fen 44 kamil kraska

Kamil Kraska dopisał do swojego rekordu kolejnego zwycięstwo. Polak wygrał z Leandro Barbosą przez duszenie zza pleców. Pojedynek miał miejsce na dzisiejszej gali FEN 44 w Ostrowie Wielkopolskim.

Barbosa rozpoczął walkę od kilku celnych kopnięć i ciosów sierpowych. Po kilkudziesięciu sekundach Kraska skrócił dystans i przeszedł do klinczu pod siatką. Kamil atakował Brazylijczyka kolanami oraz barkiem. W końcu Kraska przeniósł akcję do parteru, ale Leandro szybko wrócił na nogi. Kamil skontrował przeciwnika drugim obaleniem. Polak skontrolował plecy Barbosy, wpiął jeden hak, po czym skoncentrował się na zadawaniu ciosów. Leandro zdołał się podnieść, lecz natychmiast znów znalazł się na macie. Kolejnym razem Brazylijczyk utrzymał się dłużej na nogach. Kraska cały czas utrzymywał przewagę w klinczu pod siatką, regularnie wyprowadzając uderzenia barkiem. Kamil wywierał presję, w ostatniej minucie rundy zawodnicy stoczyli kilka bardziej otwartych wymian. Pierwsza odsłona zakończyła się w parterze, gdzie pozycję z góry zajął Polak.

Brazylijczyk walczył agresywnie w stójce. Kraska nieustannie jednak napierał do przodu, co poskutkowało kolejnym przejściem do klinczu. Tym razem Leandro szybko zerwał uchwyt, ale Kamil od razu starał się odpowiedzieć próbą sprowadzenia. Barbosa wybronił ten atak, ale ponownie został zmuszony do walki z plecami przy siatce. W połowie rundy zawodnicy wylądowali na macie, a następnie znów w klinczu. Polak zwolnił tempo, skupiał się na kontroli i obijaniu rywala w zwarciu. Barbosa naruszył Kamila w stójce, ale ten przytomnie odpowiedział obaleniem. Brazylijczyk zapiął omoplatę, jednak nie udało mu się odklepać Kraski. W ostatnich sekundach rundy Barbosa przeszedł do dosiadu.

Kraska wywierał presję od początku trzeciej rundy. W stójkowych wymianach lepiej radził sobie Leandro. Kamil trafił przeciwnika serią ciosów, czym zmusił Barbosę do walki na wstecznym biegu. Brazylijczyk ratował się próbą obalenia, którą Kamil skontrował wpięciem za plecy. Kraska rozbijał rywala, a następnie zapiął skuteczne duszenie, którym odklepał Barbosę.

77,1 kg: Kamil Kraska pok. Leandro Barbosę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3

Pełne wyniki gali FEN 44

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of PaulPGR
PaulPGR

UFC
Middleweight

11,593 komentarzy 46,802 polubień

Przełom 2 i 3 rundy pokazał, że Kamil wciąż ma sporo do poprawy. Poza tym dobra walka.

Odpowiedz polub