Informacja prasowa:

Sportowcy przygotowujący się do występów są szczególnie narażeni na kontuzje. Ma to miejsce zwłaszcza w obliczu tak ważnych wydarzeń jak nadchodząca gala FEN 10 „Gold Edition” w Lubinie, gdy każdy ze zdwojoną siłą trenuje, by pokazać się z jak najlepszej strony dolnośląskiej publiczności w hali Regionalnego Centrum Sportowego i milionom widzów na ekranach telewizyjnych. Jubileuszowe wydarzenie czeka nas już w najbliższy weekend, 9 stycznia 2016, ale niestety nie zobaczymy na niej dwóch zagranicznych zawodników Christiana Bayi i Hracho Darpinyana.

Obaj trenujący w Holandii zawodnicy Kickboxingu i MMA doznali kontuzji, co zostało potwierdzone przez ich lekarzy. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i organizacji Fight Exclusive Night udało się znaleźć dwóch doskonałych zastępców. Także za trzeciego z kontuzjowanych pechowców, polskiego kickboxera Piotra Rogosza.

I tak zamiast Christana Bayi z Pawłem Biszczakiem na zasadach K-1 zmierzy się trzykrotny ormiański mistrz świata, Anatoli Hunanyan. Trenujący w Hanuman Gym Praha, w Czechach, 33-letni „Tolja” ma za sobą 27 zawodowych zwycięstw i tylko 7 porażek. 14 walk kończył przez nokaut. Tytuły mistrza świata zdobywał w największych organizacjach WKA, ISKA i WFCA. Był także mistrzem interkontynentalnym WAKO-Pro. Jest świetnym bokserem z zawodowym rekordem 7 zwycięstw bez porażki. Dwukrotnie walczył w Polsce i odniósł dwa zwycięstwa w tym jedno nad Pavlem Oboznym – ostatnim rywalem Pawła Biszczaka.

Hracho Darpinyan w pojedynku z Marcinem Zontkiem zostanie zastąpiony przez 28-letniego francuskiego zawodnika MMA, Malika Merada, który walczył już dla wielu europejskich organizacji takich jak: M-1 Global czy Cage Warriors. Na koncie zawodnika Apash Team Lyon widnieje aż 19 zwycięstw i choć poniósł 15 porażek to pokonywali go tylko, uważani za świetnych zawodników, tacy fighterzy jak: Maxim Grishin, Thierry Sokoudjou czy mistrz świata w sambo, Mikhail Zayats z Rosji. On sam pokonywał wielu świetnych zawodników takich jak półfinalista turnieju wagi półciężkiej Bellator MMA, Egidijus Valavicius. Na pewno będzie godnym zastępcą Darpinyana.

Trzecia zmiana to nieoczekiwana kontuzja Piotra Rogosza ze Scorpiona Krępice, który miał zmierzyć się zBartoszem Muszyńskim. Organizacja Fight Exclusive Night postanowiła dać kolejną szansę Portugalczykowi,Janu Malkriado Cruzowi, który mimo że poniósł dwie porażki na arenie FEN to stworzył niezapomniane widowiska z Pawłem Biszczakiem i Wojciechem Wierzbickim. 33-letni Cruz trenuje obecnie pod okiem jednego z najlepszych polskich trenerów, Tomasza Skrzypka. Na zawodowej arenie wygrywał 28 razy i czterokrotnie schodził pokonany. Polska publiczność na pewno będzie chciała ponownie obejrzeć go w akcji.

Mimo zmian w ostatniej chwili zastępcy prezentują się znakomicie i zapewniają o pełnej gotowości do walk w Lubinie. Warto się o tym przekonać i przyjść do Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28 b w dolnośląskim Lubinie. Serdecznie zapraszamy na te, a także inne pojedynki, jakie w sobotę 9-go stycznia 2016 przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA.

2 KOMENTARZE

  1. CZŁOWIEKU KTÓRY PISZESZ TE INFORMACJE PRASOWE DLA FEN!Jesteś moim idolem, naprawde. Gdybym miał partię polityczną te notki nie byłyby już tak dobre, bo nie pracowałbyś już dla jakiegoś podrzędnego FEN'u, tylko dla mnie.Pozdro 600 dla znajomych.

  2. Tolja na swoim profilu śmieje się że na grafice porównawczej z Biszczakiem ostro go odmłodzili podając 25 lat, i że jakoś strasznie mało mu wpisali walk 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.