https://www.youtube.com/watch?v=DscKyRqLAXY

Chael Sonnen tym razem w swoim vlogu wypowiedział się na temat zbliżającego się super hitu w wadze ciężkiej czyli pojedynku Stipe’a Miocica z Francisem Ngannou. Według Sonnena murowanym faworytem tego starcia jest Stipe. Przeczytajcie jego argumentację!

Uważam, że Ngannou jest fantastyczny. Mogę rozwodzić się nad komplementami w jego stronę, ale Stipe Miocic to zupełnie inna para kaloszy. Mówimy o zupełnie innym poziomie rywalizacji i nie ma żadnych znaków zapytania jeśli o niego chodzi. Natomiast z Ngannou są same znaki zapytania: Jak sobie poradzi w dalszych rundach, jak zachowa się gdy zostanie uderzony, jak będzie sobie radził gdy walka przejdzie do parteru – jesteśmy więc otoczeni mnóstwem pytań. Tłum zadecydował jednak, że jedyną odpowiedzią na nie, będzie: „poradzi sobie dobrze”.

Nie za bardzo widzę jak w konfrontacji Francisa Ngannou ze Stipe Miocicem, ten drugi miałby nie wyjść zwycięsko

Ze Stipe nie mamy tych pytań – widzieliśmy wszystko to w jego wykonaniu. Jest oczywiście zasada, że czasem zbyt duże doświadczenie może sprowadzić na ciebie zgubę, Młodsi zawodnicy, posiadający tę naiwność… Francis skorzysta na tym, że nie będzie wiedział gdzie zaczynają się jego limity i słabości. Gdy nie masz wiedzy na te tematy, to również nie masz prawa się bać. Nie możesz bać się znalezienia w poszczególnych sytuacjach jeśli nie wiesz, że dana sytuacja w walce jest twoją słabą stroną – taka niewiedza pomaga! Masz wtedy czysty umysł. Zbyt duże doświadczenie może więc zaszkodzić, ale ze Stipe Miocicem uważam, że wręcz jest odwrotnie. To jak Stipe prezentował się przez całą swoją karierę, nie równa się nawet z tym co teraz pokazuje. Jako dowód mogę przedstawić walkę z Juniorem dos Santosem. W 2014 miał z nim 5-rundową batalię, którą przegrał – ale w rewanżu już znokautował go w mniej niż trzy minuty.

Mamy więc powody by uważać, że ten facet z walki na walkę jest coraz lepszy. Za każdym razem gdy temat zahacza o najlepszych zawodnikach z wagi ciężkiej, warto wspomnieć o Fabricio Werdumie. Wygrana z Fedorem, zdobycie pasa mistrzowskiego, zatrzymanie Caina Velasqueza, najbardziej budzącego strach zawodnika wagi ciężkiej… Miocić znokautował Werduma w pierwszej rundzie. Overeema również, jeśli się nie mylę, znokautował w pierwszej. Ten facet naprawdę jest dobry i nie wiem co czyni go tak dobrym. Ma bardzo podstawowe techniki jak lewe proste sprawdzające i prawe krzyżowe. Czasem kopnie mocno tylko po to by trzymać cię na dystans.

Jeden z nich pokaże swoją wyższość i ktokolwiek to będzie, zapoczątkuje swoją erę. Mam jednak przeczucie, że będzie to Stipe i czuję również, że nie będzie to najlepsza noc dla Ngannou.

Trenował zapasy w szkole i był w I dywizji NCAA, więc wiemy, że zna się na zapasach, ale niezbyt często z nich korzysta. Prowadzi dosyć ryzykowaną grę. Taktyka, którą stosuje Georges St-Pierre jest o wiele bezpieczniejsza gdy obalasz ludzi i się do nich kleisz. Także Stipe prędzej czy później zostanie trafiony w stójce – to prawda, ale widzieliśmy już, że potrafi przyjąć uderzenia i to nieraz naprawdę mocne. Porusza się też po oktagonie tak dobrze, że robi to różnicę w tej dywizji. Mówimy o poruszaniu się w klatce, o sprawianiu, że jest się o wiele trudniejszym celem do trafienia. Werdum nie mógł go znaleźć, Junior dos Santos nie mógł go znaleźć w drugiej walce. A ta walka trwała tylko dwie minuty i JDS został boksersko zdeklasowany… Junior, który jest przecież jednym z najlepszych bokserów w MMA.

