fen12-golonkiewicz-vs-caiaffa-800x445

Organizacja Fight Exclusive Night na rywala Adama Golonkiewicza z Next Level BJJ Opole wyznaczyła mieszkającego we Włoszech Albańczyka Elio Caiaffa. Staną oni naprzeciw siebie już w piątek, 20 maja, w Hali Stulecia, we Wrocławiu. Pojedynek zakontraktowany został w kategorii lekkiej do 70 kg.

Liczący 25 lat  Adam Golonkiewicz na FEN wystąpi po raz trzeci. Opolanin stanie przed szansą na pierwsze zwycięstwo. Golonkiewicz w debiucie na FEN 9 przegrał z Romanem Szymańskim, a na gali FEN 10 uległ Jackowi Kreftowi. Adam w zawodowej karierze wygrał 10 pojedynków i 9 przegrał.

Rywalem Polaka będzie 21-letni Albańczyk, Elio Caiaffa. Nieznany w Polsce zawodnik mieszka we włoskim Bari i trenuje w Gentelman Gym powiązanym z Team Wing Chun Reaserch Associattion, a jego trenerem jest doświadczony Paolo Girone. Poza walkami ma szerokie zainteresowania i studiuje medycynę. Jego wzorem jest mistrz UFC Jon Jones, a on sam zaczynał od chińskiego Wing Chun.

Tak o powyższym starciu mówi prezes FEN, Paweł Jóźwiak:

„Długo szukaliśmy rywala dla Adama. Większość rywali odmawiała walki z nim, doceniając jego klasę. Dlatego sięgnęliśmy, aż włoskiego rynku MMA. Rekord Golonkiewicza nie oddaje jego możliwości. Te dwie porażki zostały poniesione z bardzo silnymi rywalami i uznaliśmy, że warto dać mu jeszcze jedną szansę, bo pokazał serce w trudnych starciach i jest wciąż rozwijającym się zawodnikiem. Albańczyk jest silny. Jego trener wie co mówi, a nam zależy na pozyskiwaniu świetnych zawodników z tamtego kierunku. Włoch Alessio Di Chiricio po świetnej walce u nas na FEN 9 trafił do UFC. Czy to wymaga rekomendacji i wyjaśnienia?”

Źródło: FEN

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.