Informacja prasowa:

W królewskiej kategorii wagowej dojdzie do pojedynku dwóch zawodników, którzy uwielbiają kończyć walki w pierwszej rundzie. Michał Andryszak (19-6, 12 KO, 6 Sub) stanie naprzeciw Fernando Rodriguesa Jr. (11-3, 8 KO, 2 Sub) w jednym z głównych starć na KSW 41 w katowickim Spodku 23 grudnia.

Michał Andryszak zadebiutował w KSW już 3 lata temu i na gali KSW 26 znokautował wybitnego kickboksera Pawła Słowińskiego. Do okrągłej klatki powrócił na historycznym wydarzeniu KSW 39: Colosseum. W ostatniej chwili „Longer” zastąpił kontuzjowanego Karola Bedorfa i wszedł do walki z Michałem Kitą, którego poddał już po niecałych 80 sekundach anakondą.

Brazylijczyk Fernando Rodrigues Jr. już w pierwszej walce dla KSW dostał szansę zdobycia pasa królewskiej kategorii wagowej i wykorzystał tę okazję w najlepszy możliwy sposób. Na KSW 37: Circus of Pain „Santo Forte” zdemolował ówczesnego mistrza Karola Bedorfa i wrócił do Kraju Kawy z pasem wagi ciężkiej. W pierwszej obronie trofeum na KSW 39: Colosseum Rodrigues zdecydował się pójść na otwartą wojnę z Marcinem Różalskim i przypłacił to szybkim nokautem.

W walkach wieczoru wydarzenia w katowickim Spodku Borys Mańkowski będzie bronił tytułu mistrza KSW w wadze półśredniej przeciwko Dricusowi Du Plessis, a Popek Monster skrzyżuje rękawice z Tomaszem „Strachem” Oświecińskim. Oprócz nich w okrągłej klatce KSW zobaczymy również pojedynek mistrzowski w wadze piórkowej pomiędzy Kleberem Koike Erbstem, a Arturem Sowińskim. Naprzeciw siebie staną również Marcin Wrzosek i Roman Szymański, a do klatki po raz drugi wejdzie brązowy medalista z igrzysk olimpijskich w Londynie,Damian Janikowski. W katowickim Spodku zmierzą się również niepokonani w klatce KSW Kamil Szymuszowski i Grzegorz Szulakowski.

41 KOMENTARZE

 1. Jeśli Longer to ogarnie to powinien w swojej trzeciej walce bić się o pas. No, ale KSW Logic pewnie zadziała i nagle zrobią jakąś z dupy walkę np. z Bajorem.

 2. Jeśli Longer to ogarnie to powinien w swojej trzeciej walce bić się o pas. No, ale KSW Logic pewnie zadziała i nagle zrobią jakąś z dupy walkę np. z Bajorem.

  Bedorf-Pudzian/Longer-Fernando i wygrani o pas.

 3. Bedorf-Pudzian/Longer-Fernando i wygrani o pas.

  Szczerze to się nie zdziwię jak Pudzian zawalczy z powracającym Bedorfem o pas. W końcu ostatnio pokonał grubego wielkiego murzyna, Karol Bedorf jest Brucem Lee. Jak nie teraz to kiedy?

 4. Dobre zestawienie, może być fajna bitka.

  1,5 miesiąca przerwy po ciężkim nokaucie w USA mogłoby nie przejść.

 5. Szczerze to się nie zdziwię jak Pudzian zawalczy z powracającym Bedorfem o pas. W końcu ostatnio pokonał grubego wielkiego murzyna, Karol Bedorf jest Brucem Lee. Jak nie teraz to kiedy?

  Też mi się tak wydaje, że od razu walka będzie o pas Bedorf-Pudzian, lepszej okazji może nie być, żeby Pudzian zdobył pas i pociągnął jeszcze trochę marketingowo KSW.

  Co do samej walki – bardzo fajne zestawienie, imo Longer ogarnie.

 6. ciekawe zestawienie jak na KSW. a tak z innej beczki to w internetach jest gdzieś ostatnia walka Andryszaka którą przegrał?

 7. Skoro nie o pas, to widzę Pudziana jako pretendenta w walce… No właśnie. Moim zdaniem nie z Bedorfem tylko z Różalem. Dogadają się, zobaczycie. Zrobili Materla vs Khalidov, zrobią również Pudzian vs Różal.

 8. ciekawe zestawienie jak na KSW. a tak z innej beczki to w internetach jest gdzieś ostatnia walka Andryszaka którą przegrał?

