Gala: FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław

– typowanie redakcyjne

Już dziś gala Gala: FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks. Jednocześnie polecamy zapoznać się ze świetną ofertą legalnego bukmachera Betclic.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Cashback aż do 550 zł! Zarejestruj się, postaw swój pierwszy kupon i jeśli kupon okaże się przegrany, otrzymaj zwrot postawionej stawki!

Szymon Bajor vs Bartosz Szewczyk

Jacek Łosak: MMA to sport nieprzewidywalny i różne sytuacje miały w nim już miejsce. Bartosz Szewczyk, wchodzący w ostatniej chwili do walki, może więc oczywiście zaskoczyć i wygrać z Bajorem, ale jednak w tym starciu postawię na Szymona. Wprawdzie zmiany rywali tuż przed walką na pewno nie wpływają pozytywnie na przygotowanie i mentalne nastawienie się na bój, ale wierzę, że ogromne doświadczenie Bajora weźmie górę w tym pojedynku. Wszyscy zawodowi rywale Szewczyka razem wzięci nie zgromadzili bowiem takiego zawodowego rekordu jak Szymon. Dodatkowo Bartosz bił się do tej pory w kategorii półciężkiej, a przejście wagę wyżej zawsze jest trudne dla zawodnika, co wielokrotnie pokazała już historia. Stawiam więc na Bajora, który powinien wygrać pojedynek przed czasem.

Krzysztof Kordys: Przed galą FEN 37 wystąpiło kilka przetasowań w tym zestawieniu. Początkowo rywalem Szymona Bajora miał być Michał Andryszak, który z powodu kontuzji wycofał się jednak z tego zestawienia i jego miejsce zajął Adam Wieczorek. Były zawodnik UFC również odniósł uraz i na kilka dni przed wydarzeniem ostatecznym przeciwnikiem Szymona został Bartosz Szewczyk. Stawką tego pojedynku jest tymczasowy pas mistrzowski w kategorii ciężkiej, a faworytem bukmachera pozostaje Bajor. Z jednej strony klatki stanie Szymon, mający na swoim koncie ponad 30 pojedynków, a z drugiej Bartosz, który dopiero w tym roku rozpoczął zawodową karierę. Szewczyk jest obiecującym i utalentowanym zawodnikiem, ale kwestia doświadczenia z pewnością będzie działać na korzyść Bajora. Dodatkowymi aspektami promującymi starszego z zawodników jest zaakceptowanie walki przez Szewczyka z krótkim wyprzedzeniem oraz jego przejście wyżej w wagi półciężkiej. Szewczyk nie ma wiele do stracenia, staje przed wielką szansą i jak najbardziej może ją wykorzystać. Bajor nie jest posiadaczem najmocniejszej szczęki, a Bartek ma czym uderzyć i jeśli ruszy agresywniej do ataku, to może zwyciężyć w tej walce przed czasem. Jest to prawdopodobny scenariusz, ale jednak bardziej skłaniam się w kierunku Bajora, który umiejętnie przetrzyma początkowy napór ze strony rywala i w kolejnych odsłonach podkreśli swoją przewagę. Typ: Szymon Bajor przez TKO, runda 3

Redaktorzy typujący Bajora: Jacek, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Szewczyka: Bartłomiej

Mateusz Rębecki vs Arkadiy Osipyan

Jakub Madej: Arkadiy Osipyan może okazać się jednym z najpoważniejszych rywali Rębeckiego w ostatnich latach. Zaledwie dziewięć walk na sowim koncie, jednak pokazał on poddając w ostatnich starciach Chuponova, Zhapueva czy Zelimkhanova, że jest w stanie wygrywać przed czasem z solidnymi zawodnikami. To wciąż nie wydaje się być przeciwnik, który odpowiednio przetestuje Mateusza Rębeckiego. Polak zdobędzie kolejne zwycięstwo z rzędu. Ostatnio widzieliśmy wygrane ciosami i takiego rozstrzygnięcia spodziewam się również tutaj. „Chińczyk” pojedynek ten powinien wygrać bez większych problemów zarówno w stójce, jak i w parterze. Nie potrafię wyobrazić sobie innego scenariusza.

