Organizacja Fight Exclusive Night ogłosiła przed chwilą walkę wieczoru gali FEN 10 „Gold Edition”, która odbędzie się w sobotę, 9-go stycznia 2016 roku, w hali RCS w Lubinie. Będzie to kickboxerski pojedynku na zasadach K-1 w którym zmierzą się: jeden z najlepszych polskich zawodników w tej formule, Paweł Biszczak z Prych Team Legnica i dwukrotny triumfator turnieju King of Kings, Christian Baya z Holandii. Walka odbędzie się w limicie do 75 kg.

Informacja prasowa:

Paweł Biszczak to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd polskiego Kickboxingu i jedna z największych gwiazd FEN. 29-letni Legniczanin był wielokrotnym Mistrzem Polski Karate Kyokushin, Kickboxingu i Mistrzem Świata K-1 w 2014 roku. Na arenie FEN występował trzykrotnie, pokonując Janu Malkriado Cruza z Portugalii, Baitara Zakarię z Belgii i Pavla Oboznego z Białorusi. Biszczak trenuje pod okiem trenera Zbigniewa Prycha. Jego bilans zawodowych walk to 21 wygranych i tylko 3 porażki. Polski mistrz ma 180 cm wzrostu i waży 76 kg.

24-letni Christian Baya to jeden z najtwardszych zawodników holenderskiego Kickboxingu. Pochodzący z Ghany zawodnik trenuje w najlepszym holenderskim klubie Mike’s Gym pod okiem Mike Passeniera, trenera takich gwiazd jak Badr Hari, Melvin Manhoef czy Murthel Groenhart. Baya dwukrotnie wygrywał turnieje podczas renomowanej organizacji King Of Kings. Pokonywał też polskich zawodników takich jak Robert Rajewski czy Karol Łada. Był finalistą światowego turnieju Shoot Boxing S-Cup 2015 w Japonii. Uchodzi za największy talent Kickboxingu w Kraju Tulipanów, gdzie jest mnóstwo utalentowanych zawodników, a kraj jawi się jako Mekka formuły K-1.

To jedno z najciekawszych i najlepszych zestawień jakie mamy w całej naszej historii walk kickboxerskich w FEN. Dodatkowo ta walka zwróci na nas uwagę w całej Europie, bowiem Baya uchodzi za wielką gwiazdę w Holandii, a wiadomo jaki jest poziom holenderskiego Kickboxingu. My przeciwstawimy mu Pawła Biszczaka – najlepszego polskiego zawodnika K-1. Już dziś warto się wybrać na ten pojedynek.” – powiedział zadowolony z tego europejskiego zestawienia prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Bilety dostępne są w dwóch sieciach sprzedaży Eventim i KupBilet.pl, poprzez strony internetowewww.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w punktach stacjonarnych tych sieci. Pełna lista punków dostępna pod linkami: PUNKTY EVENTIM I PUNKTY KUPBILET.PL

8 KOMENTARZE

  1. Wydaje się, że to najlepsze zestawienie K-1 w historii FEN. Dobrze.
    W walce wieczoru MMA pewnie będzie znowu Marcin Zontek, to jego rywalem mógłby być znany obieżyświat, były międzynarodowy mistrz KSW – Sokoudjou. 🙂

  2. Minusem tylko limit wagowy bo Baya startuje zwykle w -70. Z polskich zawodników odprawił również solidnego Mateusza Kopca.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.