golasinki

Informacja prasowa:

Kolejny atrakcyjny pojedynek MMA w kategorii półśredniej, do 77 kg, został dodany do karty walk gali FEN 8 „Summer Edition”, która w dniu 31-go lipca 2015 roku odbędzie się w Kołobrzegu. Zmierzą się w nim: pochodzący z Białogardu, reprezentujący klub Szczerek Team, Rafał Lewoń i Michał Golasiński z Contendera Kamienna Góra.

32-letni Lewoń, o przydomku „Kaszana”, to wielokrotny Mistrz Polski w zapasach w stylu wolnym w różnych kategoriach wiekowych. Zawodową karierę w MMA rozpoczął w 2011 roku pokonując na gali w Niemczech Teodorosa Kitsosa. Właśnie z Niemczech i Austrii Lewoń stoczył sześć pierwszych zwycięskich walk nim na rosyjskim rynku na jednej z gal M-1 Global nie zatrzymała go kontuzja podczas walki z Yurim Shurovem. Polak jest niemal epickim przykładem waleczności naszych rodaków mieszkających i trenujących za granicą. Jego ostatni pojedynek, w kwietniu 2015 roku, ze słynnym Abu Azaitarem, znanym z występów na KSW, jest tego dowodem. W uznaniu jego postawy organizacja Fight Exclusive Night zaproponowało mu możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na polskiej scenie Mieszanych Sztuk Walki. Lewoń 9 razy zwyciężał i poniósł 3 porażki na zawodowej arenie. Mierzy 172 cm i waży 84 kg.

Michał Golasiński, liczący 27 lat, rozpoczynał swoją przygodę z Mieszanymi Sztukami Walki od amatorskich występów na dwóch charytatywnych galach Sportów Walki w pobliskiej Jeleniej Górze w 2012 i 2013 roku. Później trafił na zawodowe areny. Mimo porażki w debiucie później przyszły trzy zwycięstwa z rzędu. Trzecie było zarazem debiutem w Fight Exclusive Night, gdzie fighter z Kamiennej Góry pokonał silnego Patryka Paducha z Wrocławia. Na zawodowym ringu 3 razy wygrywał i 2 razy schodził pokonany. Golasiński mierzy 180 cm i waży 77 kg.

Dla Michała jest to najtrudniejsza walka w karierze. Rafał to zdecydowanie najbardziej wymagający przeciwnik. Dodatkowo dużo bardziej doświadczony. Dzięki tej walce Michał może wiele zyskać i udowodnić zarówno kibicom jak i sobie, że jest w stanie rywalizować z coraz lepszymi zawodnikami. FEN to mocny gracz na rynku europejskim. W tej walce Michał może się pokazać szerszej publiczności i zaznaczyć swoja obecność w kategorii półśredniej” – mówi trener Michała, Paweł Oleksy.

Bilety na galę FEN 8 „Summer Edition” dostępne są w dwóch sieciach sprzedaży Eventim i Ticketpro oraz w sprzedaży internetowej przez ticketpro.pl i eventim.pl

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.