  Gdzieś było video, nokaut potworny aż go obróciło

 9. ciekawe zestawienie jak na KSW. a tak z innej beczki to w internetach jest gdzieś ostatnia walka Andryszaka którą przegrał?

 10. Bardzo dobre zestawienie. Rodrigues ułomkiem nie jest,  więc obstawiam 50/50.

  Taki ten Rodrigues dobry,że przegrał przez nokaut z Thompsonem i Różalskim

 11. Zdecydowanie więcej argumentów by wygrać tą walkę ma Michał, ale nie zdziwię się jak padnie w 1 rundzie jeden czy drugi 😀

 12. Taki ten Rodrigues dobry,że przegrał przez nokaut z Thompsonem i Różalskim

  To akurat jeszcze o niczym nie świadczy.

 13. Dobre zestawienie, może być fajna bitka.

  1,5 miesiąca przerwy po ciężkim nokaucie w USA mogłoby nie przejść.

  kurwa czytam ta wypowiedz, sprawdzam zawodnikow, znowu czytam, nie zczailem tego zartu, ocb?:)

 14. kurwa czytam ta wypowiedz, sprawdzam zawodnikow, znowu czytam, nie zczailem tego zartu, ocb?:)

  Longer walczył tydzień temu w Dubaju w K1 i został ciężko znokautowany. Ale skoro KSW nie przeszkadzała padaczka u McSweeneya to co tam jakiś nokaut 😀

 15. Longer walczył tydzień temu w Dubaju w K1 i został ciężko znokautowany. Ale skoro KSW nie przeszkadzała padaczka u McSweeneya to co tam jakiś nokaut 😀

  a no widzisz dzieki, ciezko to info znalezc.

 16. Chyba chodziło o walkę z Dubaju w K1

  Mój błąd, nie ogarnąłem, że chodzi o K1.

  tak,tak o tą z Dubaju mi chodziło.

  Raczej nie ma.

 17. Bardzo blisko

  Ale czy w przypadku dwóch zwycięstw Ankosiaków obaj zgodzą się ze sobą skrzyżować rękawice ? 🙂

 18. Nie mam wyraźnego faworyta w tej walce.

  Wynik może iść w obie strony,serducho przy Michale.

  Szanuje Fernando ,pomimo przegranej z Różalem jest to zawodnik któremu również kibicuje lecz w tym przypadku trochę mniej.

  Walka jak to walka Każdy marzy o Super KO a wychodzi nieraz jak wychodzi, wiec dla mnie zestawienie kosmiczne liczę na minimum 2 rundy bitkin w dobrym stylu.

 19. Waga ciężka w KSW jest niebywale silnie obsadzona, nie dziwie się więc, że Różalski zwakował pas i uciekł z organizacji. Takie tury jak Karol Bedorf, czy Michał Andryszak mogłyby sprawić, że to Różal byłby dokarmiany przez własne zwierzęta do końca życia, a nie na odwrót.

 20. Kolejne bardzo mocne zestawienie. Mysle ze Andryszak wyjdzie z tego starcia zwyciezko ale paradoksalnie moze to byc pojedynek na pelnym dystansie wbrew temu co wszyscy mysla

 21. Szczerze to się nie zdziwię jak Pudzian zawalczy z powracającym Bedorfem o pas. W końcu ostatnio pokonał grubego wielkiego murzyna, Karol Bedorf jest Brucem Lee. Jak nie teraz to kiedy?

  Jeśli Pudzian miałby walczyć z Bedorfem i to miałby być eliminator do walki o pas to raczej bez sensu. Są małe szanse że pokona Karola co oznaczałoby że pewnie już by nie zdążył drugi raz do walki o pas się dopchac, a marketingowo jednak lepiej żeby Pudzian o ten pas walczył. Także myślę że Pudzian – Bedorf o pas, a później Fernando lub Longer w pierwszej obronie.

 22. Także myślę że Pudzian – Bedorf o pas, a później Fernando lub Longer w pierwszej obronie.

  Czy nie to właśnie napisałem?

 23. No i elegancko, gadajcie co chcecie, ale karta szykuje się bardzo dobra. Pudziana z Karolem w sumie też chętnie obejrzę 😀

 24. Oficjalnie na konferencji walka ta była nazywana eliminatorem do walki o pas, a sport.pl pisze o walce Bedorf-Pudzian o tytuł mistrza KSW.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.