Bartosz Szewczyk został nowym mistrzem organizacji FEN w kategorii półciężkiej. Na gali FEN 51, która 17 lutego odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim, Szewczyk znokautował w ostatniej sekundzie trzeciej rundy Marcina Łazarza, odbierając mu tytuł mistrzowski.

Spokojny początek zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Zawodnicy skupili na badaniu się w stójce. Marcin Łazarz (MMA 15-10-0) zaczął zadawać niskie kopnięcia, którymi dobrze kontrolował dystans. Z kolejnymi minutami obaj zaczęli się rozkręcać w stójce. Bartosz Szewczyk (MMA 8-2-1) trafiał kolejnymi uderzeniami, na co „Bane” spróbował odpowiedzieć sprowadzeniem, jednak młodszy zawodnik ze spokojem to wybronił.

W drugiej rundzie obaj kontynuowali walkę w stójce, jednak najczęściej kończyły się one wyłącznie na pojedynczych uderzeniach. Dobre sierpowe ze strony Łazarza w połowie odsłony. Na rywala widocznie działały też niskie kopnięcia, jednak „Bane” korzystał z nich bardzo rzadko. 

Od początku trzeciej rundy widoczne było już spore zmęczenie u Łazarza, podczas gdy Szewczyk wciąż ze spokojem kontynuował starcie. Tempo cały czas narzucał młodszy zawodnik, który spychał Łazarza na siatkę. Na sam koniec tej odsłony Szewczyk zaatakował mocnym kopnięciem na korpus, po którym Łazarz osunął się na matę, a sędzia widząc to zdecydował się szybko przerwać starcie.

Było to drugie starcie pomiędzy tymi zawodnikami. Do pierwszego pojedynku doszło na FEN 44, 28 stycznia. Niejednogłośną decyzją sędziów wygrał wtedy Marcin Łazarz.

Dla Marcina Łazarza był to piąty pojedynek pod szyldem FEN. Do tej pory „Bane” pokonywał decyzjami sędziów Wojciecha Janusza i Bartosza Szewczyka, natomiast w pierwszej rundzie rozbił ciosami Edera de Souzę.

Bartosz Szewczyk wszedł do klatki z serią dwóch wygranych z rzędu – na FEN 49 znokautował w pierwszej rundzie Edersona Cristiana Macedo, a na UAE Warriors 45 rozbił uderzeniami w drugiej odsłonie Artem Zemlyakova.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,813 komentarzy 70,635 polubień

A było oświadczenie (oświadczenia?) ANKOS, Pana Trenera Andrzeja Kośccielskiego, Oleksiejczuk Team i Szewczyka?

1708280372722.png

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Salvatore Grasso
Salvatore Grasso

Jungle Fight
Welterweight

319 komentarzy 953 polubień

Za chwile pojdzie do KSW :kawulpokapoka:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

16,410 komentarzy 42,940 polubień

Za chwile pojdzie do KSW :kawulpokapoka:

Prędzej zagranicę. Pamiętaj że to jest podopieczny potężnego Husarza.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,813 komentarzy 70,635 polubień

Prędzej zagranicę. Pamiętaj że to jest podopieczny potężnego Husarza.

W tej wadze niewiele trzeba.

Ma ciąg wygranych, kończy przed czasem, w PFL czy Geriatorze są większe placki.

Odpowiedz 2 polubień