mora mora

Organizacja Fight Exclusive Night poinformowała o kolejnej walce  do jakiej dojdzie na gali we Wrocławiu. W kategorii ciężkiej Dawid Mora (MMA 2-1) zmierzy się z Białorusinem Yurim Dobko (MMA 3-1).

Poniżej informacja prasowa:

29-letni Dawid Mora trenujący pod okiem mistrza świata Kickboxingu, Tomasza Makowskiego w Max Boxing Klub, świetnie debiutował w MMA podczas gali FEN 3 we Wrocławiu pokonując szwedzkiego zawodnika Leo Kostica. W swoim drugim występie stoczył pamiętną walkę z Michałem Wlazło na FEN 4 w Sopocie, uznaną przez wielu za najlepszy pojedynek MMA w Polsce w 2014 roku. Polski fighter ma też za sobą walkę na zasadach K-1. Teraz ma szansę po raz trzeci wystąpić i zwyciężyć z niezwykle silnym i doświadczonym rywalem z Białorusi.

Białorusin, Yuri Dobko to nie tylko fighter MMA, ale także zawodnik zapasów i kilku kickboxerskich formuł. Jako zapaśnik klasyczny był medalistą mistrzostw Europy. Także w Sambo i chińskiej Sanda zdobywał tytuł mistrza Białorusi. Co ciekawe w MMA debiutował we Wrocławiu w 2010 roku pokonując przed czasem potężnego Jacka Piersiaka. W ostatnim występie w Polsce na zasadach K-1 w listopadzie 2014 znokautował silnego Tomasza Klimiuka na gali East Side Fight 1. Dobko ma za sobą walki na rosyjskich galach Tatneft Cup, Oplot Challenge i M-1 Global. Yuri trenuje w słynnym Best Gym Grodno pod okiem trenera Alfita Hakova. Mierzy 190 cm i waży ponad 110 kg.

„To na pewno pojedynek na jaki czekają wszyscy wielbiciele mocnych ciosów. Dawid Mora przyzwyczaił wszystkich do tego, iż toczy nieprawdopodobnie widowiskowe pojedynki, które zapadają w pamięci. Dobko to rywal, który postawi mu najtrudniejsze warunki w karierze. To będzie test dla nich obu i nie podejmę się typowania kto wygra. Sercem jestem za Polakiem, ale tak silnego rywala jak Dobko, zielonogórzanin jeszcze nie spotkał. Ja stawiam na dobrą walkę i niech wygra lepszy.” – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes organizacji Fight Exclusive Night.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.