Francis Ngannou miał zmierzyć się na marcowej gali UFC on ESPN 8 z innym świetnym uderzaczem, Jairzinho Rozenstruikiem. „Predator” nie walczył w oktagonie od czerwca 2019 roku i jasno dawał znać w mediach, że chce bić się w oktagonie jak najczęściej. W najnowszym wywiadzie dla Submission Radio Ngannou zdradził, że fani mogą zobaczyć jego występ na UFC 249. Wiemy, że Dana White, prezydent organizacji, walczy o zorganizowanie tego wydarzenia.

Jest szansa, że zawalczę na UFC 249, ale na ten moment muszą wszystko dopiąć. Mają już miejsce na tą galę, lecz nadal wszystko wymaga sprawdzenia. Muszą dopilnować, że wszyscy uczestnicy będą bezpieczni, bo to nie będzie jakaś prowizorka. Starają się żeby wszystko było OK. Dbają o nasze bezpieczeństwo, o nasze zdrowie. Byłem przetestowany na COVID-19. Podejrzewam, że testują też innych zawodników. To na pewno coś pozytywnego. Czuję się przez to bezpieczniej. Jesteśmy jak kolektyw. Byłem przetestowany jakiś tydzień temu przez lekarza od UFC.

Mogę walczyć na UFC 249. Nie przejmuję się tym aż tak. Nie chcę powiedzieć, że COVID-19 to nic, że nie należy się tym przejmować, że nie jest to coś złego. Technicznie jednak to po prostu grypa, ale problemem jest to, że się szybko rozprzestrzenia. Mógłbym spokojnie zawalczyć na tej gali. Nawet po teście nie byłem zbytnio przestraszony wynikiem. Nieważne jaki by był, wiem, że bym sobie poradził. Problemem jest panika. Panuje ogromna panika. Panikujemy, jesteśmy przestraszeni. Byłem w szpitalu o swojego przyjaciela w odwiedzinach. Był tam na chemioterapii i bał się koronawirusa…

UFC 249 miałoby odbyć się 18 kwietnia. Nieznana jest jeszcze lokalizacja tego wydarzenia, chociaż jak twierdzi sam White, ma on już dopiętą lokalizację na 99%.

Ngannou (14-3 MMA) jest obecnie na fali 3 zwycięstw z rzędu. Niesamowicie mocno bijący „Predator” w swojej karierze pokonał Juniora dos Santosa, Alistaira Overeema, Caina Velasqueza czy Curtisa Blaydesa.

Rozenstruik (10-0 MMA) w ostatnim pojedynku przegrywał na punkty z Alistairem Overeemem żeby w ostatnich sekundach odprawić Holendra przez KO. Zaraz po walce wyzwał na pojedynek właśnie Ngannou. W swojej karierze wygrywał z m.in. Andreiem Arlovskim czy Juniorem Albinim.

6 KOMENTARZE

  1. Ngannou vs Rozenstruik to będzie zdecydowanie starcie dla tych co lubią mocne uderzenie. Nie mam faworyta w tym starciu ta walka może skończyć się w pierwszej rundzie przez K.O. Wiem że ogrzewam starego kotleta ale Ngannou vs Tank Abbott z 1998 roku to było by ciekawe starcie hehehe

  2. Byłem przetestowany jakiś tydzień temu przez lekarza od UFC.

    Nie no jak tydzień temu to przeciez oczywiste, ze do 19 kwietnia sie nie zarazi:stevecarell:

  3. Gala jest w połowie kwietnia, a news, że nie ma wirusa sprzed tygodnia. To jak umówić kurwę z roksy i wierzyć, że nie ma HIVa, bo ma badania z 2019 r.

  4. Podejrzewam, że testują też innych zawodników. To na pewno coś pozytywnego.

    No jak wyniki na koronę wyszły pozytywnie to nie wiem czy coś się z tej gali będzie. :stevecarell:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.