Rafał Grabosz: Można by rzec, iż mistrz FEN w kategorii lekkiej nareszcie doczekał się godnego pretendenta. Naprzeciwko niego w okrągłej klatce stanie młody, gniewny oraz zdeterminowany Rosjanin, który ostatnio z powodzeniem występował pod szyldem organizacji ACA. Trzeba jednak zaznaczyć, że Osipyan do tej pory przeważnie walczył w limicie wagi piórkowej, więc warunki fizyczne Rębeckiego mogą okazać się dla niego sporym kłopotem. 25-latek to naprawdę solidny grappler, choć raczej trudno sobie wyobrazić sytuację, w której tak znakomity parterowiec jak reprezentant klubu Berserker’s Team zostaje poddany. W mojej opinii „Chińczyk” wymęczy rywala poprzez mieszanie płaszczyzn i w konsekwencji zakończy batalię na swoją korzyść w rundach mistrzowskich. Tym samym po raz siódmy obroni pas.

Redaktorzy typujący Rębeckiego: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Osipyana:

Adrian Zieliński vs Szymon Dusza

Rafał Grabosz: Z całą pewnością Zieliński nie będzie tak wycieńczony procesem zbijania wagi, przez co teoretycznie powinien zaprezentować się lepiej, ale czy to przełoży się na sobotnie zwycięstwo? Nie ma co ukrywać, że były mistrz dywizji piórkowej będzie odstawał warunkami fizycznymi od Duszy i uważam to za kluczowy aspekt tej konfrontacji. Sądzę, iż eksplozywny „Lutador” od początku mocno ruszy na przeciwnika i będzie starał się jak najszybciej zakończyć walkę, mając na uwadze swoją przewagę siłową. Podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego zapewne ugnie się pod nawałnicą ciosów już w pierwszej rundzie, doznając kolejnej porażki z rzędu.

Bartłomiej Zubkiewicz: Dla obu zawodników będzie to bardzo ważna walka w karierze. Zieliński wróci do klatki po dwóch przegranych z rzędu, ale tym razem zobaczymy go w wyższej dywizji wagowej. Zawodnik, który w przeszłości miał ogromne problemy ze ścinaniem wagi, tym razem wystąpi w dywizji do 77 kilogramów. Jego rywal na pewno będzie od niego wyższy i będzie miał lepsze warunki fizyczne niż Zieliński. Dusza wróci do klatki po przegranej z Cezarym Oleksiejczukiem i walka z Zielińskim będzie dla niego okazją do pokazania, że nadal liczy się w wyścigu o pas mistrzowski organizacji FEN. Myślę, że obaj panowie nie będą kalkulować, a sam pojedynek może być emocjonujący dla fanów sportów walki. Według mnie wygra go Dusza przez KO/TKO.

Redaktorzy typujący Zielińskiego: Jacek
Redaktorzy typujący Duszę: Bartłomiej, Krzysztof, Jakub, Rafał

Mariusz Joniak vs Lukáš Chotěnovský

Krzysztof Kordys: Mariusz Joniak ma za sobą już trzy zwycięstwa w organizacji Fight Exclusive Night, co prawda w ostatnim występie pokonał debiutanta, ale wcześniej odniósł zwycięstwo w przekonującym stylu z m.in. Polischuckiem, czyli nowym mistrzem AFN. Naprzeciwko Mariusza tym razem stanie niepokonany Lukas Chotenovsky. Zawodnik z Czech legitymuje się zawodowym bilansem 6-0, a po jego stronie będą z pewnością warunki fizyczne. Przewaga wzrostu oraz zasięgu może ułatwić mu dyktowanie tempa i prowadzenie pojedynku w stójce. Joniak jest specjalistą od brazylijskiego jiu-jitsu, niemal wszystkie swoje starcia wygrywał przez poddanie i nie będzie żadnym zaskoczeniem, jak i tym razem poszuka przeniesienia akcji do parteru. Decydującym aspektem w tym zestawieniu będzie obrona obaleń w wykonaniu Lukasa. Jeśli Chotenovsky utrzyma się na nogach, to może znaleźć drogę do zwycięstwa, ale jeśli jednak wyląduje na plecach, bardzo ciężko będzie mu przetrwać w tej płaszczyźnie z Polakiem. Typuję, że Joniakowi uda się sprowadzić rywala i odklepie go za pomocą duszenia. Typ: Mariusz Joniak przez poddanie, runda 2

