciedleniem tego gdzie zmierza ta organizacja, prawda? Jednym z tych aspektów zarządzania firmą, która zatrudnia 250 do 270, a czasem 300 sportowców jest to, że mamy ograniczone miejsca jeśli chodzi o transmisję w telewizji.

Czasem zawodnicy przechodzą na emeryturę jak Pat Curran czy Jon Fitch. Czasem kontrakty się po prostu kończą. Jest jak jest. Czasem decydujemy się na rozstanie z zawodnikiem albo oni chcą iść gdzieś indziej. 30 zawodników odeszło, ale już podpisaliśmy kontrakty z nową 30. Musimy mieć dla nich miejsce na rozpiskach.

Jak widać na liście zwolnionych znajdziemy weteranów UFC jak Frank Mir czy Roy Nelson, ale także i młodszych zawodników jak Ricky Bandejas czy Mike Kimbel. Nie tak dawno Bellator MMA podpisał mistrzów organizacji LFA, Justina Gonzalesa i Jaleela Willisa. Do organizacji dołączył także niepokonany Usman Nurmagomedov.

Już dzisiaj odbędzie się gala Bellator 250, na której zobaczymy walkę Gegarda Mousasiego z Douglasem Limą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.