Coraz głośniej zaczyna się robić wokół tematu walki Floyda Mayweathera Jr. w MMA. Poza informacjami od mistrza wagi półśredniej UFC – Tyrone Woodley`a który ma przygotowywać Floyda do debiutu, atmosferę podgrzewa również sam zainteresowany w kolejnych wywiadach.

W rozmowie z portalem Fight Hype, Mayweather przedstawił prawdopodobny harmonogram swojego debiutu MMA:

„Zacząłem już treningi. Nie fizyczne ale trenuje wytrzymałość, zacząłem biegać” – powiedział Mayweather. „Myślę o walce w MMA, myślałem o tym już wcześniej” kontynuował. „Zacząłem trenować w Miami. Nie mogę się już doczekać walki, będzie to prawdopodobnie koniec tego roku. Na ten moment nie wiemy na pewno. Obecnie jest 50 procent szans, że do tego dojdzie, na pewno nie jest to sto procent. Ale zaczęliśmy już treningi. „

Mayweather potwierdził, też że współpracuje z mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodley`em ale nie będzie on jedyną osobą pomagającą mu w przygotowaniach:

„Ja i Woodley rozmawialiśmy ze sobą przy wielu okazjach. Powiedzieliśmy, że zaczniemy razem trenować, on ma świetną stójkę” – powiedział Mayweather.

„Będę pracować z różnymi trenerami ze świata jiu-jitsu. Kiedy będę trenować zapasy, będę pracować z zapaśnikami. Kiedy będę trenować kopanie, zamierzam pracować z trenerami od kickboxingu. Zanim wejdę do oktagonu, moje umiejętności muszą być przekrojowe.”

Legenda zawodowego boksu powiedziała też jak według niego może różnić się walka w MMA od tej z boksu:

„Walka nie jest niczym nowym dla mnie. Walka na boso będzie czymś nowym, ale sama walka to coś co dobrze znam. Jeśli będę walczyć z kimś kto ma niesamowite BJJ lub świetne zapasy, on będzie musiał do mnie podejść, będzie musiał złapać mnie lub związać w klinczu. Jeśli to zrobi w jakiś sposób, nie wiem jak to może się potoczyć ale zobaczymy. W MMA wszystko jest możliwe. To jest bardzo brutalny sport, bardzo brutalny.”

Mimo, że jest zbyt wcześnie aby przewidywać czy do debiutu w MMA w ogóle dojdzie, Mayweather jest pewien, że już dziś jest największa gwiazdą w tym sporcie:

„Jestem największym nazwiskiem w MMA. Bądźmy uczciwi, jestem największy. Drugim największym nazwiskiem w MMA jest Conor McGregor. McGregor jest naprawdę twardy, jest niesamowitym przeciwnikiem. Tak samo jak on uważa, że ma dynamit w łapie mając 4 uncjowe rękawice, tak to samo można powiedzieć o mnie.”

Szansę na rewanż z McGregorem w oktagonie UFC są jednak małe:

„Ciężko będzie żebym zmierzył się z Conorem w klatce, ponieważ jeśli miałbym walczyć w MMA, to będę się bić w wadze do 145 funtów. To byłaby moja waga w MMA. W tym sporcie będzie to wyglądać zupełnie inaczej. Bez butów, z małymi rękawicami. Jeśli myślisz że jestem szybki walcząc w 8 uncjowych rękawicach pomyśl jak szybki będę w rękawicach do MMA.”

41-letni Mayweather przeszedł na emeryturę po raz trzeci w sierpniu zeszłego roku po pokonaniu w ringu bokserskim Conora McGregora w dziesiątej rundzie przez TKO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.