(…) Nie za bardzo widzę jak w konfrontacji Francisa Ngannou ze Stipe Miocicem, ten drugi miałby nie wyjść zwycięsko. Nie widziałem wystarczająco dużo od Ngannou by myśleć inaczej. Czy jest cholernie dobry? Tak, na tyle widziałem by tak powiedzieć, ale czy jest najlepszy na świecie? To jest zupełnie inna kategoria. Jeśli Francis trafi Miocica, nie będzie gadki „oh, trafił go”. Jeśli uda mu się posadzić mistrza na deski, będzie to pełnoprawny i zasłużony nokaut. Stipe go przecież nie zlekceważy, nie będzie się zgrywał czy wolno zaczynał. Mistrz przychodzi po 7 miesiącach przerwy, jest w pełni zdrowy i nie będzie żadnych usprawiedliwień jak przegra. Jeden z nich pokaże swoją wyższość i ktokolwiek to będzie, zapoczątkuje swoją erę. Mam jednak przeczucie, że będzie to Stipe i czuję również, że nie będzie to najlepsza noc dla Ngannou.

20 KOMENTARZE

 1. Uwielbiam tego człowieka. Thrashtalk to jedno, ale za takie analizy ciężko go nie szanować:).

  I całkowicie się z nim zgadzam.

 2. Uwielbiam tego człowieka. Thrashtalk to jedno, ale za takie analizy ciężko go nie szanować:).

  I całkowicie się z nim zgadzam.

  Ja też się z nim zgadzam 🙂

 3. Jak Sonnen tak mówi to pewnie będzie odwrotne :beczka:

  Na marginesie dodam, że ta walka zaczyna przypominać mi coraz bardziej otoczkę Aldo vs Conor i czuję, że Francis tej nocy będzie takim Conorem właśnie.

 4. Akurat wypunktował wszystkie cechy Stipe, które sprawiają że Francis to dla niego wyjątkowo trudne zestawienie. Ale oczywiście #teamMiocic.

 5. Jakoś mało tych wad wypunktował. Dwie są pewne: TD – obalał go Henrique, Blaydes, czy nawet Hamilton, więc Miocic tym bardziej da radę, no chyba że w tak krótkim czasie wypracował obronę niczym Aldo, czy Bones, ale nie wierzę w to. Drugie to podejrzane cardio.

  Co do reszty się zgadzam z Sonnenem.

 6. Pytanie czy Stipe będzie chciał obalać teoretycznie mógł to zrobić z JDSem i Overeemem ale z oboma zdecydował walczyć w stójce. Podczas gdy Juniora rozjechał to u Konia nadział się na kilka bomb, które mogą uśpić bo Franics wydaje się naprawdę mocno bić. Niestety lubi przyjąć cios.

  Oczywiście mam nadzieję, że Stipe go obali i zmieli w parterze.

 7. jak munugu trafi to niestety nie bedzie co zbierac i wszystkie analizy mozna wsadzic :fjedzia:

  Ale Sonnen tego wcale nie wyklucza. Jego zdaniem jeśli Ngannou trafi, to będzie niekwestionowanym mistrzem, uważa tylko, że będzie o to bardzo ciężko.

 8. Overeem przegrał ze Stipem przez własną głupotę, Predator jest nie tylko cholernie silny, oprócz tego ma potężne uderzenie i jest eksplozywny, potrafi uderzać z kontry jak i wywierając presję, technicznie może nie jest to najwyższa półka ale timing ma niezły. Sądzę, że kondycję na 3 rundy też ma (a nie wierzę, że walka potrwa dłużej). Ngannou skończy go w 1rundzie. #AndNew

 9. Sonnen ma zajebiste analizy tylko z reguły źle typuje 😆 Mam nadzieję, że tym razem mu się uda.

  #TeamMiocic

 10. Jak dla mnie ta walka nie znaczy dużo, zbyt podejrzane te 2 walki Noganogu w 2 miesiące, znając Dejne, prędzej rewanż po normalnym okresie przygotowawczym pokaże prawdziwy rezultat

 11. Makumba pierdolony ma cement w lapie , ale czy oby Overeem nie mial podobnego jak pierdolnął Miocica , a ten wstal i wygral w pieknym stylu? Szanse w HW zawsze sa 50/50 ale kibicuje Stipemu , niech ktos w koncu najebie chociaz 5 obron w ciezkiej

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.