fen7-sarara-vs-falin2

Organizacja Fight Exclusive Night oficjalnie poinformowała o walce wieczoru gali FEN 7 „Real Combat”, która odbędzie się 24-go kwietnia w bydgoskiej hali Artego Arena. W kickboxerskim pojedynku wagi cruiser do 95 kg zmierzą się polski zawodnik Tomasz Sarara i niemiecki fighter Nikolaj Falin. Walka odbędzie się na dystansie 3 rund, po trzy minuty, z możliwością rundy dodatkowej.

Poniżej informacja prasowa:

29-letni Tomasz Sarara to obecnie najlepszy polski zawodnik kategorii ciężkiej. Ma za sobą udane występy w Japonii, Holandii czy Rosji. Na jego koncie widnieje szereg tytułów Mistrza Polski i medali z wielu aren międzynarodowych. Sarara był też triumfatorem słynnego turnieju bokserskiego dla zawodników sportów walki Biggers Better. Kilkukrotnie dochodził też do finału tej imprezy. Doszedł również do finału turnieju K-1 World GP Europe 2009 i półfinału Tatneft Cup w 2013 roku. W ostatnim zawodowym pojedynku, pokonał trenującego w Holandii Yegisha Yegoiana. W 2010 roku Krakowianin walczył w Bydgoszczy pokonując miejscowego zawodnika Damiana Trzcińskiego.

Tomek trenuje i występuje pod okiem czterokrotnego mistrza K-1 World GP, Ernesto Hoosta w Team Mr Perfect w Holandii. Na co dzień reprezentuje krakowski klub TS Wisła. Na zawodowej arenie wygrał 31 walk i tylko 7 razy schodził pokonany. 10-krotnie nokautował swoich rywali. Mierzy 186 cm i waży 96 kg.

Liczący 34 lata Nikolaj Falin to legenda niemieckiego Kickboxingu. Charakterystyczny fighter był Zawodowym Mistrzem Niemiec IKBO i walczył niemal na wszystkich kontynentach z całą światową czołówką walk K-1. W 2011 roku triumfował w piątej edycji turnieju Biggers Better w Arhus w Danii, nokautując między innymi znanego z pojedynku z Sararą, Damiana „Turbo” Trzcińskiego w półfinale. Nie tylko zwycięstwa nad Polakami łączą Niko z naszym krajem, bowiem jego trenerem jest najlepszy niemiecki trener Kickboxingu, jakim jest…bydgoszczanin Franek Łukanowski. Reprezentujący klub Fight Lounge Dortmund zawodnik wygrał 38 pojedynków i przegrał 11. 14 razy nokautował swoich rywali. Mierzy 188 cm i waży 98 kg.

„To wielka niespodzianka i gratka dla fanów Kickboxingu. Już informacja o pozyskaniu i występach Sarary zelektryzowała środowisko fanów walk K-1 Rules w Polsce a teraz dajemy im zestawienie godne najlepszych światowych gal w optymalnej wadze i z podtekstami, z jakimi wiąże się ten pojedynek. Kolejny smaczek, to fakt, iż odbędzie się on w Bydgoszczy. Ja już nie mogę doczekać się tego starcia” – powiedział prezes organizacji Paweł Jóźwiak. Wiceprezes Rafał Sawicki dodał: „Budujemy mocną kategorię juniorciężką na światowym poziomie i Sarara i Falin w tej wadze mogą być najlepsi na świecie. Tego na razie nikt nie może zanegować i nasza organizacja może to udowodnić. Obaj nie muszą już rywalizować z ważącymi po 120 kg olbrzymami i udowodnić więcej w kategorii cruiser. Myślę, że to najlepsze co możemy dać kibicom. Tylko dla tej walki warto przyjść do hali”.

4 KOMENTARZE

 1. defthomas

  środowisko fanów walk K-1 Rules

  Czemu nie środowisko fanów walk K-1? Mówimy o środowisku fanów MMA czy walk na zasadach MMA?
  Jakoś dziwnie to brzmi (wiem, że materiały prasowe organizatora)

 2. Martin

  Bilety nadal słabo się sprzedają?

  Spokojnie… sprzedadzą się. Trochę drogo, ale w końcu to FEN- z gali na galę progres…

 3. Taran

  Spokojnie… sprzedadzą się. Trochę drogo, ale w końcu to FEN- z gali na galę progres…

  A ma ktoś jakieś dokładniejsze dane?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.