Redaktorzy typujący Joniaka: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Lukasa:

Krystian Bielski vs Piotr Kuberski

Jacek Łosak: W tej walce zapowiada się mocna, stójkowa wojna. Piotr Kuberski jest na fali pięciu wygranych pojedynków z rzędu, z których tylko jeden nie zakończyła się nokautem. Trenujący w klubie Ankos MMA fighter w swoim ostatnim boju rozbił bardziej doświadczonego Mateusz Strzelczyka. Krystian Bielski natomiast swoją ostatnią walkę również wygrał przez nokaut, rozbijając Piotra Walawskiego i pozostaje niepokonany w organizacji FEN.

Obaj zawodnicy są gwarantami zaciętego pojedynku, który ma duże szanse zakończyć się przed czasem. Zwycięsko z tego zestawienia wyjdzie natomiast Piotr Kuberski.

Redaktorzy typujący Bielskiego: Rafał
Redaktorzy typujący Kuberskiego: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub

Cezary Oleksiejczuk vs Aigun Akhmedov

Bartłomiej Zubkiewicz: Zaledwie 21-letni Oleksiejczuk stanie na gali FEN 37 przed ogromnym wyzwaniem. Młodszy z popularnych braci zmierzy się z niezwykle doświadczonym Akhmedovem. 33-letni Rosjanin jest wszechstronnym zawodnikiem MMA, lecz z pewnością jego specjalnością są zapasy i umiejętności parterowe. „Achilles” zapewne będzie starał się przenosić tę walkę do parteru i tam szukać rozwiązania pojedynku. Oleksiejczuk będzie musiał bronić prób obaleń w wykonaniu rywala i walczyć z nim w dystansie. Polak z każdą walką w klatce MMA pokazuje jak rozwija się jako zawodnik i uważam, że będzie odpowiednio przygotowany na walkę z Rosjaninem pod względem planu na te starcie. Moim zdaniem Oleksiejczuk nie jest takim faworytem tego starcia jak przedstawiają to bukmacherzy, ale uważam, iż wygra ten pojedynek przez decyzję sędziowską.

Redaktorzy typujący Oleksiejczuka: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Akhmedova: Rafał

Dominik Zadora vs Anatoly Hunanyan

Redaktorzy typujący Zadorę: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Hunanyana:

Adam Kowalski vs Mario Žgela

Redaktorzy typujący Kowalskiego: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Zgelę:

Barbara Nalepka vs Hanna Gujwan

Jakub Madej: Typuję wygraną Barbary Nalepki decyzją sędziów. 28-latka powinna wypunktować swoją rywalkę i powtórzyć to, co wydarzyło się na FEN 30. Nalepka w starciu z Hanną Gujwan skupi się na utrzymywaniu dystansu i spokojnym obijaniu przeciwniczki kolejnymi prostymi i niskimi kopnięciami. Przewaga warunków to coś, co będzie mocnym plusem po stronie Nalepki i nie spodziewam się tutaj innego rozstrzygnięcia. Dłuższe ręce i dłuższe nogi pozwolą Barbarze Nalepce na zanotowanie kolejnej wygranej na swoim koncie.

Redaktorzy typujący Nalepkę: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Gujwan: Rafał, Tomasz

Łukasz Olech vs Paweł Całkowski

Redaktorzy typujący Olecha: Jacek, Bartłomiej, Krzysztof, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Całkowskiego:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,654 komentarzy 46,959 polubień

Hunanyan to wygra jeśli jest w formie.

Odpowiedz polub

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

32,777 komentarzy 111,993 polubień

Redaktorzy typujący Zielińskiego: Jacek
Redaktorzy typujący Duszę: Bartłomiej, Krzysztof, Jakub, Rafał

@andrzej_t. wszystko bylo na tacy.... :bart:

Odpowiedz polub

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Open

24,489 komentarzy 103,851 polubień

@andrzej_t. wszystko bylo na tacy.... :bart:

:boystop:

Odpowiedz 1 Like