Ukrainiec Aleksandr Gorshechnik musiał wycofać się z walki z Patrykiem Duńskim na gali FEN 45. Nowym rywalem Polaka został Tadżyk Karomatullo Sufiev.

Duński (MMA 9-5-1) znajduję się na fali 4 wygranych z bardzo mocnymi rywalami. Mierzył się kolejno z Maciejem Kalicińskim, Kamilem Łebkowskim, Krzysztofem Dobrzyńskim oraz Wojciechem Kawą. Każdy z tych czterech pojedynków udało mu się zakończyć przed czasem (3 KO, 1 Sub). Rekord 29-latka w drugiej sile polskiego MMA opiewa w 3 zwycięstwa beż żadnej dotychczasowej porażki. Praktycznie każda z 5 przegranych walk Duńskiego, miała miejsce ze ścisłą czołówką polskiego MMA. W swojej karierze przegrywał bowiem z tak uznanymi nazwiskami jak Daniel Rutkowski, Kacper Formela czy Damian Frankiewicz. Polak na co dzień trenuje w klubie Arrachion MMA Iława.

Sufiev (MMA 8-1) to Tadżyk wychodzący do swoich pojedynków pod flagą Niemiec. Może pochwalić się występem w walce wieczoru gali Venator 10 pokazywanej na platformie UFC Fight Pass. Jego ostatni pojedynek z Antônio Paulo na niemieckim wydarzeniu z pod szyldu organizacji GCP zakończył się zwycięstwem Niemca przez poddanie w drugiej rundzie. W podobny sposób zakończył swoje 3 dotychczasowe starcia.

Starcie Duńskiego z Sufievem ma stanowić część małego, nieoficjalnego turnieju wagi lekkiej. Na tej samej karcie znalazły się również inne pojedynki w kategorii -70kg (Dobrzyński vs Esiava oraz Rzepecki vs Furmanek). Na gali z numerem 45 będziemy mogli obserwować również pojedynek o pas mistrzowski kategorii półśredniej pomiędzy Cezarym Oleksiejczukiem (MMA 10-2), a Mansurem Abdurzakovem (MMA 9-3).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

zielony666

UFC
Middleweight

13,725 komentarzy 57,103 polubień

Jak to jest, ze KSW pierdoli, że ooo nie ma zawodników na rynku i podpisują co się da a potem walczą ogórki 1-0

a Jóźwiak potrafi a zastępstwo sciągnąć młodego brodacza z dobrym rekordem (8-1) nie nabitym na ogórach?

Odpowiedz 2 polubień

Patrosixxx

KSW
Lightweight

5,151 komentarzy 8,619 polubień

Jak to jest, ze KSW pierdoli, że ooo nie ma zawodników na rynku i podpisują co się da a potem walczą ogórki 1-0

a Jóźwiak potrafi a zastępstwo sciągnąć młodego brodacza z dobrym rekordem (8-1) nie nabitym na ogórach?

Dorobił się walcząc więc chyba coś dorzucił do interesu fen

Odpowiedz 2 polubień